Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-11, 13:53   #16
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by miler21 View Post
E de rahat acel stick.....nu se potriveste nici la culoare, nici nu astupa zgarieturile.....e ca si cum ai da cu un marker pe o zgarietura si s-a colora un pic iti zic din experienta proprie
asa este.
poti incerca polish, e singura solutie care merge si merge sigur! daca zgarieturile nu sunt prea adanci
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 17:34   #17
Noroc24

Stage 4
 
Noroc24's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 233
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by eu_alex View Post
colegii am si eu o intrebare , cum as putea sa astup niste zgarieturi ( anumita facute) , unele mai adanci fata de altele ? Eu m-am gandit la acel magic stick dar unii m-au sfatuit sa nu incerc , astept si de la voi un raspuns , poate ati m-ai patit si voi .
Daca este vorba de culoare gri este cam pretentiosa si nu ai sa rezolvi nimic punand vopsea gri in acele zgarieturi , va rezulta o linie de gri INCHIS si cred ca se va vedea si mai urat.
Ce ai putea face sa remediezi cat de cat : iei un disc abraziv {smirghel} de 1000 , unul de 1500 si unul de 2000. Indicat ar fi sa ai un slefuitor rotativ cand dai cu ele pe masina. Se poate si cu mana dar trebuie sa fii obisnuit sa nu apesi foarte tare. Dupa slefuire cu toate 3 aplici un polish de calitate gen meguiar`s 3M dar la fel trebuie la masina dat pt cea mai mare eficienta.
Daca masina e are vopsea cu lac in ea s ar putea sa scoti niste rezultate mai bune decat daca ai lac deasupra deoarece poti intra mai adanc si remedia.
Noroc24 is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 18:28   #18
miku2019

Stock
 
miku2019's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

salut .. am un golf 3 .. si am atins pragul l-am indoit un pic si l-am zgariat .. e micutsa dar intensa .. ma puteti ajuta unde gasesc un vopsitor ceva.. ieftin si sa nu stau prea mult la coada .. multumesc frumos
miku2019 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 00:39   #19
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Cool Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by miku2019 View Post
salut .. am un golf 3 .. si am atins pragul l-am indoit un pic si l-am zgariat .. e micutsa dar intensa .. ma puteti ajuta unde gasesc un vopsitor ceva.. ieftin si sa nu stau prea mult la coada .. multumesc frumos
Stiu de la cineva care si-a vopsit recent masina, in Bosanci vizavi de peco, este un service auto care se ocupa si cu vopsitul de masini....am inteles ca e foarte ieftin in comparatie cu ceilalti si e si foarte calitativ....
Sper sa fi fost de folos
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 00:45   #20
miku2019

Stock
 
miku2019's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by miler21 View Post
Stiu de la cineva care si-a vopsit recent masina, in Bosanci vizavi de peco, este un service auto care se ocupa si cu vopsitul de masini....am inteles ca e foarte ieftin in comparatie cu ceilalti si e si foarte calitativ....
Sper sa fi fost de folos
O sa merg si o sa vad.. multumesc.. mi`a mai fost zis cineva de acolo .. Slaba activitate la Suceava )
miku2019 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 16:50   #21
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

care stie unde pot sa gasesc in suceava dezmembrari de dacia logan??

am nevoie de un compresor de ac pentru un mcv 1.5dci...urgent.
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-12, 23:40   #22
willie

Stage 4
 
willie's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 230
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
care stie unde pot sa gasesc in suceava dezmembrari de dacia logan??

am nevoie de un compresor de ac pentru un mcv 1.5dci...urgent.
am un prieten care comercialzeaza piese de loganuri, daca inca esti interesat il pot intreba.
willie is offline   Reply With Quote
Old 05-07-12, 13:13   #23
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by willie View Post
am un prieten care comercialzeaza piese de loganuri, daca inca esti interesat il pot intreba.
deocamdata am rezolvat, daca in decurs de 15 zile apar probleme iar si trebuie schimbat te contactez ...ms pentru ajutor.
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-12, 20:23   #24
poliword

Stock
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 1
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

salut baieti...sunt marius...nu stiu daca postez bine chestia asta dar....stiu si pot sa fac "picturi" personalizate pe caroseria masinii cu aerograful...(airbrush)...pentru cine e interesat dati add pe YM: mrmarius_just4u......sau facebook: chibici marius ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-10-21 18.39.56.jpg
Views:	121
Size:	681.0 KB
ID:	2591613   Click image for larger version

Name:	2012-10-21 18.40.33.jpg
Views:	122
Size:	749.2 KB
ID:	2591614   Click image for larger version

Name:	2012-10-21 18.41.44.jpg
Views:	145
Size:	951.1 KB
ID:	2591615  

Click image for larger version

Name:	2012-10-21 18.42.19.jpg
Views:	117
Size:	1,002.9 KB
ID:	2591616  
poliword is offline   Reply With Quote
Old 26-10-12, 09:36   #25
miler21
VW Driver

Stage 5
 
miler21's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 465
Member of:
[VW]
[Accelarate Club]
[Old School Cars]
Wink Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by poliword View Post
salut baieti...sunt marius...nu stiu daca postez bine chestia asta dar....stiu si pot sa fac "picturi" personalizate pe caroseria masinii cu aerograful...(airbrush)...pentru cine e interesat dati add pe YM: mrmarius_just4u......sau facebook: chibici marius ...
nice
miler21 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-12, 10:08   #26
VentoVRY

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 174
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

foarte tare spor la comenzi

stie cineva un tichinigiu bun si un vopsitor la fel de bun care sa aiba si cuptor??
VentoVRY is offline   Reply With Quote
Old 04-11-12, 10:25   #27
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by VentoVRY View Post
foarte tare spor la comenzi

stie cineva un tichinigiu bun si un vopsitor la fel de bun care sa aiba si cuptor??
la dorohoi unde mi-am vopsit eu masina..e smecherie cu cabina acolo
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 16-12-12, 19:14   #28
BogdanGolf4

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 4
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Salutari tuturor...
Am un Golf 4 1,9 TDI 116 cp ...din 2000 ..cu 190.000 Km parcursi...Masina e Luata din Germania ..e Intretinuta Exterior Interior..totul Super O.K.
CAnd am Luat-o I-am Schimbat TOATE COnsumabilele (absolut toate filtrele care le avea)..pompa,ulei Cureaua...Motorina ii dau de la OMV(ca dupa gura lumii e cea mai buna)

..La Inceput cand am luat-o....Totul Mergea Struna....la cati mecanici si Soferi ...le dadeam"o tura"...o Apreciau......cand acceleram....ma Infingea in Scaun....se auzea "sfasaitul"" acela de de la Turbo..
insa de la o Vreme(masina am luat-oo in mai 2012)..... Imi scoate Fum Negru si parca Golfuletzu si-a pierdut din Putere...Adica ...Numai Trage ca la inceput...nu mai are Demarajul ala....
Inainte la o Depasire ma bagam cu a 4-a fara probleme...si tot o lua cu demaraj....acuma trebuie sai dau a 3
*precizez ca sunt Incepator..(am luat Carnetul tot in mai si mi-as scos Dovada a 2 zi am si cumparat golfu)....si am un stil de Condus Linistit..(multi prieteni ma tachineaza ca conduc ma un "mos",ca nu ii dau in gura, ca tin la masina etc)....
Dar cand ma grabesc sau am drum intins cand Accelerez (ex viteza a 3a)...Masina o ia ..cu Smulcituri....si nu accelereaza constant...si ff greu...iar turbo nu aud asa cum se auzea ...
Insa are niste momente cand isi revine spectaculos si ma arunca in scaun ...si aud numai sfasaitul ala sub scaunul meu ...de parca ar fi o racheta...
Va rog sa ma Ajutati....Is Novice ..iar cu Mecanica stiu doar caract. generale....


Sa ii Fii Stricat eu cu Stilul meu de Condus Turbina..????
Cu Stima
Bogdan Moldovita ...SV 18 BGD
BogdanGolf4 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-12, 09:41   #29
VentoVRY

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 174
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

e recomandat o diagnoza, ca asa dupa ureche e mai greu
VentoVRY is offline   Reply With Quote
Old 21-01-13, 18:08   #30
danydaniel19

Stage 4
 
danydaniel19's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 250
Member of:
[Opel]
Default Re: Ajutor intre suceveneni (Tot ce tine de auto )

Quote:
Originally Posted by BogdanGolf4 View Post
Salutari tuturor...
Am un Golf 4 1,9 TDI 116 cp ...din 2000 ..cu 190.000 Km parcursi...Masina e Luata din Germania ..e Intretinuta Exterior Interior..totul Super O.K.
CAnd am Luat-o I-am Schimbat TOATE COnsumabilele (absolut toate filtrele care le avea)..pompa,ulei Cureaua...Motorina ii dau de la OMV(ca dupa gura lumii e cea mai buna)

..La Inceput cand am luat-o....Totul Mergea Struna....la cati mecanici si Soferi ...le dadeam"o tura"...o Apreciau......cand acceleram....ma Infingea in Scaun....se auzea "sfasaitul"" acela de de la Turbo..
insa de la o Vreme(masina am luat-oo in mai 2012)..... Imi scoate Fum Negru si parca Golfuletzu si-a pierdut din Putere...Adica ...Numai Trage ca la inceput...nu mai are Demarajul ala....
Inainte la o Depasire ma bagam cu a 4-a fara probleme...si tot o lua cu demaraj....acuma trebuie sai dau a 3
*precizez ca sunt Incepator..(am luat Carnetul tot in mai si mi-as scos Dovada a 2 zi am si cumparat golfu)....si am un stil de Condus Linistit..(multi prieteni ma tachineaza ca conduc ma un "mos",ca nu ii dau in gura, ca tin la masina etc)....
Dar cand ma grabesc sau am drum intins cand Accelerez (ex viteza a 3a)...Masina o ia ..cu Smulcituri....si nu accelereaza constant...si ff greu...iar turbo nu aud asa cum se auzea ...
Insa are niste momente cand isi revine spectaculos si ma arunca in scaun ...si aud numai sfasaitul ala sub scaunul meu ...de parca ar fi o racheta...
Va rog sa ma Ajutati....Is Novice ..iar cu Mecanica stiu doar caract. generale....


Sa ii Fii Stricat eu cu Stilul meu de Condus Turbina..????
Cu Stima
Bogdan Moldovita ...SV 18 BGD
si eu rocomand o diagnoza....dar iti spun din experienta mea cu masina fratelui meu...avea tot un golf ca al tau si tot asa mergea mosnegesc si a inceput sa faca mofturi...a mers la o diagnoza si i-au zis mecanici ca s-a infundat catalizatorul si ca mai trebuie turata din cand in cand ca se infunda si pe lunga gramada de bani data la diagnosa si verificari i-a luat-o la ture de si-a dat drumul...foarte simplu... mai treb sa o tii si in 4000 din cand in cand ca nu se sparge...daca nu ti-o tureaza la service si dai si bani....cand poti face u asta....bafta...sa fie doar problema asta si nu alta
__________________
opel astra f LHW https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post4769120
danydaniel19 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -