Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-11, 08:30   #1
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Aici vom posta tot ce tine de serviceuri, si de masini, unde e mai bun unde e mai ieftin, unde merita..



incep eu: unde gasesc in un tinichigiu bun si ieftin??
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 21:06   #2
88 RKN

Stage 2
 
88 RKN's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 37
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

salut.nu stiu daca postez bine aici dar....
am un a4 b5 din 95 toamna la care se tot declanseaza alarma(care e din fabrica .tip clanson) .ziua- noapte.si in fata blocului sau oriunde o parchez..dupa 2 min...dupa 1 2 sau 3 ore(nu suna dupa un anumit timp) dupa ce inchid masiana .am fost la vreo 3-4 electricieni pana acuma dar nici unu nu a gasit cevasi nici au putut sa intre in setarile alarmei(la care na,,,diagnoza costa) .mi au controlat cam tot...inchideri ,,becute ...beculete...plm m am cam saturat sa ma scol naoptea pe la 1 duapa aia pe la 4 si tot asa.....am schimbat modulul de la centralizata cu un altul ..tot se declansa.am scos senzorii din stalpi ..tot se declansa....am scos un modul de la alarma de sub bancheta tot suna frate .am scos si statia cu subwooferu ...si casetofonul tot suna .e cineva care ma poate ajuta sau care a auzit pe cineva....momentat caut noaptea iala sa bag cheia si cu porbagajul blocat ca nu mi se potriveste chei plm.
multumesc.
88 RKN is offline   Reply With Quote
Old 06-07-11, 22:02   #3
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Talking Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by 88 RKN View Post
salut.nu stiu daca postez bine aici dar....
am un a4 b5 din 95 toamna la care se tot declanseaza alarma(care e din fabrica .tip clanson) .ziua- noapte.si in fata blocului sau oriunde o parchez..dupa 2 min...dupa 1 2 sau 3 ore(nu suna dupa un anumit timp) dupa ce inchid masiana .am fost la vreo 3-4 electricieni pana acuma dar nici unu nu a gasit cevasi nici au putut sa intre in setarile alarmei(la care na,,,diagnoza costa) .mi au controlat cam tot...inchideri ,,becute ...beculete...plm m am cam saturat sa ma scol naoptea pe la 1 duapa aia pe la 4 si tot asa.....am schimbat modulul de la centralizata cu un altul ..tot se declansa.am scos senzorii din stalpi ..tot se declansa....am scos un modul de la alarma de sub bancheta tot suna frate .am scos si statia cu subwooferu ...si casetofonul tot suna .e cineva care ma poate ajuta sau care a auzit pe cineva....momentat caut noaptea iala sa bag cheia si cu porbagajul blocat ca nu mi se potriveste chei plm.
multumesc.
Incearca la Over ca el le are cu electrica la masini (nu ai nimic de pierdut )......ca sa dai de el ia legatura cu Fritz
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 19:00   #4
88 RKN

Stage 2
 
88 RKN's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 37
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by miler21 View Post
Incearca la Over ca el le are cu electrica la masini (nu ai nimic de pierdut )......ca sa dai de el ia legatura cu Fritz
ms frumos.
88 RKN is offline   Reply With Quote
Old 11-07-11, 22:56   #5
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

cum am scris si pe celalalt topic solicit ajutorul tuturor colegilor din suceava ....
vineri seara am avut accident destul de urat pentru masinutza...
care stie pe unde pot sa gasesc piese de golf 5 undeva la dezmembrari ii sunt foarte recunoscator prin zona sucevei nu prea departe.
un ms anticipat
__________________
Toyota yaris 2005 1.3 87hp Ex:sold

Golf V 2004 1.6 102hp Ex:sold

Audi A3 2006 2.0tdi 140hp Ex:sold

To be continued.....
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 07:28   #6
Noroc24

Stage 4
 
Noroc24's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 233
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
cum am scris si pe celalalt topic solicit ajutorul tuturor colegilor din suceava ....
vineri seara am avut accident destul de urat pentru masinutza...
care stie pe unde pot sa gasesc piese de golf 5 undeva la dezmembrari ii sunt foarte recunoscator prin zona sucevei nu prea departe.
un ms anticipat
Cred ca cela mai mici preturi sunt la Muha pe Gheorghe Doja, poti sa incerci la iesire din Ipotesti spre Bosanci , la iesire spre Humor [nu recomand] , la Darmanesti si poti sa mai incerci in localitatea Volovat spre Botosani , am auzit ca este un parc de dezmembrari mare. Multa bafta
Noroc24 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 07:56   #7
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

si incearca sa iei pe toate din acelasi loc poate iti face reducere. mai este de la humor spre falticeni unul si cele mai multe le-am vazut la intrare in iasi. totusi, cum s-a intamplat flow???
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 17:08   #8
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Wink Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

La intrare in Iasi sigur au un Golf5 am trecut azi pe acolo si am vazut unul doar ca era negru
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 17:33   #9
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

ms tuturor pentru raspuns.
am fost in bdj pe gheorghe doja nu prea am gasit decat faruri dar costa mult 600ron parca setul pe cand un set nou e 680....la 3 movile spre stroiesti am fost si acolo 700 farurile trager 450 si nu in ultimul rand capota 500ron pe cand o capota noua e 340ron.
am sunat si la dezmembrari de la vladeni spre botosani dar au niste preturi enorme 150e tragerul si 150e farurile


mai pe intetes le cumperi noi si iesi mai bine decat second.
care vine de la iasi adynis sau serre sau cine o fi uitati'va dupa piesele urmatoare trager fata radiator capota si eventual faruri pentru golf 5 benzinara si pretul lor daca se poate...
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-11, 19:11   #10
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
ms tuturor pentru raspuns.
am fost in bdj pe gheorghe doja nu prea am gasit decat faruri dar costa mult 600ron parca setul pe cand un set nou e 680....la 3 movile spre stroiesti am fost si acolo 700 farurile trager 450 si nu in ultimul rand capota 500ron pe cand o capota noua e 340ron.
am sunat si la dezmembrari de la vladeni spre botosani dar au niste preturi enorme 150e tragerul si 150e farurile


mai pe intetes le cumperi noi si iesi mai bine decat second.
care vine de la iasi adynis sau serre sau cine o fi uitati'va dupa piesele urmatoare trager fata radiator capota si eventual faruri pentru golf 5 benzinara si pretul lor daca se poate...
sa vad cand merg.. sarputea sa ajung pe la sf saptamanii sau cel tarziu saptamana viitoare merg sigur.. si ma interesez.. eh nasol cand ai un eveniment din asta urat
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline   Reply With Quote
Old 15-07-11, 12:00   #11
88 RKN

Stage 2
 
88 RKN's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 37
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
cum am scris si pe celalalt topic solicit ajutorul tuturor colegilor din suceava ....
vineri seara am avut accident destul de urat pentru masinutza...
care stie pe unde pot sa gasesc piese de golf 5 undeva la dezmembrari ii sunt foarte recunoscator prin zona sucevei nu prea departe.
un ms anticipat
in ipotesti la o casa cu dezmembrari inante de ala mare de la iesire....e mai ieftin
88 RKN is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 09:21   #12
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by 88 RKN View Post
in ipotesti la o casa cu dezmembrari inante de ala mare de la iesire....e mai ieftin
am fost si acolo am discutat destul de mult cu baietul ala dar nu are piese de golf5
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 17:48   #13
Adynis

Stage 2
 
Adynis's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 45
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

88 RKN ai rezolvat treaba cu alarma ?
o chestie asemanatoare a patit-o si taicameu cu audi-le ..tot a4 dar din 2001 ... si era un geam f f putin deschis..si intra aer inauntru cand trecea cate o masina sau ceva si se activa alarma...vezi poate ii si la tine o chestie minora
Adynis is offline   Reply With Quote
Old 19-07-11, 12:24   #14
eu_alex

Stage 4
 
eu_alex's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 218
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

colegii am si eu o intrebare , cum as putea sa astup niste zgarieturi ( anumita facute) , unele mai adanci fata de altele ? Eu m-am gandit la acel magic stick dar unii m-au sfatuit sa nu incerc , astept si de la voi un raspuns , poate ati m-ai patit si voi .
__________________

Vw Passat B5 1.6i 101 Cp ~ sold
eu_alex is offline   Reply With Quote
Old 19-07-11, 12:44   #15
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Wink Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by eu_alex View Post
colegii am si eu o intrebare , cum as putea sa astup niste zgarieturi ( anumita facute) , unele mai adanci fata de altele ? Eu m-am gandit la acel magic stick dar unii m-au sfatuit sa nu incerc , astept si de la voi un raspuns , poate ati m-ai patit si voi .
E de rahat acel stick.....nu se potriveste nici la culoare, nici nu astupa zgarieturile.....e ca si cum ai da cu un marker pe o zgarietura si s-a colora un pic iti zic din experienta proprie
miler21 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -