Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > NoSpeedLimit Romania Club

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-07, 21:16   #16
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

frumoasa si partea .asta .asteptam restul !
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:20   #17
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Frumos Florica .... trist si frumos ... daca as avea talentul tau as pune si eu in pagina cateva amintiri ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:25   #18
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Foarte interesante povestile astea Florica cum spunea 59AFA ,,aici este istorie pura..."a curselor legale&ilegale:P Din ele aflam si noi cum ai incercat sa creezi acest clubSi uite k ai avut succesBafta in continuare
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:39   #19
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-Tot ce voi scrie este adevarul cu bune si rele dar asa a fost si cei care nu a ti fost pe langa noi atunci aveti dreptul de a sti......CTR"ica atunci eram cati va ....pe degete iar daca stau si ma gandesc bine Micutu a fost ultimul chemat la insistenta mea.
-Povestea nu vrea sa fie un "Memorial Micutzu"....este povestea mea si a lui....cum am trait o noi cu vorbe care le au auzit doar urechile noastre. Sunt atat de multe de spus ca uneori nu vreau sa trec peste perioade si sa ma intorc ....dar cum pe cele bune le voi povesti asa voi face si cu partile mai putin frumoase.....pt ca fiecare dintre noi avem rautatile noastre .....inevitabil si noi am fost si prieteni si dusmani.....dar am stiut cand sa lasam sabiile jos.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 22:08   #20
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

cred ca ar fi frumos sa se faca in revista 4tuning in fiecare numar o astfel de povestire...un fel de "Cum a inceput..."
Florica , pe zi ce trece , te admir din ce in ce mai mult...esti un om de milioane.Sa-ti dea D-zeu sanatate si sa stii ca sunt mandru ca te cunosc si sunt mandru de cate ori dau mana cu tine !
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 00:30   #21
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Da e idee buna cu ce spune 59AFA):P
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 09:13   #22
LMX_Catalin

Stage 3
 
LMX_Catalin's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 147
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Mai in gluma mai in serios, toate aceste insemnari ar trebui publicate candva, undeva. Cum bine spunea cineva, asta e istorie curata, istoria unei etape a unei tari iesita din tanzitia post comunista.
LMX_Catalin is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 17:54   #23
sonykel
Dacia Driver

Stage 5
 
sonykel's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 738
Member of:
[DACIA]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

scuzati ca indraznesc... dar cel de la antena 1 din serial este micutzul sau nu? serialul acela tip telenovela cu tigani
sonykel is offline   Reply With Quote
Old 30-10-07, 18:03   #24
Razvan-CT

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 631
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Quote:
Originally Posted by sonykel View Post
scuzati ca indraznesc... dar cel de la antena 1 din serial este micutzul sau nu? serialul acela tip telenovela cu tigani
da micutzul este.. pacat ca a apucat sa joace doar 4 episoade..

florica.. nu stiam ca ai si talent de scriitor??

asteptam si celelalte parti..
Razvan-CT is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 01:21   #25
El Vico

Stage 2
 
El Vico's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 73
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Eu am stat in perioada aia in Ozana si era l incput ceva d mica amploare ,erau masini de l numarai p deget , in 99 a miscat ceva mai mult iar in 2000 prin Nicu makedonu au ajuns baietzii din Ozana Macaralei sa se dea cu cei din Dr taberei , in vara acelui an am asistat in frumoasa aia perioada unde nu era periculos ca acum s nu venea politizia .asta pana in toamna cand au intervenit sticletii si au facut abuz d putere prin mascatii , florica stie la ce ma refer . Poate a fost mai bne asa ca spre sfarsit in 2000 l Ozana deja aflase lumea c s inampla acolo , veneau multi oameni sa se uite s se dea !!!!
Un capitol frumos in ilegale , pacat ca s terminat asa .
El Vico is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 08:24   #26
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

http://www.libertatea.ro/index.php?s...ire&sid=190524
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 08:40   #27
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

