Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > NoSpeedLimit Romania Club

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-07, 23:26   #1
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Povestea noastră Florică şi Micuţu'

-De ceva timp achizitionasem un Bmw. La inceput era un 316...E30 si in 2 ani ajunsese un 325. Usor usor am inceput sa ma dau la Curse cu el ajungand pe prima pagina la evenimentul zilei cu ocazia celebrelor curse de la Policolor.
-Asta se intampla in perioada 1997-2000. Dupa am achizitionat un 525 iar dupa o perioada scurta un 735 E32.
-Era toamna lui 2001 iar in Drumul Taberei era locul de plecare catre anumite locatii odata pe saptamana pentru a face Cursele. Acolo la start puteai gasi cati va oameni....care ei duceau lumea si hotarau locul in care sa se mearga. Astazi prieteni vechi ai mei care o parte s au retras din acest Hobby ne mai intalnim si vorbim cu nostalgie despre acele timpuri.
-Cum va spuneam Octombrie 2001 o seara normala de Curse multe masini , lume pe masura. La un moment dat intr o masina break un tip gras , chelios pot spune ca la acel moment noua ni sa parut "dubios"....unul dintre prietenii nostri...a spus ca nu i place si sa facem cuva sa scapam de el...atat i mi aduc aminte de acea sera. Acum realizez ca era prima data cand i l vedeam pe Mihai.
-Saptamana de saptamana venea se uita si nu ne deranja. Tin minte ca in acel an pe data de 25 Decembrie noi eram la Tancabesti la curse ....6 masini pe ninsoare...si mai tin minte ca era cu noi si Andrei Tentean si Bogdan RX8.
-Perioada de iarna a trecut si urma un nou an.....zona de distractie era DN1 - Tancabesti.....acolo ne am cunoscut si in scurt timp a iesit in evidenta din cauza fizicului deosebit. Aparuse cu o camera si filma tot timpul si l am intrebat ce face cu filmele ....ne a spus ca sunt pt el......ok....saptamana care a urmat a aparut pe fata cu o cagula si in mana tinea o bata....era pe mijlocul drumului si spunea ca asteapta Politia...ne a bufnit rasul si de atunci a inceput sa vina saptamana de saptamana.
-In primavara lui 2002 sa atasat de toata lumea devenind unul dintre cei "din fata" si chiar mi a spus intr o seara daca i l las sa de startul.....binenteles ca nu l am refuzat ...problema era ca nu l mai luam dintre masini.
-Tot in 2002 in Aprilie am inceput demersurile pentru NSL , el fiind cel care a alergat cot la cot cu mine si UGA sa facem actele Clubului. Reusisem in 2002 primul eveniment legal la Constanta pe Kogalniceanu si eram f entuziasti cu totii ca se poate.
-La Tancabesti intr o seara m am uitat la el si i am spus pentru prima data Micutzu....l am vazut ca sa incruntata si mi a spus ..."Cum draq ba Micutz nu vezi ca"ta sunt....ai inebunit Florica"...multa lume pe langa noi si asta a fost ....saptamana care a urmat deja toata lumea i i spunea MICUTZU. de multe ori i i spuneam sa nu uite ca sunt nasul lui........

__________________________________________________ ______________________________________________

-Este prima parte din aceasta mica poveste ......
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA

Last edited by F_L_R; 11-04-08 at 01:51.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 23:37   #2
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

foarte tare . Florica . respect .
asteptam restul
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 27-10-07, 23:38   #3
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Tare povestea)Pacat k Micutzu` numai este printre noi
Sa vina si partea a 2`a)
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 00:42   #4
Alex E30

Stage 5
 
Alex E30's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Respekt Florica.....pakat ca nu mai este printre noi...asteptam restul.....
Alex E30 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 00:44   #5
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Hai Florica cu povestea v-am spus eu ca treabiue scrisa o carte care sa ii poarte numele merita astept continuarea cu sufletu la gura .
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 13:45   #6
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-In perioada 2002 cum va spuneam reusisem pe Kogalniceanu ineditul...prima cursa legala organizata de noi.....era ceva pentru toti...devenisem mai uniti si increzatori.
-in luna Octombrie eu plec in Italia nestiind cat voi sta acolo ne am intalnit intr o seara la Kisselef pt a vedea ce se va face pe viitor , numarul meu de telefon fiind cel mai cunoscut la acea vreme pentru CURSE. Am hotarat ca Micutzu sa ramana pe Start si sa ramana tot el pt stabilirea locatiilor. Invatase in scurt timp ce conditii trebuia sa aibe o locatie pt a fi utila. Cartela mea de telefon a ramas la Gus"u care saptamana de saptamana era cu Micutzu.
-Nu am stat mult in Italia si m am intors dupa 6 saptamani. Am reluat impreuna treaba si am incheiat anul cu prima cursa legala pe domeniul public desfasurata pe 30 Noembrie '02 impreuna cu Legal Racing. Sunt sigur ca undeva in arhiva foto pe 4 tuning o sa gasiti acest eveniment.
-A urmat 2003 un an extraordinar de bun pt Curse atat legale cat si ilegale. Inceput inca din luna Ianuarie cu evenimente in Bucuresti / Braila / Venus-Saturn/ Timisoara si Craiova cat si Autostrada A2 in constructie la acel moment au fost locatii deosebite. Relatia dintre mine si Micutul era una constanta , aproape seara de seara eram afara pana dimineata nu faceam altceva decat Curse , Anturaje si distractie.
-Intre timp i am cunoscut parintii si mergeam destul de des pe la el acasa pt ca el la mine a fost o singura data......si a injurat juma de ora ...stau la 3 din 4 si spre nenorocul lui .....nu aveam lift......
-Seara de seara impreuna la treaba se mai intamplau si accidente..usoare dar totusi se intamplau..imi aduc aminte ca la o fuga de la Tancabesti o fata mai zapacita ....RUXI a parasit carosabilul si a lovit unul dintre taranii gura casaca care iesise la 12 noaptea din curte sa vada ce se intampla. Am ajuns cu omul la Urgenta ...a scapat dar afara era manifestatie de oameni....efectiv cursele se mutasera pe Calea Floreasca......si pe A2 cand sa intamplat cu Opelul VAN...nu a plecat de acolo pana nu si a urcat omul masina pe platforma si a plecat cu ea. Deja invatase f bine sa traga lumea dupa el si mai ales sa imprime acel spirit de unitate si de ajutor intre noi ....nu ramanea nimeni in urma parasit.
-Avea toate calitatile sa duca mai departe strada...si cand lipseam eu facea bine treaba uneori ofticandu ma ca o facea mai bine ca mine.
__________________________________________________ __________________________________________________ _

-Voi continua.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 13:45   #7
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-Voi continua cand si cum pot si eu.......nu as putea sa fac asta dintro bucata mai ales ca sunt cati va ani de atunci....multumesc.

Last edited by F_L_R; 28-10-07 at 13:50.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 15:45   #8
Pitu

Stage 5
 
Pitu's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3,747
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

frumoasa povestea ...asteptam urmatorul episod
Pitu is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 16:55   #9
NSL_KiwY
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
NSL_KiwY's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Frumos , foarte frumos ceea ce zici...
Asteptam cu mare interes urmatorul episod....
NSL_KiwY is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 18:49   #10
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

pe langa o poveste frumoasa ceea ce scrie florica aici este istorie pura...
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 21:31   #11
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

frumoase vorbe florica
haos si anarhie
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 21:39   #12
andrey2003
Dream Squad Member

Stage 5
 
andrey2003's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,234
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Dream Squad]
[FOTO]
[SKODA]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Frumos.. si in acelasi timp trist.. am citit prima parte.. Citesc alta-data partea a doua.. plang daca o citesc acum.. nu l-am cunoscut pe micutzu personal.. dar.. am citit foarte multe posturi de`ale lui.. l`am vazut in multe filme.. prea urat ce s`a intamplat.. inca odata ODIHNEASCA-SE IN PACE!!
__________________

Skoda Octavia 2 - B 89 WYN
BBS VZ033 18" - H&R Springs -50mm - Debadged - TCM Turbo stage 1 - Piano black trims - US parking-lights - RNS 510 Columbus -


Activez diverse functii, stergere/citire erori cu VAG-COM pentru VW/SEAT/SKODA/AUDI


andrey2003 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 21:54   #13
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

Frumoase povestile...Ce om de caracter a fost Micutzuu...
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 16:07   #14
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

primul club nu l-ai facut si cu bogdan (hyundai pe vremea aia), la el acasa, m-ai sunat la 1-2 noaptea sa venim sa semnam... si husky...
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 21:10   #15
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Povestea noastra Florica si Micutul

-2003 se dovedea ca un an bun pentru cursele auto din romania cu multe evenimente legale de toate genurile. Un an plin de realizari pentru toata lumea si un an in care Legal Racing si No Speed Limit facusera pasi mari. tot in acest an se naste si un nou club....... Eram intr o seara la Herastrau in parcare multi ca de obicei ...vorbe , caterinaca ....vad ca vine Micutzu cu Ritmo cam turat....se da jos si era spumos rau...zice sa vin deoparte. Ok ...ne dam deoparte si mi spune ...."Auzi ba Florica ..sunt unii vor sa faca ei curse si sa ne ia site"ul "(4tuning)....am facut pauza si nu intelegeam nimic....cum ma? il intreb eu...."pai uite asa ....si au facut club si cica au multi bani si vor ei sa faca". Ba ai inebunit ....nu au cum sa faca si daca au facut club sa fie sanatosi......el nu si nu..tre sa facem ceva....si i am spus ca nu avem ce face ......daca fac curse vom merge si noi, ca ""de....atunci eram singurii care faceam asta si stiam ca o cursa nu se face asa usor.
-Dupa cateva zile urma un eveniment la Prisma .....agitati cu treaba de colo colo cum e la un eveniment langa mine vin 2 pusti.....spunandu"mi ca vor sa vorbeasca cu mine.....ok dar repede ca am treaba..... Se prezinta baietii si mi spun ca ei au facut un Club in care sunt numai prieteni si daca am ceva impotriva lor pt ca auzise"ra ca Micutzu este suparat pe ei. Normal ca nu puteam avea ceva impotriva si le am spus sa si vada de treaba lor si totul va fi bine...baietii mi au spus ca nu vor sa "fure " nimic si doar vor sa participe la curse dar sub alt nume.....de curiozitate i am intrebat cum se numesc.....un tip care vb mai stricat Romaneste mi a spus ca numele clubului lor este Insomnia....astazi stau si mi aduc aminte ca acei pusti atunci sunt 2 barbati maturi ......Zetemte si Polifem.
-Sa nu uitam ca si 4tuning are povestea si inceputul lui.....care se leaga foarte strans de ambele persoane protagoniste la aceasta poveste...dar asta in partea ce va urma.
F_L_R is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -