Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > NoSpeedLimit Romania Club

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-07, 19:27   #46
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

e rau ca apreciem pe cineva la adevarata lui valoare, abia cand nu mai este langa noi.
oricum e bine si mai tarziu, decat niciodata. cred k lui micutzu i ar face placere sa auda cate cuvinte bune se spun despre el acum.
ne a deschis ochii cu privire la cursele de masini.
a scos in evidenta partile bune, ce satisfactii ne aduc, dar s a si sacrificat pt noi, sa realizam la ce riscuri ne supunem.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 19:23   #47
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

e greu sa citesc aceste randuri dare stiu ca macar in inima catorva dintre noi va ramane un gol un gol mare poate uni nu veti intelege sau veti trage concluzi pripite dar pt uni dintre noi strada era defapt casa noastar, au trcut multi ani parca o vesnicie ma uit in spate si in jos pe pamantul care calc si mi vad multi prieteni si ma gandesc ca am trait niste clipe incredibile o tinerete care atrecut si au ramas niste amintiri fantastice, nu as vrea sa mai aduc povestirilor prietewnului meu florica amanunte nu si au rostul e pacat insa ca nu vom putea sta peste ceva vreme cativa care am inceput acolo in strada ideea, as vrea doar sa enumar cativa care demult eram 1 si acelasi , florica tenteanu gavrilut bogdan micutzu cipi roscatu txa seiu lexu ctr-ica turcu , si imi cer scuze pt restul care nu i am enumerat, eram toti acolo oriunde pe orice strada si asta conta poate o sa auziti multe povesti si sa stiti ca toate sunt adevarate asa s a intamplat numai ca marea maiestrie a omului este sa dea uitari ........multumesc tuturor celor cu care am avut onoarea sa traiesc o tinerete exceptionala.......
__________________
[SIGPIC][SIGPIC]
hasky is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 01:07   #48
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Tin minte acum vreo 3 ani...a fost Micutzu la Cta sa vb cu SAdu si Ceres sa deschida MR Cta..si eu ma imprietenisem cu astia doi de putin timp...dar deja ne aveam ca fratii......in ziua in care a plecat Micutzu..SAdu m-a intrebat..."Bah de ce te nu inscrii si tu la noi in club...se fac curse ne dam...hai...ce mai stai?" si eu am zis gata...si da-i jar vreo 3 masini pana la iesire din Cta sa ma prezinte lu Micutzu (care deja pleca spre Bucuresti)....si sa imi dea sticker normal..si asa l-am cuonscut prima oara pe el.. sincer...nu am decat aminitri super legate de aceasta persoana...si asta spune multe.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 09:29   #49
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-O sa ma intorc putin in timp si am sa revin la vara lui 2002 , an in care NSL se nascuse pt a face curse legale.
-Cu aproape un an in urma aparusem la ProTv alaturi de Roxana de la Promotor. In acea noapte nimeni nu vroia sa dea pe camera cu fata de frica unor repercursiuni din partea militiei. Am hoatarat sa facem un reportaj cu masinile in spatele nostru cu farurile aprinse. Zis si facut . Eu impreuna cu Roscatul , Mazi, Gaw"u , Tentean si multi altii am pus problema organizarii curselor legale pt prima data. Acolo noi spuneam ca avem nevoie de spatii unde sa putem practica legal acest mod de intrecere....asta se intampla in 2001.....
-In 2002 am facut NSL"ul si pana se ne organizam noi cum trebuie ....se anunta pe Baneasa mare cursa legala.....Uimiti toti......cine plm sunt astia.....si de ce fac ei asta?
-Dupa ce ne am interesat noi cine si cum....aflam....ca un anume avocat care avea ceva coitze a facut "Fundatia Motorsport". El stia ca noi ne pregatim de curse lagale si a vrut sa fie el primul care organizeaza ceva.
-A urmat marea zi a evenimentului "Speedforeveryone".....dar ce nu stiau ei este faptul ca NOI cei care faceam cursele ILEGALE le pregateam o surpriza.
-Taxa de inscriere a fost de 500.000 lei la nivelul anului 2002....suma considerabila pe care o regasim ca taxa de inscriere si la alte evenimente organizate pe Baneasa.
-Evenimentul avea ca ora de incepere 15:30 iar noi cati va baieti....o mana de golani.......ne am permis sa le blocam intrarea in Aeroport.....binenteles ce a din spate pe unde masinile trebuiau sa intre. Si de aici stupoare......200 de masini ale GOLANILOR DE LA CURSE blocau intrarea in Aeroport si toti stateau cuminti fara a deranja pe nimeni ......numai ca evenimentul nu se putea tine.
-Binenteles ca au venit seful aeroportului.....cu cati va paznici si s au convins f repede ca nu e loc de nimic.....omul era nervos pt ca se luasera SPAGILE.....si aveau cateva miii de oameni pe pista care asteptau ceva.
-Dupa o ora de galagie am hotarat sa ne retragem si sa lasam masinile sa intre pe Baneasa.
-Prezenta la acel eveniment a fost MASIVA......27 de masini concurente.
-La un interval de o luna urmeaza editia a 2 a.....nu ne mai implicam in nimic decat ca noi in timpul cursei eram la Baneasa parcati circa 150 de masini ...stateam la sucuri , admiram Supra lui DZ1 venita in premiera la Bucuresti , Buggy facute de Zenomotorsport si multe altele. Pe Baneasa se desfasura a2a etapa unde prezenta a fost si de data asta MASIVA....34 de masini din care 10 ale celor care organizau.
-Binenteles ca blocarea aeroportului nu a ramas fara repercursiuni si in scurt timp NSL"ului i sa oprit o cursa cu 2 minute inainte de a intra masinile la Romexpo......dar poate mai bine asa pt ca de acolo masinile s au depalasat pe A2 in constructie si acolo a iesit un adevarat deliciu al Curselor.
-Atunici am crezut ca acel eveniment a fost anulat de acel AVOCAT care spre stupoarea noastra a venit acolo.....noi il blamam pe el si din cate stiu a plecat f scuipat de lume dar acum inteleg ceva......altcineva i si bagase coada acolo.....altcineva care a mai reusit sa anuleze curse legale.......el fiind implicat la acea data in organizarea celor 2 MegaEvenimente de pe Baneasa.
-Micutzu spune ca nu se poate ma....cum de a avut tupeu Avocat"ul sa vina la Romexpo dupa ce se implicase in anularea cursei noastre......era inconstient , dar acum inteleg ca el venise in necunostinta de cauza.....ne trasese clapa altcineva.......oare cine???
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 11:05   #50
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