foarte misto povestirea... hai cu restul Florica
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 00:43   #28
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-Daca tot suntem in 2003 sa nu uitam ca locul unde scriem "noi" cei cateva mii de useri are un inceput.....binenteles lucrurile mari nu cresc intr o zi.
-Intr o seara ma suna Micu....avea o vorba el..."Ba Floricica...am un baiat care vrea sa ne faca un site"....suna SEC...i am spus ...da ba sa l faca...dar sa nu ceara bani ca l bat. Ok am mai vorbit noi una alta si a ramas asa..sa l faca....dupa cateva zila ma sina din nou..."ba e gata"...cum e gata ba in cateva zile......"uite site"ul e gata mergem sa l vedem?". Bine ba grasule mergem...
-Seara ne am intalnit pe la Lira sa mergem la om acasa..... Micu mi a zis sa nu ma sperii de casa ca nu arata prea bine....asta e nu mergeam sa i vedem casa....ajungem acolo intram...mult fum de tigara deranj mare dar ne gasim cate un loc unde sa stam... I mi face cunostinta cu pustiul...Adi..un tip micut si slabut ne prezinta pe un cd fata site"ului...inca mi amintesc acel format care si in ziua de astazi este pe prima pagina cu Golful3 a lui Gavrilutz si masina de politie....cu butoane ..i mi explica Micu: "uite ba avem si forum"....mai stam noi pe acolo una alta si l am intrebat cand va fi gata..i mi spune ca prin toamna.
-La un moment dat suna telefonul lui Micutzu....hai frate ca sunt afara....i mi spune el..."hai sa vezi o masina tare ba Florica"...iesim afara si undeva in parcare se vad o pereche de AngelEyes...luminosi rau....ne apropiem si in interior o adevarata orga de lumini...efectiv peste tot...ma uit mai bine si vad ca este un Bmw....un E36(pisica) verde cu un eleron mare pe spate si steag argintiu pe spate.......ma uit la numere....CTL. era pt prima data cand vedeam acea masina...dar sa ne intoarcem la subiect.
-Acum pustiul Adi ne spune ca lucreaza la cineva cu o firma de calculatoare si ca omul este dispus sa ne dea spatiul unde sa punem site ul...la fel nu aveam nimic impotriva...daca nu cere nimic in schimb e bine. La evenimentele de pe Chei (Dambovita) f multe dealtfel in acel an eu comentam la microfon desfasurarea si bla blauri....Adi nu uita de fiecare data sa mi faca hartiute si dupa ce citeam sponsorii el i mi baga in fata hartiutza cu 4tuning.ro. Noi i am spus ca l luam cu noi si la ilegale la legale poate face poze si filme...pt ca defapt era pt binele nostru.....dar niciodata nu ne am gandit ca acel mic site facut de "noi pentru noi" poate ajunge la o asemenea amploare.....acest lucru denota faptul ca interesul pt autoturisme modificate a crescut de la an la an si acest forum a legat prietenii intre oameni cu aceleasi pasiuni.
-Mergand pe la evenimente acel Adi era tot timpul cu noi ....dupa un timp cu el a mai aparut un tip inalt....in gluma i i spuneam "Turnul de Control" ...dupa un timp l am cunoscut si pe el.....practic daca vroiam sa scapam de ei nu aveam cum ...erau peste tot cu aparatele de gat. Acel tip inalt este ZoliaT administratorul acestui forum. Pe cel care ne a pus spatiul la dispozitie l am cunoscut mai tarziu.......deja 4 tuning luase amploare la nivel national....si totusi nu l am halit din prima sincer....mi se parea f rece fata de cursele de masini si din cate tin eu minte era motociclist si la acea vreme .....nu ma atrageau motoretele....dar nu am uitat cum i l cheam de la prima prezentare : Gratian.
-Cu siguranta pot spune ca Micutzu este unul din artizanii acestui forum si in acele zile cand a plecat dintre noi nu am suportat sa vad aici vorbe urate adresate lui ca drept dovada orice vorba urata eu am penalizat o cu BAN.
-As vrea ca lumea sa nu uite nicioata ca daca avem posibilitatea de a scrie, a ne cunoaste , a invata, a vinde ,a cumpara si orice se intampla pe acest site se datoreaza si lui sau in mare parte lui pt ca el ma convins la acel moment ca facem un lucru bun ....si l am facut.....4TUNING.RO
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 12:39   #29
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

super tare florica, o prezentare de nota 10. Personal eu asa v-am cunoscut, pe voi NSL, si am intrat in contact cu lumea curselor. Este de apreciat ce ati facut VOI pentru NOI. Tu vb de niste vremuri in care eu nici nu stiam ca exista curse in bucuresti. si nu pt ca nu ma intersa dar nu aveam internet, cunostinte care sa participe si tot asa. Si in momentul in care mi-am luat permisul si am inceput sa umblu mi-a fost foarte usor. Stikere NSL,4tuning.ro...etc... Cu alte cuvinte multumim FLORICA & MICUTZU(un regretabil RIP) &CO....


Pacat ca acum s-a deformat putin lumea curselor si toata lumea s-a imprastiat, orgoliile sunt mai puternice decat prietenia, certuri intre cluburi si tot asa,cand totul defapt este pentru a ne simti noi bine. Este placerea de a conduce, o evadare din banal pentru unii , un mod de viata pentru altii.

Last edited by pHlow; 02-11-07 at 12:43.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 02-11-07, 13:20   #30
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Felicitari ca ai inceput sa scrii aceste amintiri, sunt sigura ca sunt multe de spus, si multe prea multe detalii ca sa le poti nota...
Suntem multi interesati ...sau doar curiosi despre acest subiect . Personal am inceput sa intru in contact cu lumea asta de vreo 3 ani si tu povestesti ceva ce a inceput de inca atatia...sau chiar mai mult. Majoritatea dintre noi am aflat cand deja luase amploare "fenomenul"...si nu la mult timp au inceput orgoliile si s-au "nascut" multe cluburi.
Imi pare bine ca te cunosc , Florica! Numai respect!
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -