![]() |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
bodel..macar noi nu vb fara sa stim :) adica ne pierdem noptile sa citim si sa intelegem cum merg lucrurile ...apoi le punem in practica, dovada: avem masini care fug binisor si nu bubuie, dar asta e o alta mancare de peste :)
later edit: de unde stii ca nu detinem o astfel de masina (bi moto) aici :P |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
pune o poza cu cartea masini si demonstreazane ca ai trecut motorul in carte
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
poti sa demonstrezi sau nu e simplu ai 31 de ani nu cred ca la varsta ta mai minti sau asa ar fi normal eu zic sa demonstrezi ca ai omologat motorul si caroseria eventual si rotile ia fii tu barbat si demontreaza ce nu ne vine noua sa credem ca am impresia ca tu vorbesti de rufe intinse aici si defaptnu prea e cum spui tu in concluzie poti demonstra sau nu ?
P S incearca sa nu eviti ce te intreb ca e a treia oara |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
ba stiu ce investitie e intr-un VR6 turbo ca tocmai a fost scos unu pe strazi si am asistat la creearea lui.
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
de la 10000 euro in sus ca sa fie treaba buna
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
si daca tot iti place sa raspunzi ca aseara am vazut ca nu ai mai vb nimic spune si daca poti comfirma ce ai spus despre omologare sau nu |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
Sa stii ca din greseala unii chiar lucreaza in domeniu si pe la majoritatea marcilor tot ce inseamna 4x4 recomanda aceeasi dimensiune de roata.DAR CE STIU INGINERII AIA. |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
imi place ca toti stim...dar mai putini facem !:???:.. tot nu inteleg de ce atatea gesturi ? sa lasam omul in pace..sa-si continue proiectul si vedem ce iese !
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Nota Moderator : DE ce oare unul dintre putinele topicuri recente in care se prezinta pe acest forum evolutia unei masini,cu multe poze si detalii,trebuie sa sufere de balacareala mizerabila de care unii dintre noi sunt absolut dependenti? ...De ce oare unii tasteaza doar din inertie,refuzand sa merga la somn cand organismul lor le spune clar ca asta ar fi calea de urmat ? Chiar nu va aduceti aminte (la cei unde este cazul) ca nu iti este chiar cel mai la'ndemana lucru atunci cand lucrezi la masina,de multe ori intampinand dificultati,sa te gandesti la a-i ajuta pe altii care in viitor ar putea trece prin aceleasi probleme?... adica impartasirea unor info si experiente altor oameni din care pe majoritatea nu-i cunosti si sunt la sute de km distanta...Numai sa'ntrerupi lucrul si sa pui mana pe aparat nu-ti vine...:smile:
In alta ordine de idei...pt mult-stimatii useri ce INSISTA si insista si iar insista ,insistand insistent pe o intrebare...scuzati-ma, tampa mai ales prin faptul ca a fost repetata parca de niste babe obsedate, zgariind pe retina si creier orice om ce ar incerca sa parcurga relaxat acest topic si eventual sa invete ceva... ma simt obligat a le aduce aminte ca userul ce a deschis acest topic NU ARE vreo obligatie sa va raspunda dvs la orice intrebare...poate nu vrea,poate nu are chef,poate a uitat sau poate se simte acuzat de o eventuala insinuare si asta il face sa o evite..POATE -eu nu stiu,insa as fi bine sa constientizati PENIBILUL situatiei ...si poate sa si INCETATI cu atitudinea respectiva ! NU incercati sa transformati un topic ce s-a nascut constructiv,intr-o puerila disputa "banateni vs bucuresteni" pt ca este ABSOLUT artificiala ! PS: si postul meu aici ca si user - Nu stiu de unde au aflat unii dintre noi ca pe transmisii integrale cu visco central nu se pot sau nu se pun din fabrica anvelope de latimi diferite fata/spate, insa au aflat eronat informatia respectiva...bugatti ,lambo, porsche...si chiar si "familiala" RS6 .. Doar diametrul total al rotii trebuie sa fie acelasi...talonul si latimea benzii de rulare si binenteles dimensiunea jantei,pot fi diferite pe axa fata/spate. |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
lascarica, cuplaj vascos e la syncro, la torsen si haldex sunt roti dintate.
si are dreptate lascarica, e vb diametru, nu de latime. |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
ii greu de inteles ca nu aici pe forum e competitia ci doar la linia de start
logic sau fizic asa ar trebui sa fie, circumferinta rotilor sa fie aceeasi....(diferente pot aparea pana si daca difera doar firma cauciucurilor dimensiunile sa fie la fel) |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
|
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
1 Attachment(s)
Quote:
pt simpla curiozitate a ta , am discutat cu proprietarul Rennerului si vb zilnic cu el pe net si de acolo stiu ca s-au investit 12.000 euro doar in motor stiu si de modificari si multe alte chesti s-au facut pe acea masina . iar pt o alta curiozitate care vad ca te framanta .atasez si o poza cu cartea mea de identitatea ,sa vad ce mai ai de spus ? |
Re: Golf 2 VR6 turbo syncro
Quote:
si treaba cu miile de euro investiti in motoare nu am spus ca te costa doar 10000 am spus de la 10000 in sus poti sari si de 12000 stai linistit |
| All times are GMT +2. The time now is 15:42. |
- Copyright 2026 4Tuning