Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > NoSpeedLimit Romania Club

Reply
 
Thread Tools
Old 18-06-06, 02:37   #16
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Un Oltcit - „Premiul Special al Expozitiei 4TuningDay“
Sasa, inca o data pe podium


Doua dintre multele trofee câstigate de Sasa
Cei care-si tuneaza masinile au avut posibilitatea sa se intreaca intr-un concurs organizat la Oradea, la care au participat peste 160 de masini modificate.

La inceputul lunii iunie, la Oradea, s-a organizat editia a doua a concursului „4TuningDay Revenge“. Prima editie, desfasurata la Bucuresti, a strâns la un loc firmele si masinile cele mai reprezentative pentru tuning-ul din România. La Oradea, in aceasta luna, organizatorii au vrut sa le strânga pe toate, sa le puna fata in fata cu masini din restul Europei. Juriul a dorit sa puna bolizii sa alerge, sa-i masoare, sa-i auda si sa desemneze câstigatorii pentru fiecare categorie de participare. In acest conscurs s-a desemnat si cea mai tare masina a expozitiei. Unul dintre fericitii câstigatori este Sasa Cosmin Berbieru, reprezentantul Craiovei, care, pe lânga premiul de la categoria la care a participat, a mai câstigat si marele premiu al competitiei, Best Car - Premiul Special 4 TuningDay. Printre hobby-urile olteanului se numara tot ce face zgomot si manânca benzina, plimbarile pe faleza sub clar de luna si fetele frumoase care impartasesc aceleasi pasiuni.

Masina, desi este de productie autohtona, un Oltcit Rodae 12 TRS din anul 1995, cu motor de Franta 1300 cmc, usor modificat, care-i permite sa atinga viteze de peste 180 km/ora, a concurat si a câstigat la Oradea in fata multor masini venite de peste hotare. Oltcitul lui Sasa a luat „fata“ multor masini in care s-au investit sume imense, la care un impatimit al tuning-ului din România nici nu poate visa.

„Daca nu ai bani destui sa iti tunezi o supermasina si esti pasionat cu adevarat, nu inseamna ca nu poti sa iti personalizezi masina si sa mai si câstigi cu ea premii la care altii nici nu viseaza“, a spus Sasa, dorind sa-i incurajeze pe cei care nu dispun de bani pentru visul lor. Acestora le ofera si câteva sfaturi: „Un tuning reusit sta in detalii. Pentru masina mea am folosit o gramada de accesorii, de la brelocul pentru chei pâna la accesorii cum ar fi jantele TSW Zenon, capac rezervor, cleme pentru capota, pedale, volan, schimbator de viteze, frâna de mâna, antena si multe altele. Cred ca nu este un loc unde sa nu fi umblat. Masina a fost prelucrata de la zero“.

Pregatiri pentru Gum Ball 3000

La Oradea au fost organizate concursuri pentru toata lumea: „frumusete auto”, dBDrag, drifting sau acceleratie pe distanta de 400 de metri. Pe lânga masinile autohtone, pe pista aeroportului au fost prezente duminica si masini din Ungaria, inscrise si ele in competitie pentru Best Car, Best Paint si Best Interior.

„Au fost un eveniment international si la Bucuresti, dar fiind mai aproape de Republica Moldova au venit mai multi moldoveni, care s-au prezentat foarte bine. Aici la Oradea fiind mai aproape de Ungaria au venit cum era normal foarte multi unguri care au avut unele dintre cele mai frumoase masini. Dupa ce am vazut masinile acestora, nu ma asteptam sa câstig“, a declarat Sasa.

Cunoscut ca un impatimit al fenomenului tuning, Cabral a venit la Oradea impreuna cu Roxana Ciuhulescu pentru a face parte din juriu si pentru a desemna câstigatorii. Unul dintre acestia a fost Sasa, care nu se astepta sa câstige pe lânga titlul de „Best Autohton Oradea“ si titlul de „Best Car - Premiul Special al Expozitiei 4TuningDay“.

„Acest Oltcit surclaseaza clar masinile care au participat la concurs. A meritat acest premiu si cred ca nu va fi nici primul si nici ultimul. Premiul pe care el l-a obtinut aici la Oradea a fost câstigat la Bucuresti de o masina facuta de o firma de tuning din Capitala, nu de o persoana fizica“, a precizat unul dintre organizatori.

Pentru viitoarele concursuri Sasa se pregateste din greu având in program modificarea unui motor mai nou de Oltcit. Acest motor va fi dotat cu un kit turbo si va fi gata, in cazul in care va gasi si sponsori, pentru participarea la concursul Gum Ball 3000.

„Momentan lucrez la un nou motor pentru ca al meu este cam batrân si, de ce nu, ma pregatesc pentru participarea la renumitul concurs Gum Ball 3000. Este un vis care poate deveni realitate, dar numai cu ajutorul unui sponsor“, a spus Sasa.

Premii câstigate:

„Best Tuning Craiova“;

„Autohton Finalist Bucuresti“;

„Best Autohton Oradea“;

„Best Car - Premiul Special al Expozitiei 4TuningDay“.

Articol preluat din GAZETA DE SUD - Duminica 18 iunie 2006 :
http://www.gds.ro/Eveniment/2006-06-18#articolNr53403
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 18-06-06, 08:45   #17
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Bravo Sasha.. ... inca odata

si as vrea sa`ti indeplinesti VIsul....


dorule da nu`i spui si tu lu sashsa sa intre pe forum pe net ?!
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 18-06-06, 09:50   #18
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Quote:
Originally Posted by GolfTuning
Bravo Sasha.. ... inca odata

si as vrea sa`ti indeplinesti VIsul....


dorule da nu`i spui si tu lu sashsa sa intre pe forum pe net ?!
Nu prea are acces la internet ... dar sper sa avem timp sa ii arat putin din ce ati scris pe aici si sa va spuna si el cateva cuvinte !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 18-06-06, 14:12   #19
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

super articol
felicitari sasha
hai cu intalnirea aia dorule.....
sa vedem si noi cupele
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 07-09-06, 00:54   #20
andrey17
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
andrey17's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 229
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Felicitari Sasha....Stii cum se zice "Dupa munca(multa) si rasplata...bv...tine-o tine-o tot asa...Respect NSL
andrey17 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-06, 19:12   #21
ema_sierra
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 4
 
ema_sierra's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 262
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Felicitari si la mai multe trofee......
ema_sierra is offline   Reply With Quote
Old 03-10-06, 16:58   #22
somebudyy2002
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
somebudyy2002's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 42
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Frumoasa masina....cred ca a investit mult timp si pasiune in ea...Felicitari si la mai multe trofee.
somebudyy2002 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 02:28   #23
The_Jackal
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
The_Jackal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 47
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Bv Sasha !!! Numai respect pentru frumusetea ta de masina !!! am avut ocazia sa o vad in 2006 la 4Tuninng Day !!! o frumusete !!! numai laude !!! sa speram ca te vii si in 2007 !!! te astept sa jucam table cum stii tu !!! bafta !!!
The_Jackal is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 07:24   #24
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Quote:
Originally Posted by The_Jackal View Post
Bv Sasha !!! Numai respect pentru frumusetea ta de masina !!! am avut ocazia sa o vad in 2006 la 4Tuninng Day !!! o frumusete !!! numai laude !!! sa speram ca te vii si in 2007 !!! te astept sa jucam table cum stii tu !!! bafta !!!
klar va veni si anu asta si chiar te bagi la o partida de table ... cum stie sasha sa joace...
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 16:52   #25
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

-Merg si eu mai departe cu invingatorul...
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 17:04   #26
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Merg si eu mai departe cu invingatorul...
Te sparg la table ... cate zile ma tineti la Bucuresti sa stiu cat sa ma antrenez ! As vrea sa vin sambata si duminica :P
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 17:25   #27
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

-Ce simpatic esti Dorule.....te bat la table de ai sa pleci de la Bucale......vorbind moldoveneste....hi hi hi .....
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 18:38   #28
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

marfa oltcitul .. mi-a placut de cand l-am vazut prima oara ... era si normall sa castige .masina aceeasata ingroapa multe oltcituri modificate bravo si bafta in continuare la mai multe trofee.
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 18:54   #29
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Quote:
Originally Posted by NSL_Doru View Post
Te sparg la table ... cate zile ma tineti la Bucuresti sa stiu cat sa ma antrenez ! As vrea sa vin sambata si duminica :P
dorule .. te bagi la cum stie sasha sa joace table.. eu nu m-as baga
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 20:51   #30
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Sasha Revenge 2 Cup 4 NoSpeedLimit

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
dorule .. te bagi la cum stie sasha sa joace table.. eu nu m-as baga
Hai sa zicem ca ma bate la table ... desi ramane de vazut ! Dar daca e asa propune-i un pocker cu mine si adu-i aminte ca jucam pe pahare cu apa. Data trecuta i-a fost sete rau lui Sasha, a baut 2 litri jumate in 40 de minute
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -