Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > NoSpeedLimit Romania Club

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-08, 16:39   #91
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

frumos...chiar frumos...am cititi fiecare pagina din acest Thread...vorbe spuse din suflet...dai dovada de om care a pus suflet in tot ce a facut inca de la inceput......pacat..mare pacat..pentru aceia dintre ai nostrii care sau stins....se stie k acolo sus unde sunt...se uita la noi.... ODIHNEASCA-SE IN PACE!!!!!



FLORICA...numai respect...
Bmw_E30dak is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 11:29   #92
eddywrc
VW Driver

Stage 2
 
eddywrc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

oo Frumos acum stim si istoria autostrazi soarelui numai k lipseste ceva
eddywrc is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 16:41   #93
DoDo NSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
DoDo NSL's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,047
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SEAT]
[AUDI]
[2 Roti]
Talking Re: Povestea noastra Florica si Micutul

da ... cu adevarat o poveste .. astept continuarea ...
DoDo NSL is offline   Reply With Quote
Old 15-03-08, 01:25   #94
pushkin

Stage 2
 
pushkin's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 42
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

nu scriu asa de des....Tot respectul pentru tine!!!
pacat ca nu este printre noi,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
continua tot asa,este oprobabil cea mai frumoasa parte din viata lui Mihai si a Ta...
pushkin is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 22:49   #95
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Exclamation Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

cel mai mare respect pt florica si micutzu , in perioada aceea ati fost si pe la tv , la protv parca daca nu ma insel , era micutzu langa un ritmo roshu cu jante albe , o fata cu un ursuletz verde cameleon si aratau "curse" asa erau pt mine atunci , ulterior am aflat ca se numeau liniutze . Voi mi-ati bagat tuningul in sange , boala care nu are leac pt mine . Imi pare rau ca Micutzu nu mai este printre noi . Cu totii am alergat odata cu timpul , imi pare rau ca el a ramas in trecut(fizic) dar va alerga in continuare in inimile noastre . asi vrea si eu sa fiu membru NSL cu toate ca am O dacie . Nu conteaza masina , ci mai mult pasiunea . ar trebui sa lasam deoparte orgoliile si sa urmam exemplul acestor oameni. Odihneste-te in pace micutzule si sa ai grija de noi !!!
__________________

Last edited by Bengy_BLS; 18-03-08 at 22:51.
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 09:07   #96
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

Quote:
Originally Posted by dj_bengy1988 View Post
cel mai mare respect pt florica si micutzu , in perioada aceea ati fost si pe la tv , la protv parca daca nu ma insel , era micutzu langa un ritmo roshu cu jante albe , o fata cu un ursuletz verde cameleon si aratau "curse" asa erau pt mine atunci , ulterior am aflat ca se numeau liniutze.
Fata se numea Silvana... si ursul era 09 NSL... masina cu care s-a facut istorie... si daca nu ma insel, era si Emil pe acolo... si asta se intampla prin 2003...
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 14:26   #97
Bengy_BLS
VW Driver

Stage 5
 
Bengy_BLS's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,326
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
Fata se numea Silvana... si ursul era 09 NSL... masina cu care s-a facut istorie... si daca nu ma insel, era si Emil pe acolo... si asta se intampla prin 2003...
Dap asa e , ai dreptate Oricum , vremuri misto , de la 13 ani m-ati imbolnavit respect
Bengy_BLS is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 09:56   #98
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

imi aduc aminte ca eram cu niste prieteni la o bere undeva pe langa facultatea de drept(noi ii ziceam dughenei respective "la wc u"ptr ca inainte fusese o cladire parasita unde erau numa..mizerii ) si langa masa noastra era un "gras"cu vo 3 prieteni de ai lui si vb de intreceri de masini,de o intrecere intre unu cu un impreza si altu cu o alta masina(nu mai stiu exact ce masina)...oricum numai de masini si curse au vb.kiar la un moment dat a sunat pe cel cu impreza parca si i a zis de cursa parca....mai mult nu mai stiu.
la o alta masa era un tigan care avea un S600-BRABUS afara.tin minte ca s au bagat in seama cu el,au stat de vb au iesit afara la masina,au studiat o si apoi "grasu"cu amicii lui au plecat.tiganu intrat iar in bar ,a inceput sa rada de ei...tin minte ca a zis ceva de genu:" mi au zis sa ma duc si io la intreceri d astea de masini...ce dreaq sa fac io acolo ca ma pish pa ei?!nu vezi ce masini de 2 lei au?io nu am cu cine sa ma compar cu S-u...mai da i incolo!"(vb cu pretena lui).nu mai stiu ce masini aveau"grasu"si amicii...parca un ursuletz....oricum...
la ceva timp dupa au fost niste curse legale pe la vitan pe acolo,pe care le a dat si la tv...cel care dadea startul era"grasu"de la wc....asta a fost singurul episod in care am avut prilejul si onoarea sa stau cel mai aproape de MICUTZU....atunci habar nu aveam io cine e .....si cate a facut ptr cursele de masini si ptr pasionatii de viteza.PACAT,MARE PACAT!

ODIHNEASCA SE IN PACE!!!
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 03:52   #99
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

respect Florica si inca o data La multi ani !
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 22:20   #100
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

pe vremea cand avea emil ursu rosu vec-ul .. si acum tin minte nush cu cine vb si il intreba ce motor are si cica emil 2.0 .. .si cand deschide capota 2.5 ) .. caterinca ..cand a spart florica vasu de expansiune la 09 nsl .. si cate , cate nu au fost ) .. florica mai tii minte faza de pe splai cu Suzuky Shtift? ? ?) )
__________________
e30 forever love!
e34 first love!
Slim29 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 21:03   #101
gabitzUU

Stage 5
 
gabitzUU's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,056
Member of:
[VW]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

Superba povestire...Daca ai face o carte as citi-o cu drag...si chiar ar putea sa imi dea bac-ul din ea,decat din baltagu )))))) RESPECT!!!
gabitzUU is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 20:46   #102
B31WAN

Stage 2
 
B31WAN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 29
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

Super poveste
B31WAN is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 17:27   #103
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

Desi nu am absolut nici o treaba cu clubul. Nu pot sa ma abtin si dau si eu un post.
Intradevar o povese foarte impresionanta. Si ar trebui cineva sa o puna pe hartie si sa scrie o carte ceva sau de ce nu chiar un film sau documentar. Eu unul asi fi foarte intereat de istoria curselor in RO.

Nu mai bine!!!!
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 02:17   #104
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

ar fi misto un film ar fi chiar prea misto un film...
florica mai povesteste ne ca nu toti am avut bafta sa traim acele momente
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 09:44   #105
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Povestea noastră Florică şi Micuţu'

lasati frate omul in pace, crezi k el nu stie k are o poveste de continuat, dar are probabil treaba, pregatiri pt pista aia de drag :P Asteptam continuarea...
Io4rap is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -