Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

View Poll Results: Care Bora vi se pare mai interesanta ????
Bora Suceava 70 57.85%
Bora Kombi Pt.Neamt 51 42.15%
Voters: 121. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-06-08, 14:55   #46
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
GABi imi pare rau ca tre sa iti spun ...dar io m-am legat de altceva dar nici macar tu nu poti sa vezi ideea!!!! IMI PARE RAU CA S-A AJUNS AICI ...SA SE STEARGA POSTURI SI ALTE FAZE DE GENU ASTA ...BAIETII AU FOST ACOLO ...S-A SPUS CE S-A SPUS ...ASTA ESTE!!! Eu doar imi sustin oamenii pe care i-am trimis la un Show de tuning nu la tiganeala pe fata!!! Dar voi asta nu intelegeti ...
Mesajele şterse pe topicu' ăsta sunt strict īn afara subiectului. Īn mesajul postat de tine si citat de mine, nu văd ce altceva ar trebui să īnţeleg. Că Bora asta a fost la 4TuningDAYS ? Nu văd legătura, sincer. Doar pentru că a fost la 4TuningDAYS, nu i-a crescut cota, nu i-a crescut preţu' şi cu siguranţă nu a devenit mai frumoasă.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 12-06-08, 15:01   #47
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Exclamation Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by semecristian View Post
Si dati-mi voie sa spun ceva: DA, Bora de NT atrage atentia mai repede decat cealalta, DAR omu cand vede ca de fapt paintul de i-a atras atentia e DOAR un VW BORA BREAK- Family - Estate... se uita in alta parte....( poate omu se astepta la un BMW M5 cu paintul ala, sau mai stiu eu, ceva care sa merite... nu VW Bora 1.9TDI ( scuze, nu stiu ce motor e, banui ca e 1.9tdi)- comparativ cu un M ).
Repet este pur exeplificativa comparatia cu BMW.
Si ce mai frate ca e break ?? vad ca toata lumea are o problema cu break'ul . Cum de am luat eu premiul ... e tot break si a mea din cate imi amintesc ) . Ce treaba are paint'ul cu faptul ca e break. Nu trebuia sa se ajunga la "televoting" . Nimeni nu a inteles supararea baietilor din piatra...si va rog sa cititi cu atentie ce urmeaza sa scriu . Toti pietrenii prezenti la show s'au suparat pe vorbele acelui tip din juriu. Am primit cu totii un raspuns impertinent si lipsit de gandire !!! Totusi eram la un concurs de tuning si noi am avut pretentia sa se jurizeze pe tuning...!!! Poate juriului i'a placut mai mult bora neagra...nici o problema...e frumoasa...asta este , parerile sunt impartite. Dar macar daca motiva alegerea intr'un mod elegant.
__________________
Khristy is offline  
Old 12-06-08, 15:09   #48
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
Mesajele şterse pe topicu' ăsta sunt strict īn afara subiectului. Īn mesajul postat de tine si citat de mine, nu văd ce altceva ar trebui să īnţeleg. Că Bora asta a fost la 4TuningDAYS ? Nu văd legătura, sincer. Doar pentru că a fost la 4TuningDAYS, nu i-a crescut cota, nu i-a crescut preţu' şi cu siguranţă nu a devenit mai frumoasă.
Bine lasati ... O sa spuna poate baietii ce posturi s-au sters si vedem daca au fost relevante sau nu! A fost acolo pt ca merita! Asta am vrut sa subliniez! Asteptam si parerile altora dar oricum e URAT ce s-a intamplat acolo !!! SI cu asta inchei aici posturile pe acest subiect! Ca nimeni nu vrea sa inteleaga ce am vrut noi de fapt si pt ce ne revoltam
Ali_ump is offline  
Old 12-06-08, 15:47   #49
Lik_focus

Stage 4
 
Lik_focus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 200
Member of:
[VW]
Default Re: Bora vs Bora

votez bora neamt
Lik_focus is offline  
Old 12-06-08, 15:54   #50
maf

Stage 5
 
maf's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 860
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Bora vs Bora

vot pt cea de suceava

zici ca nu e cn stie c dar e facuta cu bun gust

aia combi, in primu rand e dric,evident e breck, in al 2 rand, are faruri de ceatza gen audi a4 care e aproape limuzina si nu masina de curse, si apoi dak vroiai sa faci o limuzina dragutza mergea, dar ai aruncat si dungile alea acolo , scuze ca zic dar combinatia park e facuta de un copil de 12 ani care joaca prea mult nfs ,
imi pare rau k zic, dak a-i renunta la unele chestii ar fi super masina
__________________
пить яйца
maf is offline  
Old 12-06-08, 16:11   #51
St3FaN

Stage 5
 
St3FaN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 476
Default Re: Bora vs Bora

AM votat Bora neagra de suceava pentru ca sunt adeptul stilului simplist(clean)... e frumoasa si cea de neamt in felul ei si se vede ca au fost bagati bani in ea, dar unele lucruri chiar nu imi plac cum ar fi acele dungi care nu`si au rostul! Foarte bine daca ii plac proprietarului asta nu inseamna ca trebuia sa ne placa tuturor! Asta mi-e parerea si nu am votat din motive de locatie ca eu sunt de la suceava si voi imi sunteti rivali, ci imi place mai mult bora neagra!
__________________
Opel Calibra Turbo 4X4
St3FaN is offline  
Old 12-06-08, 16:15   #52
ICE_golf4
VW Driver

Stage 3
 
ICE_golf4's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 135
Member of:
[VW]
[SKODA]
Default

mda.....Votul meu se duce catre Bora din Suceava....si nu pentru ca sunt din suceava, dar e mult mai clean, nu iese in evidenta cu toate chestiutele puse pe ea ca cea de la neamt...partea de sound....nu mi-a placut deloc pe partea vizuala, k avea putere si alte alea, nu zic, nota 10, multi ar vrea asa ceva pe masina, dar, puteai sa ii faci o cutie din fibra unde sa intre toate boxele, nu o cutie cum au multi cetateni si in dacie...No offense, imi plac aman2, dar Bora din Sv e mai cu gust

si dati`o draq cu rivalitatea baieti, Suceava - Piatra Neamt... de park Vorbim de Cluj - Szeged sau Romania - Ungaria ca sa fie rivalitate, suntem toti....,,moldoveni'' suntem din aceeasi tara, ce treaba are rivalitatea aici?????? dak aveti mentalitatea de rivalitate, tot timpul vom fi ultimii din tara la tuning....pacat ...

Last edited by Gabi; 12-06-08 at 16:20.
ICE_golf4 is offline  
Old 12-06-08, 16:22   #53
Y O B
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Y O B's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 565
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Bora vs Bora

Clar Bora de la Suceava, cea din piatra neamt nu pot sa aspun ca e urata dar nu este mai frumoasa ca cea din suceava
Y O B is offline  
Old 12-06-08, 16:44   #54
ionut_19

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1
Default Re: Bora vs Bora

Bora Suceava
ionut_19 is offline  
Old 12-06-08, 16:50   #55
bullibutton

Stage 4
 
bullibutton's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 176
Default Re: Bora vs Bora

hai k deja nu mai tine de masina ... tine d fiecare din ce regiune este ... normal k cei d acolo au zis k bora lor, nu cred k este unu care a zis d la ei k bora noastra e mai frumoasa si inversi si la noi ... la nimeni d la noi nu le place bora lor ... in fine eu mi-am spus parerea ... si normal k am votat bora de la piatra...
__________________
RULES for me
bullibutton is offline  
Old 12-06-08, 17:08   #56
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Bora vs Bora

nu inteleg ce problema aveti unii cu breakurile chiar nu inteleg.... am mai auzit`o ...break`urile is masini de familie.... si berlinele de ce sunt?de carat nisip?
pt cei care nu suporta breakurile ..sa stiti k se putea veni la suceava si cu o bora berlina care arata mult mai bine ca aia neagra pe care o numiti tunata simplu cu gust...(verificati thread`u cu bora din piatra neamt sa vedeti)
insa sunt si eu de acord cu cei care spun k b0ra de la noi e ca un pom de craciun..dar ..aici gusturile nu se discuta.. eu votez bora pn pt ca:
1. sa`i incurajez la modificat pt toti detinatorii de break`uri
2. pt suma si munca investita in bora de la piatra neamt!

tin sa precizez k nici nu`l cunosc pe baiatu cu bora din piatra...chiar daca particip la inalniri!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 12-06-08, 17:14   #57
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Bora vs Bora

Cred ca oamenii care au zis ca bora din SV era mai ok si stock decat cea din piatra s-au referit la faptul ca cea break e mult prea incarcata si e cam kitsch...
Nu inteleg de ce va zbateti asa de mult...cei din piatra...
Incercati si voi sa acceptati faptul ca unora nu le place masina si nu va mai ganditi ca e vb de un complot.
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 12-06-08, 17:17   #58
golf II

Stage 5
 
golf II's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,568
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
nu inteleg ce problema aveti unii cu breakurile chiar nu inteleg.... am mai auzit`o ...break`urile is masini de familie.... si berlinele de ce sunt?de carat nisip?
pt cei care nu suporta breakurile ..sa stiti k se putea veni la suceava si cu o bora berlina care arata mult mai bine ca aia neagra pe care o numiti tunata simplu cu gust...(verificati thread`u cu bora din piatra neamt sa vedeti)
insa sunt si eu de acord cu cei care spun k b0ra de la noi e ca un pom de craciun..dar ..aici gusturile nu se discuta.. eu votez bora pn pt ca:
1. sa`i incurajez la modificat pt toti detinatorii de break`uri
2. pt suma si munca investita in bora de la piatra neamt!

tin sa precizez k nici nu`l cunosc pe baiatu cu bora din piatra...chiar daca particip la inalniri!
tare postul asta.... foarte tare...
golf II is offline  
Old 12-06-08, 17:27   #59
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: Bora vs Bora

Bora Suceava
Co5m1n eXtreme is offline  
Old 12-06-08, 17:41   #60
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Bora vs Bora

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Cred ca oamenii care au zis ca bora din SV era mai ok si stock decat cea din piatra s-au referit la faptul ca cea break e mult prea incarcata si e cam kitsch...
Nu inteleg de ce va zbateti asa de mult...cei din piatra...
Incercati si voi sa acceptati faptul ca unora nu le place masina si nu va mai ganditi ca e vb de un complot.
Pai daca nu intelegi de ce te mai bagi? Stim noi ce stim si ei stiu foarte bine ca nu au procedat corect!!! Nu am cerut noi asa ceva ...ei au propus ...Cum a spus si khristy mai sus ...citeste postul lui!
Ali_ump is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -