Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - inchains0 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/156295-machete-lucru-inchains0.html)

steaua23 18-03-10 12:37

Re: Machete in lucru - inchains0
 
aha. super.
Felicitari ca esti printre putinii, sau chiar singurul care isi baga nasul in machete autoart/kyosho ... etc

inchains0 19-03-10 08:12

Re: Machete in lucru - inchains0
 
4 Attachment(s)
Am mai lucrat cate ceva dupa cum urmeaza:

-am fixat puntea spate + discuri de frana + etriere
-am finisat poxilina de pe usi, bena, bandourile
-am inceput lucrul la bara fata si la cea din spate, azi sper sa le termin

eddycdk 19-03-10 20:32

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by steaua23 (Post 3196663)
aha. super.
Felicitari ca esti printre putinii, sau chiar singurul care isi baga nasul in machete autoart/kyosho ... etc

nu e singurul...:lol:
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 3199263)
Am mai lucrat cate ceva dupa cum urmeaza:

-am fixat puntea spate + discuri de frana + etriere
-am finisat poxilina de pe usi, bena, bandourile
-am inceput lucrul la bara fata si la cea din spate, azi sper sa le termin

usor, usor... faci treaba buna
spor la lucru, si nu te abate de la calitate ;)

inchains0 20-03-10 14:40

Re: Machete in lucru - inchains0
 
6 Attachment(s)
Multumesc, sper sa iasa ceva frumos, bine macar ca am destul timp la dispozitie pt macheta dupa ce vin de la servici!!!

Dupa cum ziceam, am avut de lucru la bara fata, ceva mai mult insa spre miezul noptii am adus-o la forma pe care o vroiam.
Am terminat si bara spate.
Urmeaza finisarea cu smirghel fin, insa peste cateva zile, dupa ce voi termina tot ce am de modificat la macheta.
Am mai fixat discurile de frana + etrierele pe fata.

green_e30 20-03-10 21:25

Re: Machete in lucru - inchains0
 
WOHOOOO...take it easy boy..arata prea tare=p~!!!!Multa bafta si timp in continuare:D!!!

Tyku-pn 21-03-10 00:41

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Bara fata e super..ce aspect incredibil ii da..si cea spate la fel.Imi place ce vad.Spor man.

X1190 21-03-10 08:28

Re: Machete in lucru - inchains0
 
frumos frumos....usor usor o faci si v-a iesi ceva foarte frumos:D...deabea astept sa o vad terminata

inchains0 21-03-10 13:52

Re: Machete in lucru - inchains0
 
2 Attachment(s)
MULTUMESC pt aprecieri, astept si eu sa o vad terminata insa mai am destul de lucru la ea!!!

2 poze cu noile scaune si bancheta spate un pic mesterita pt a se potrivi bine si pt a incapea balamaua de la usa din spate.
M-am gandit ca scaunul din dreapta fata sa se poate intoarce spre spate sau lateral.
Probabil ca la final vor avea alta culoare, inca ma mai gandesc, culorile nu le-am stabilit inca!!!

gabitzUU 21-03-10 17:14

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Frumos,interesanta treaba cu scaunul:d Bafta,astept cu interes sa vad rezultatul final :D

lauTM 22-03-10 14:00

Re: Machete in lucru - inchains0
 
2 Attachment(s)
eu zic ca sunt ok rotile , depinde ce vrei sa iasa la final , sunt ok din pct meu de vedere ,mie imi plac cele lowrider , poate ceva din asta te inspira

inchains0 22-03-10 14:18

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Ms, arata super cel alb, imi place in special bara fata insa la macheta mea am cam terminat cu exteriorul, asa ca nu vor mai fi schimbari majore, am inceput deja sa ma ocup de interior si de bena.

lauTM 22-03-10 15:43

Re: Machete in lucru - inchains0
 
ok , eu m-am referit strict la roti .

arctix 22-03-10 22:00

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 3208736)
Ms, arata super cel alb, imi place in special bara fata insa la macheta mea am cam terminat cu exteriorul, asa ca nu vor mai fi schimbari majore, am inceput deja sa ma ocup de interior si de bena.

Arata foarte bine ce ai facut pana acum, eu zic sa o lasi asa la exterior.
Vopseste-o in schema de culori a scaunelor

eddycdk 26-03-10 11:44

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by inchains0 (Post 3208736)
... am inceput deja sa ma ocup de interior si de bena.

incerca sa ii pui "blani" din lemn in bena... si eventual un surf... :D
arata interesant

inchains0 26-03-10 12:30

Re: Machete in lucru - inchains0
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 3220881)
incerca sa ii pui "blani" din lemn in bena... si eventual un surf... :D
arata interesant

Ma gandisem la un surf insa am renuntat la idee, o sa aiba niste boxe, display, statie.


All times are GMT +2. The time now is 20:56.

- Copyright 2026 4Tuning