cu cata savaoare poti sa povesteti am ramas placut suprins

Last edited by Gabi; 16-12-07 at 11:09.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 19:05   #51
hasky

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 473
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

mda i rest my case povestea e veche si noua in acelasi timp
hasky is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 19:14   #52
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-Hasky tu ai fost acolo.....erai intre noi si sti ca NU MINT si multa lume stie ca NU MINT NIMIC AICI....e cineva sus care nu ma lasa sa mint.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 20:19   #53
MagicOne

Stage 5
 
MagicOne's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 358
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

mai scriene FLORICA!!
MagicOne is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 21:15   #54
Tataee_^

Stage 5
 
Tataee_^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 505
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

O super idee thread'ul asta
Tataee_^ is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 07:19   #55
eddywrc
VW Driver

Stage 2
 
eddywrc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 73
Member of:
[VW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

mai vrem mai scriene FLORICA!!
eddywrc is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 21:08   #56
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

baga in continuare!! nu ne mai tine cu inima la gura. e interesant!
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 22:48   #57
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Nu cred ca tot ce povestesti tu Florica sunt minciuni nimeni nu crede asta sunt sigur aici e o istorie care multi nu o stiu de la inceput .
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 13:53   #58
MagicOne

Stage 5
 
MagicOne's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 358
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

pacat ca aceasta istorie o aflam abia acum, dupa ce....
minciuni hah, oare cine a scris ca sunt minciuni era treaz? sau nu stiu nu cred ca stia ce vb
__________________




MagicOne is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 14:59   #59
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-Nu a scris nimeni ca mint....pot crede uniii.....
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 17:21   #60
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

totul este adevarat !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -