![]() |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
..pai daca faceai dyno la kadett...te suna din mormant Adam Opel D-zeu sa-l ierte...dar la ce zbuciumata masina era....cred ca iti trebuia un ecran la fisa dyno de 107cm:))
Multumesc pentru uararea de ieri se vede ca esti mai bine....si sper sa te aud mereu numai asa....bine dispus..cum te-am cunoscut Uga Nea Dany...de sunat suna el...cand vine in Bucuresti...ca altefel doar 300km nedespart sa spargem niste roti la domana Silvia:P |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Quote:
un minim de investitie nu cred ca ar strica la modul uprgate soft stage 1 .... (nu ma lua in nume de rau dau si io cu parerea) |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Quote:
AFR-ul a fost monitorizat in timpul probei dyno, valorile au fost sub 13 tot timpul si am inteles ca este ok. Stiu ca sunt valori super, mai ales la varsta motorului. Se va face upgrade de soft cat de curand la stage1, aprox 260-290cp (atat declara fabricantul softului), ideea este ca upgradeul de soft trebuie insotit de inlocuire pompa de benzina + ambreiaj, asa ca nu vorbim doar de un simplu soft. |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Deabea astept sa te vad in campionatul intern! Mult succes si GAZ GAZ GAZ!!! Asteptam sa dea zapada ;))
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
1 Attachment(s)
Din ciclul "viata e de k k t, iar eu sunt plin de viata" si sub deviza " de ce sa-ti mearga bine cand poate sa iti mearga prost? ", va prezentam episodul "o belea nu vine niciodata singura" avand in rolul principal pe DK Dragos...donkey kong...
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
mno naspa treaba :( da cum ai reusit performanta asta ?
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
pffff....a cazut ceva pe ea?
Vorbeste cu axela de piese(geam) poate are ceva pentru tine. |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
s-a rezolvat cu geamul, vine marti, nou nout...in rest, ce sa zic, o zi proasta, vesti proaste, incheiere si mai proasta dupa cum vedeti...
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Pfff, īmi pare rău Dragoş, ce rahat...
Ştiu cāt de mult ţii tu la maşină, alţii nu ţin la copil atāt de mult, chiar īmi pare rău... |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
NU-mi dau seama daca ai avut accident,sau doar vreun incident mai ciudat...oricum,nu mai tin minte care drifter profesionist din Japonia zicea ceva de genul: Cand te apuci de drift,inveti...te dai din ce in ce mai bine...mai tare...la un moment dat o vei lovi...apoi te vei da si mai bine..si mai tare..si o vei lovi din nou...ca un fel de ritual de initiere...si ceva de genul: Cei mai buni drifteri au "pierdut" cel putin 2-3 masini pe touge...Pt. ca unde sa inveti mai bine decat pe drumuri montane,serpuite,unde esti obligat sa o "tii" bine,viata ta depinzand de asta...Oricum,mult respect si admiratie! Donkey Kong today....maybe DORIKIN tomorrow...
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
sal dragos.
dragos drumul pe care am pornit f.multi si pe care vii si tu foarte tare din spate e plin de suisuri, coborasuri, obstacole neprevazute si fel si fel de lucruri neasteptate. ai dat peste primul obstacol,nu e nimic grav e ceva f.normal,iti inteleg supararea am trecut prin asa ceva,dar vei vedea ca atunci cand vei porni din nou la drum vei fi si mai hotarat si mai motivat in ceea ce faci. stai linistit bafta in continuare si stii ca e si o zicala foarte adevarata - "arta cere sacrificii" nu vreau sa se inteleaga ca am fi noi mari artisti,dar facem si noi ce putem,cat putem pt acest sport minunat |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
1 Attachment(s)
hai ca incep sa ma si distrez; din ciclul "eu mi-s fiu de inginer"
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
La cum ai pus problema eu am crezut ca ti sa intamplat ceva... a cazut ceva pe masina sau tia dat careva cu ceva in ea...asa erai de suparat, ala da il poti numi ghinion, dar un accident in timpul antrenamentelor nu se numeste ghinion amice :D Eu am dat cu a mea la KOE de iau sarit pishatzii din ea :lol:
Parca mergea mai bine dupa totusi :weirdface P.S. Cand incepi sa dai cu masina inseamna ca incepi sa te dai mai grav, mai tare...adica te dai mai asa fara frica. E un pas bun ;) |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:19. |
- Copyright 2026 4Tuning