Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colectii si Colectionari (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari.html)
-   -   Brichete si soldatei (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari/217736-brichete-soldatei.html)

2010 04-12-11 16:48

Re: Brichete si soldatei
 
foarte misto cele trei!!!

ovibonaparte 12-12-11 13:04

Re: Brichete si soldatei
 
6 Attachment(s)
Inca o bijuterie de bricheta,imi pare rau ca pozele nu o pun in valoare cum ar trebui,BRASS No.5,are si ,,garaj'',lucrat din piele fina...

2010 15-12-11 09:46

Re: Brichete si soldatei
 
Doar bijuterii ai adunat...cate ai in total?

ovibonaparte 18-12-11 15:28

Re: Brichete si soldatei
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4778817)
Doar bijuterii ai adunat...cate ai in total?

Catre 40 de bucati,adaug recolta de azi,din nou sunt foarte bucuros de ce am gasit,o bricheta de masa,japoneza,dar,fara nici un fel de problema,se poate scoate bricheta din corpul ,,catelului purtator'',care e bolnav,doua labute sunt ciobite;a doua este o bricheta MYON,alta inscriptie nu are,ignorati cutia de cosmetice FLUFF(pt. copii:lol:),am crezut ca este tabachera.
p.s.bricheta MYON,MADE IN FRANCE,dupa un pic de sapat pe net,ambele pe gaz,am uitat sa precizez.

2010 19-12-11 07:27

Re: Brichete si soldatei
 
Foarte productive duminicile tale Ovi...frumoasa bricheta aurie!

ovibonaparte 07-01-12 15:56

Re: Brichete si soldatei
 
5 Attachment(s)
Astazi am luat aceasta bricheta,un BIC cat se poate de comun,dar carcasa in care se odihneste m-a dat gata,superba,iar scrumiera...nu m-am putut abtine sa nu o cumpar si pe ea,deosebita fata de majoritatea care in general erau simple...

2010 07-01-12 17:04

Re: Brichete si soldatei
 
Imi place de tine ca tii pasul...eu somez la greu!
Frumoasa bricheta dar imi fug ochii la scumiera:rolleyes2

sergini0 28-01-12 22:37

Re: Brichete si soldatei
 
3 Attachment(s)
Fotografii cu cele două Zippo-uri din seria limitată Lucky Strike din '99:
Prima e cea primită cadou iar a doua e cea pe care am găsit-o după lungi căutări. Ambele sunt fabricate īn noiembrie 99 şi sunt modele identice, doar că a doua este "mint in box".
Ştie cineva de curiozitate cāt valorează acest exemplar nou? Nu o vānd oricum, dar am găsit pe e-Bay model tot gravat Lucky Strike din 2008 cu 110$, dar din acesta identic cu al meu, şi cu cutia de carton, nu am găsit, sunt chiar curios.

2010 29-01-12 05:42

Re: Brichete si soldatei
 
Arata tare bine asta noua..
Pe Ebay sunt multi flamanzi Sergiu..

ovibonaparte 29-01-12 11:32

Re: Brichete si soldatei
 
3 Attachment(s)
Inca doua,prima a asteptat o insotitoare,si a venit,ZIPPO,cu un model foarte frumos,urca rapid in topul favoritelor intre ZIPPO,si cum nu am multe ,nu e greu de facut un top.

2010 30-01-12 07:47

Re: Brichete si soldatei
 
Arata tare bine Zippo..

trx23 30-01-12 16:09

Re: Brichete si soldatei
 
1 Attachment(s)
salut, ma poti ajuta cu o evaluare la aceasta bricheta,nu am gasit nimik pe net,vechime si un pret aproximativ,mersi anticipat.

2010 30-01-12 17:59

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 4855429)
salut, ma poti ajuta cu o evaluare la aceasta bricheta,nu am gasit nimik pe net,vechime si un pret aproximativ,mersi anticipat.

Din poza asta pare veche...depinde de unde o cumperi, intr-un targ de vechituri pleaca de la 1 leu in sus...

ovibonaparte 30-01-12 18:04

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4855599)
Din poza asta pare veche...depinde de unde o cumperi, intr-un targ de vechituri pleaca de la 1 leu in sus...

ma Costi,asta o fi fost odata...,acuma pleaca si de la 10 lei,aici cel putin s-au scumpit rau,daca iei ceva sub suma asta e superok...

2010 30-01-12 18:48

Re: Brichete si soldatei
 
Quote:

Originally Posted by ovibonaparte (Post 4855613)
ma Costi,asta o fi fost odata...,acuma pleaca si de la 10 lei,aici cel putin s-au scumpit rau,daca iei ceva sub suma asta e superok...

La mine e exact cum am spus mai sus, vanzatori care nu au habar ce vand si cei care au, dar in general pleaca de la 1 leu


All times are GMT +2. The time now is 11:17.

- Copyright 2026 4Tuning