Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Nissan - Infiniti (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti.html)
-   -   Nissan 300 zx TT -drag project (https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/169687-nissan-300-zx-tt-drag-project.html)

gaju 08-09-10 08:54

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
1 Attachment(s)
se pare ca i-am dat de capat la plecarea.................

vladpvs 08-09-10 11:44

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
Frumoase sunt urmele lasate de Mickey Thompsonuri :D

Bafta la Tulcea!

world cars 08-09-10 11:52

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
frumos proiect ... ai ajuns la perfomante mari... cred ca o sa fie mare batalie in Tulcea.Bafta

gaju 25-09-10 15:34

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
2 Attachment(s)
dupa un pic de joaca din incrucisarile de la axe cam asta a iesit

ps : dyno-ul vechi si cel nou

VG30DETT 26-09-10 11:49

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 3682439)
dupa un pic de joaca din incrucisarile de la axe cam asta a iesit

ps : dyno-ul vechi si cel nou

:lol::lol:super felicitari

gaju 28-09-10 15:06

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
un pic de joaca :

https://www.youtube.com/watch?v=90OE31nzT2g

NXdev 29-09-10 11:32

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 3688791)

A mai ramas ceva din cauciucurile alea :)) ?Foarte tare masina , daca nu ma insel este cel mai rapid 300zx din RO ?Ar trebui sa-ti schimbi numele topicului in : "300zx from hell" :peace:

gaju 29-09-10 12:07

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
timpu obtinut de mine pina acuma,11.7, e departe de ce astept eu de la masina

sper ca la KOE sa fac ceva treaba pe VHT.

NXdev 29-09-10 12:13

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
Ce reglaje trebuie sa-i faci ( scz dar nu ma pricep)?Daca maresti presiunea e posibil sa ajungi la un 10.5?

gaju 29-09-10 12:20

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
presiunea e la fel la turbo

doar ca s-a umblat la incrucisarile de la axele cu came si puterea am mutat-o mai jos ca am avut lag foarte mare pe prima treapta.
ai mai sus cum a fost graficul de putere inainte si dupa.

iar cu timpul o sa vedem.................

brummy 28-10-10 09:41

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
sa speram ca pe asfaltul de arad o sa fie mai buna aderenta decat pe beton si ai sa reusesti un nou PB ;)

babyzette 03-11-10 09:08

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
Quote:

Originally Posted by gaju (Post 3682439)
dupa un pic de joaca din incrucisarile de la axe cam asta a iesit

ps : dyno-ul vechi si cel nou

:):lol:
Inredibil, tu pana la 5200rpm ai cam 200 hp si de la 5500 la 7000+
ai 600 hp, sick.
Cred ca in decursul celor 300rpm diferenta cauciucurile te cam injura :)

Bafta cu proiectul in continuare, eu zic ca la ce greutate si ce putere ai, cand o sa poti pune tot jos... ferea' :)

jakal 03-11-10 09:37

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
cand am venit la tulcea auzisem ca esti cu masina....am vazut-o parcata acolo si asteptam sa o vad la treaba....
apoi am aflat ca sambata ai avut probleme cu ea:rolleyes2....sau cel putin am inteles...si am ratat de data asta sa o vad in actiune...

asta e....sper ca la anul sa o vad live la treaba...

bafta........

sal.......

plictisit 28-11-10 19:53

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
si eu sper sa iti rezolvi problemele pana la anul, cand am vazut-o la tulcea nu stiam ca e masina ta, ca intrasem decat o data pe topicul tau la inceput si nu am recunoscut-o :D bafta ..

Flow_Flexatu 05-01-11 20:19

Re: Nissan 300 zx TT -drag project
 
o masina adevarata;) bafta in continuare cu proiectu:D sunt mandru ca avem asa ceva in oras;)


All times are GMT +2. The time now is 11:03.

- Copyright 2026 4Tuning