Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii KIA (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia.html)
-   -   Kia (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia/25199-kia.html)

RD-Woo 11-02-09 14:56

Re: Kia
 
Pai se compara un SUV (Sorento) cu un HB (cee'd, pro_cee'd)??;)
incepand de la greutate, consum, putere, confort, pret, etc.. etc...

JohnnyX 11-02-09 15:01

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by eMH
Am si eu o Kia Sorento EX,varianta Comfort,fabricata in 2006,motorizarea de 3.3 L 241 de cai...diesel

La cati cai ai e justificat consumul :lol:

norbi_bidi 11-02-09 15:03

Re: Kia
 
eram si eu putin surprins ce consum are... acum am aflat si raspunsul :D

Lecca 11-02-09 15:06

Re: Kia
 
daca merg lejer, cu 1.6ele meu, la drum intins se poate scoate intre 6 si 6,5 , iar in oras intre 7 si 7.5. insa cum nu poti merge mereu lejer, mai realistic e un consum de aprox 9-10 in oras si 7,5 in afara, o medie generala de 8.6 in ultimii 1000 de km pt mine...

3Xtreme 11-02-09 15:06

Re: Kia
 
Si eu ma gandeam ca o fi vreunul dintr-asta care o tine turata mult timp si de aia are consumul ala, da am vazut dupa aia in paranteza ca e vorba de sorento.

eMH 11-02-09 18:26

Re: Kia
 
Am observat ca pe aici eu sunt singurul cu alt fel de Kia. Restul toti cu C'eed...chiar sunt singur ??


P.S.: 3Xtreme...da-o in mama ei,cat sa o tii turata,ca sa consume 15% ?? :D

JohnnyX 11-02-09 18:30

Re: Kia
 
Las` eMH ca vor fi si altii. Intra aici, da`i un vot si o sa avem si noi coltul nostru, unde sigur vor apare si altii cu Sorento sau alte modele:P

clawmvp 11-02-09 18:31

Re: Kia
 
la mine consumu e 11.1 pro ceed 1.6 gsl da o calc destul de tare :D(consum doar in bucuresti)

norbi_bidi 11-02-09 18:34

Re: Kia
 
deci pana acum detin recordul de cel mai mic consum 8)

Nu uitati sa votati AICI daca doriti sau nu sa avem sectiune separata pentru Kia...

3Xtreme 11-02-09 22:20

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 2058130)
P.S.: 3Xtreme...da-o in mama ei,cat sa o tii turata,ca sa consume 15% ?? :D

Exista si frustrati de astia care vor sa agate cu "armonia" motorului care niciodata nu va impresiona vreo fata, doar baietii care stiu sa aprecieze ce se ascunde sub capota.:D
P.S.: Nu uitati sa votati pt coltul nostru la linkul dat mai sus.

orlando 12-02-09 14:20

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 2059052)
Exista si frustrati de astia care vor sa agate cu "armonia" motorului care niciodata nu va impresiona vreo fata, doar baietii care stiu sa aprecieze ce se ascunde sub capota.:D
P.S.: Nu uitati sa votati pt coltul nostru la linkul dat mai sus.

A mea consuma 10.8 in ultima mie de km asa ca nu stiu cand circulati voi dar eu mai mereu conduc cand sunt in trafic infernal(asta este programul).
Am motorul de 1.4 si sunt multumit de el,oricum ptr mine benzina nu este o problema.
Am citat postul de mai sus pentru ca mi se pare un pic bizar sa spui ca un motor de 1.4 este de apreciat,este un motor bun,corect,sper fiabil dar atat!Nu are valente sportive extraordinare si nici nu s-a vrut crearea unui motor sportiv pentru ca s-ar fi recurs la un compresor mecanic,si atunci ai fi putut spune ca ai o masina cu valente sportive.

RD-Woo 12-02-09 19:06

Re: Kia
 
Uitasem sa votez aici :oops:
normal, am votat DA!! (foarte convins)

pro street remus 14-02-09 21:10

Re: Kia
 
4 Attachment(s)
pt. kia ceed pleoape far la 40 ron plus taxe,eleron la 350 ron

JohnnyX 14-02-09 22:04

Re: Kia
 
Poti sa postezi o poza cand va fi pleoapa vopsita? Ca nu prea se intelege mare lucru. Poti sa faci si un topic separat la Kia Tuning pe sectiune unde poti posta etapele lucrarii :D

Skyppy 15-02-09 08:03

Re: Kia
 
Fa si tu mai multe poze, unghiuri diferite, metode de prindere ...daca nu ma insel, recomanzi varianta cu banda dublu adeziva sau silicon pe far ?


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning