Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

ME.Beast 06-11-10 15:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumoasa noua incaltaminte...
sa le invarti frumos :D

Dr.Dre 07-11-10 00:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
18 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ME.Beast (Post 3789804)
frumoasa noua incaltaminte...
sa le invarti frumos :D

ms me.beast.intre timp am montat si distantierele fata(1,5cm),spate(4 cm :twisted:),am definitivat forma aripilor spate si am lasat-o 4 dinti mai jos de spate(pai ori e low rider pri nu mai e :D).apropo de culoare va fi aproximativ ca a oltcitul JJS

yg.alex 07-11-10 01:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
imi place ce vad :D

eu cred ca Dumnezeu detine un Oltcit, ca la ce caldura a fost in ultima vreme, sa tot lucrezi la masina :))

bineeee dre. asteptam rezultatul final

Dr.Dre 07-11-10 01:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3791083)
imi place ce vad :D

eu cred ca Dumnezeu detine un Oltcit, ca la ce caldura a fost in ultima vreme, sa tot lucrezi la masina :))

bineeee dre. asteptam rezultatul final

mai sti o fi oltean dumnezeu si ne mai da caldura prin zona noastra,sa mai lucram si noi la masini :D.hai ca si golful tau a iesit bine...incet incet ajunge si cum vrei tu...vorba aia : graba strica treaba ;)

cruizer11 07-11-10 10:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Au iesit super rotile.Interesanta culoarea o faci toata masina asa sau faci plafonu negru ca la JJS?Mult noroc.

julaikos 07-11-10 11:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
pai fa-i si spoilerele ca la jjs si schimba numerele sa fie un jjs 2...de ce n-oti vrea voi sa fiti originali nu pot sa inteleg :rolleyes2

ME.Beast 07-11-10 14:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
o curiozitate am, jjs-ul a fost al tau ?
felicitari :)

Dr.Dre 07-11-10 17:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3791610)
Au iesit super rotile.Interesanta culoarea o faci toata masina asa sau faci plafonu negru ca la JJS?Mult noroc.

nu stiu daca va si plafonul negru,o sa vad

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3791758)
pai fa-i si spoilerele ca la jjs si schimba numerele sa fie un jjs 2...de ce n-oti vrea voi sa fiti originali nu pot sa inteleg :rolleyes2

crede-ma iulica ,nu vreau sa fac copie dupa jjs,am pus ca exemplu de culoare.vreau sa fac masina tot crem ca sa nu mai schimb certificatul,si ma gandeam la un crem mai deschis asemanator lui jjs

Quote:

Originally Posted by ME.Beast (Post 3792118)
o curiozitate am, jjs-ul a fost al tau ?
felicitari :)

nu jjs nu este si nu a fost al meu.este al unui baiat sasha din craiova

julaikos 07-11-10 19:35

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sincer,la cum sunt culorile acum o poti face alba si n-ai nici o treaba ;)
in plus jjs-ul cred ca era un alb perlat si nu crem...
iar la identificare(pentru schimbarea culorii) te poti duce cu jante pe 13 cu cauciucurile scrise in talon fara probleme ;)

Dr.Dre 07-11-10 21:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3792798)
sincer,la cum sunt culorile acum o poti face alba si n-ai nici o treaba ;)
in plus jjs-ul cred ca era un alb perlat si nu crem...
iar la identificare(pentru schimbarea culorii) te poti duce cu jante pe 13 cu cauciucurile scrise in talon fara probleme ;)

mai exact in alb o sa pun putin crem ca sa ii dau o nuanta ,sa nu fie probleme pe la itp si cu politia.stiu ca jjs eu alb perlat dar cu perla aia ii da o nuanta de crem in unele unghiuri.nu pot sa schimb culoarea ptr ca mie imi expira itp-ul in ianuarie.eu pana atunci nu termin masina si daca ma duc sa imi schimb culoarea la rar cu itp-ul expirat ma pune sa il fac la ei...si la cate modificari am si o sa mai am(ex.teava goala in loc de intermediara...) si altele,nu mai trec eu rar-ul.asta e motivul ptr care nu vreau sa mai schimb culoarea,ca altfel o faceam albastra ;)

Dr.Dre 15-11-10 23:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
PROIECT AMANAT PANA LA PRIMAVARA !
Vopsirea masinii si restul proiectului se amana pana la primavara cand va da caldura.E pacat sa o vopsesc acuma si sa stea cu prelata pe ea.La masina nu se renunta...intre timp se mai aduna piese ptr motor,suspensie..etc Plus ca in famile va ma intra o alta masina si nu o sa am bani ptr amandoua

yg.alex 16-11-10 09:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dezamagitor :sad:

trafy-vr6 16-11-10 09:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
trist....

Dr.Dre 16-11-10 10:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3816425)
dezamagitor :sad:

dc ma?ca nu renunt la oltcit nici mort,o sa vedeti ca la primavara va fi pe roti,cu noi surprize.e pacat sa ma apuc acuma de ea,sa o vopsesc si sa stea toata iarna cu prelata pe ea.iti dai seama ca vopseaua aia se face nasol.dar cum da caldura sunt cu ea la vopsit ;)iti explic eu mai multe la viitoarea intalnire...daca nu te mai oftici si pleci acasa:D

Quote:

Originally Posted by trafy-vr6 (Post 3816440)
trist....

la primavara o sa revin in forta,pana atunci o sa ma ocup de motor,cutie si suspensie,nu stau degeaba.doar ca nu o mai vopsesc acuma ;)

Danutz Bratosin 16-11-10 10:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Poate ca asa e cel mai bine...pana in primavara cum ai zis si tu mai strangi piesele care iti mai trebuie, poate mai bagi si un ban la ciorap si o sa iasa BOMBA:-P
Oricum acu vine si zapada si chiar daca o faceai nu cred ca te riscai sa iesi cu ea pe sosele...asa-i?:)


All times are GMT +2. The time now is 17:35.

- Copyright 2026 4Tuning