Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele > Machetele mele scara 1/43

Announcements in Forum : Machetele mele scara 1/43
12-07-12 until 12-08-00
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Regulamentul sectiunii Machetele mele

- Topicurile de prezentari vor fi deschise pe sectiunile corespunzatoare scarii machetelor din colectie. Colectionezi 1:18? Deschizi topicul pe sectiunea 1:18. Colectionezi diverse scari? Deschizi topicul pe sectiunea Machetele mele.

- Limita maxima de poze pentru o macheta este de 6 poze (CLARE) pe macheta si nu mai mult de 2 machete pe zi sau 12 poze (CLARE) pe macheta daca puneti numai o macheta pe zi. Cine incalca regulile ii stergem postul, cine incalca regulile mai mult de 2 ori stergem topicul si dam Infraction!

- Evitati pozarea machetelor pe covor/cearsaf/pervaz; daca nu vreti sa le scoateti la sedinte foto undeva la exterior atunci faceti pozele pe birou.

- Primul post al topicului de prezentare poate sa contina poze de grup cu toata colectia de machete. Apoi le prezentati incet, incet.

- Producatorul este obligatoriu!

- Daca vreti sa puneti poze in plus (artistice), le puneti ziua urmatoare.

- Aici se pun doar machetele terminate, pentru machetele care vreti sa le modificati, uitati-va la regulamentul sectiunii Tuning machete.

- Machetele calitative si produse de firme "mari" pot fi prezentate cu un numar mai mare decat 12 poze! Ramane la latitudinea fiecaruia sa decida de cate poze are nevoie pentru a prezenta toate detaliile! Nu exagerati totusi. Daca sunt foarte multe poze incercati sa le postati in zile separate.

- Aici se fac doar prezentari, pentru machetele cumparate sau ce trebuie sa ajunga, exista topic separat.

- Sunt interzise posturile de genul: „O vinzi?”, „Dacă o să o vinzi , să-mi spui!”, „Am o macheta de vanzare, nu te intereseaza?” etc... Acestea vor atrage după ele warning/infraction!

- Nu se pot pune poze imprumutate de la alti useri fara acordul lor!

- Pozele se urca pe serverul 4Tuning!
__________________
bmwh548 is offline  

 
- Copyright 2024 4Tuning -