| iordantonio |
03-08-11 00:56 |
Re: Astra J vs Golf VI
Troncanitul etrierilor spate cred ca e "calcaiul lui Achile" ptr. Opel, daca imi reapare reapare zgomotul. Proiectantii nemti nu cred ca au dat importanta zgomotului si nu-l considera defect, caci la ei nu sunt soselele denivelate ca la noi, iar daca mergi pe macadam zdranganitul o fi in limitele admisibile la asa drumuri si mai conteaza mult si daca ai presiune maxima pe spate (eu asa o am). Si mai zic unii de niste aparatori de plastic cam blegite de la amortizoarele spate, care tot cad in jos si cauzeaza alta bataie (de joc). Puntea asta spate parca-i chinezarie, ca zgomote, dar tine masina lipita pe sosea, de tie mai mare dragul, mai ales cu optiunea Flex-ride. Si una peste alta, la capitolul Astra v.s. Golf, zic ca Astra are mai multa personalitate.
|