Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia 1310 HAI HUY (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/215094-dacia-1310-hai-huy.html)

DJBOSS 10-12-10 21:45

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Atazi din nefericire huy-u meu a fost julit de catre o alta masina care nu sa asigurat corespunzator si a iesit cu botu mult prea mult inafara si l-am acrosat.
Din fericire nui prea grav, revin cu ceva poze
Aripa spate stanga putin zgariata si bara spate tot umpic :sad::sad:
Aveti grija fratilor in trafic se afla multi prosti si tupesti care habarna au de capu lor ei doar stiu sa se ia cu tine in gura sau la bataie

DJBOSS 15-12-10 16:59

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
1 Attachment(s)
Si un mic cadou

Thomas Everywhere 16-12-10 10:15

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
si tu mah? :))) si pe mine m-a lovit unu in aripa pe stanga spate, nu-i rau, dar se rezolva...din pacate bine ca anu mi-a spart bara, stopul pe spate si altceva..doar aripa si atat. Aveti grija mare in traffic.

DJBOSS 16-12-10 21:26

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
6 Attachment(s)
Astazi a fost prima zapada in dr tr severin cu ocazia asta am descoperit un alt pasionat in severin inca o dacie o bestie VRG :D,
Azi miam facut si triplele cu dres negru de femei sunt prea smechere si nuprea se cunoaste, app am probleme cu franele mia curs tot lichidu, la pistonas in spate stanga :( postez ceva poze cu dacia si cu motoru ei si pozele cu huy-u meu :lol:

DJBOSS 16-12-10 21:39

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Apropo acum suntem 3 pasionati de daci in severin ;):rolleyes2:lol:

Thomas Everywhere 16-12-10 21:45

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
creca nu-ti mai tine presiune pompa..cum draq iti iese lichid pe acolo? uitate la furtunele de frana la etrieri sa nu cumva pe acolo sa pierzi, ca si mie mi s-a intamplat.

DJBOSS 16-12-10 21:50

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
pe la pistonasu ala curge doar la roata aia pe stangaspate si cumparai si garniturile alea maine il schimb

Thomas Everywhere 16-12-10 21:53

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 3903978)
pe la pistonasu ala curge doar la roata aia pe stangaspate si cumparai si garniturile alea maine il schimb

aaa pe spate...dar e din garnituri...pui altele..dar vezi ca la cat de frig e, s-ar putea sa te chinui rau pana le bagi...sunt foarte scarboase de bagat pe frig, nu se dilata. Eu azi dabi reusii sa dau cu chit pe aripa unde m-a lovit unu...il lasai asa, pana dimineata e tun :)), maine sa-l frec si sa dau cu vopsea.

DJBOSS 19-12-10 02:25

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
4 Attachment(s)
Am schimbat si garniturile la pistonas acum am frane ceva mai bune :D si cateva poze cu huy-u inzapezit :D

DJBOSS 21-12-10 17:48

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
7 Attachment(s)
Astazi am montat si toba spor BORLA :lol: vreau sa zic ,cas foarte foarte multumit de sunet e putin cam ,grav dar merge :D

DJBOSS 21-12-10 19:17

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Acum credca cel putin 3 cp mi-a dat toba asta deci 63 + inca 3 cam 66 cp, vreaus a spun ca masina trage mult mai bine acum, o sa urmeze dupa ce trece frigu si un filtru sport :rolleyes2 vreau sa o aduc la 70 cp,
Ma gandeam sa-i pun si un carburator dublu corp de oltcit sau de nova dar peurma nu mai scot consumu sub 14 pe oras :lol:

Andreynyo 21-12-10 19:52

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Crede-ma ca din filtrul ala sport nu o sa iti dea mai multi cai ... parerea mea.

Thomas Everywhere 21-12-10 20:39

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by Andreynyo (Post 3917407)
Crede-ma ca din filtrul ala sport nu o sa iti dea mai multi cai ... parerea mea.

corect. Subscriu! Filtru sport e doar pentru sunet mai mult!

vandam 21-12-10 21:05

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by DJBOSS (Post 3917305)
Acum credca cel putin 3 cp mi-a dat toba asta deci 63 + inca 3 cam 66 cp, vreaus a spun ca masina trage mult mai bine acum, o sa urmeze dupa ce trece frigu si un filtru sport :rolleyes2 vreau sa o aduc la 70 cp,
Ma gandeam sa-i pun si un carburator dublu corp de oltcit sau de nova dar peurma nu mai scot consumu sub 14 pe oras :lol:

tu crezi ca toba aia tia dat 3 cai :))) asa ai u parerea
daca vrei cai schimba toata toba si puneo din inox , pui un carburator mai destept cum ai zis u schimba axa cu came, modifica chiuloasa si pui un filtru sport


Quote:

Originally Posted by Andreynyo (Post 3917407)
Crede-ma ca din filtrul ala sport nu o sa iti dea mai multi cai ... parerea mea.

filtru sport este pentru a trage aer mai usor

DJBOSS 21-12-10 21:07

Re: Dacia 1310 HAI HUY
 
Quote:

Originally Posted by vandam (Post 3917620)
tu crezi ca toba aia tia dat 3 cai :))) asa ai u parerea
daca vrei cai schimba toata toba si puneo din inox , pui un carburator mai destept cum ai zis u schimba axa cu came, modifica chiuloasa si pui un filtru sport




filtru sport este pentru a trage aer mai usor

Pai m-am saturat de inox am avut dar nu scotea prea mare zgomot, eu zic ca nu se compara cu asta , suna bine in realitate :D
toata lumea da sfaturi dar practic nimeni nu te ajuta , daca tu credeai asa poate vroiai sa vi sa o prinzi tu pe-a de inox:lol:


All times are GMT +2. The time now is 02:46.

- Copyright 2026 4Tuning