![]() |
Re: Kia
Pai se compara un SUV (Sorento) cu un HB (cee'd, pro_cee'd)??;)
incepand de la greutate, consum, putere, confort, pret, etc.. etc... |
Re: Kia
Quote:
|
Re: Kia
eram si eu putin surprins ce consum are... acum am aflat si raspunsul :D
|
Re: Kia
daca merg lejer, cu 1.6ele meu, la drum intins se poate scoate intre 6 si 6,5 , iar in oras intre 7 si 7.5. insa cum nu poti merge mereu lejer, mai realistic e un consum de aprox 9-10 in oras si 7,5 in afara, o medie generala de 8.6 in ultimii 1000 de km pt mine...
|
Re: Kia
Si eu ma gandeam ca o fi vreunul dintr-asta care o tine turata mult timp si de aia are consumul ala, da am vazut dupa aia in paranteza ca e vorba de sorento.
|
Re: Kia
Am observat ca pe aici eu sunt singurul cu alt fel de Kia. Restul toti cu C'eed...chiar sunt singur ??
P.S.: 3Xtreme...da-o in mama ei,cat sa o tii turata,ca sa consume 15% ?? :D |
Re: Kia
Las` eMH ca vor fi si altii. Intra aici, da`i un vot si o sa avem si noi coltul nostru, unde sigur vor apare si altii cu Sorento sau alte modele:P
|
Re: Kia
la mine consumu e 11.1 pro ceed 1.6 gsl da o calc destul de tare :D(consum doar in bucuresti)
|
Re: Kia
deci pana acum detin recordul de cel mai mic consum 8)
Nu uitati sa votati AICI daca doriti sau nu sa avem sectiune separata pentru Kia... |
Re: Kia
Quote:
P.S.: Nu uitati sa votati pt coltul nostru la linkul dat mai sus. |
Re: Kia
Quote:
Am motorul de 1.4 si sunt multumit de el,oricum ptr mine benzina nu este o problema. Am citat postul de mai sus pentru ca mi se pare un pic bizar sa spui ca un motor de 1.4 este de apreciat,este un motor bun,corect,sper fiabil dar atat!Nu are valente sportive extraordinare si nici nu s-a vrut crearea unui motor sportiv pentru ca s-ar fi recurs la un compresor mecanic,si atunci ai fi putut spune ca ai o masina cu valente sportive. |
Re: Kia
Uitasem sa votez aici :oops:
normal, am votat DA!! (foarte convins) |
Re: Kia
4 Attachment(s)
pt. kia ceed pleoape far la 40 ron plus taxe,eleron la 350 ron
|
Re: Kia
Poti sa postezi o poza cand va fi pleoapa vopsita? Ca nu prea se intelege mare lucru. Poti sa faci si un topic separat la Kia Tuning pe sectiune unde poti posta etapele lucrarii :D
|
Re: Kia
Fa si tu mai multe poze, unghiuri diferite, metode de prindere ...daca nu ma insel, recomanzi varianta cu banda dublu adeziva sau silicon pe far ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:50. |
- Copyright 2026 4Tuning