![]() |
Re: cine are audi 100
230 de cai au fost stock acuma sant peste 300
|
Re: cine are audi 100
Salut prieteni. Ma bucur ca mai sunt pasionati de Audi.
Am si eu un Audi 100 Quattro 1988 si sper sa ne putem ajuta legat de problemele care inevitabil apar. Era cineva aici care spunea ca poti creste puterea schimbind injectia ...sunt curios cam ce ar presupune asa ceva?:) eu am pe ea KE III Jetronic. |
Re: cine are audi 100
Salut,
Am un audi 100 din 93 2.3E 5cyl benzina. Imi place foarte mult masina dar as vrea sa o vand. Are 161 000KM. Imi puteti sugera un pret de plecare luand in considerare cele de mai sus plus completarile: ABS, geamuri electrice, servo (directie + frana), alarma, inchidere centralizata, oglizi electrice incalzite, jante aliaj originale, MP3,. Este o masina bine intretinuta nu prea sunt lucruru de care sa ma plang .... in afara de consumul in trafic :D va multumesc stefan |
audi 100
1 Attachment(s)
si poza
Attachment 231144 |
Re: cine are audi 100
care este consumul in trafic? :)
|
Re: cine are audi 100
in jur de 12- 13%
|
Re: cine are audi 100
Audi 2226 turbo 170 cp
Am cateva intrebari pentru cei care unosc acest motor: 1-cat de greu se repara cutia hidramata si cum (nu merge marsarierul)? 2-cine are o cutie hidramata de vanzare? 3-unde se afla filtrul de ulei al cutiei? 4-ce se poate face pentru reducerea consumului Astept raspunsuri aici, pe mail sau pe mess IM: [email protected] Mersi! |
Re: cine are audi 100
am cutie pentru tine.si automata in 4 trepte si manuala in 5 trepte.depinde cum te gandesti sa o faci.
vand piese audi 100 200 si audi v8.diesel si benzina. daca vreti putere va recomand cu caldura un motor v8.se potriveste si pe cutia de 100.tel 0724/863720.yahoo id. emillex |
Re: cine are audi 100
Quote:
|
Re: cine are audi 100
Am si io un prieten fan Audi. A avut deja vre-o 6-7 Audiuri 100, aproape toate quattro Avant. Acuma are un turbo de 180 cai, si cauta unu de 20V. Cu cel de 180 cai a prins 230, si a mai avut un 100 modelul vechi, a pus o cutie diesel si a prins peste 220 (si eu eram in masina) in a 5a la 4000 de ture!
:D |
Re: cine are audi 100
Multe piese de 100,200 si v8.motoare turbodiesel,benzina 5 cilindri si 2 motoare V8,in rest,aproape orice.[email protected] sau 0724/863720
|
Re: cine are audi 100
Ai si motor 5cil. 20V turbo?
|
Re: cine are audi 100
am in 5 cilindri cu 10 supape
|
Re: cine are de vanzare audi 200
Salut. MA intereseaza si pe mine un audi 200 neinmatriculat/inmatriculat pentru piese.Am un audi si vreau sa-l remediez. VA rog mult. Unde pot gasi ceva piese de audi :aripi fata, interior,etc.
Ma pate ajuta cineva??? mail:[email protected] , tel:0722319496 |
Re: cine are audi 100
Audi 200 din ani 1980-1982.Am uitat sa mentionez mai devreme.
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:09. |
- Copyright 2026 4Tuning