Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-11, 21:23   #181
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Adynis View Post
incearca pe colt la mobila, vladrom parca se cheama
unde a fost shaormeria? si cam cat au costat?
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 22:25   #182
Adynis

Stage 2
 
Adynis's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 45
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

nu stiu unde a fost shaormeria. dar ai sa il vezi ca nu is asa multe pe acolo ..ii chiar pe colt ..nu stiu cat costa pt tine..pt mine erau kituri si la 2 mil pt faza scurta. dar grija mare cu xenonu ca am auzit ca incep astia sa dea amenzi si sa te trimita la rar pt cei care au xenon pe faruri fara lupa
Adynis is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 22:47   #183
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Si cum iti dai seama..daca are sau nu lupa? De ex pe corsa c are lupa? Plm
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 23:26   #184
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
Si cum iti dai seama..daca are sau nu lupa? De ex pe corsa c are lupa? Plm
lol ma pai se vede daca ai sau nu lupa .....si kitul xenon h7 nu conteaza ce masina e ....se potriveste pe oricare, logic sa foloseasca h7 si nu altfel de bec de asta e h7
__________________
Toyota yaris 2005 1.3 87hp Ex:sold

Golf V 2004 1.6 102hp Ex:sold

Audi A3 2006 2.0tdi 140hp Ex:sold

To be continued.....
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 20:38   #185
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
lol ma pai se vede daca ai sau nu lupa .....si kitul xenon h7 nu conteaza ce masina e ....se potriveste pe oricare, logic sa foloseasca h7 si nu altfel de bec de asta e h7
da flow dar daca citesti mai sus de a zis ady.. nenea cap de creta iti da amenda daca nu ai lupa..sau ce draq cer ei ... ... stiu ca h7 se potriveste...

hihi...azi am skimbat filtru de aer...si am skimbat uleiul
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 21:04   #186
Adynis

Stage 2
 
Adynis's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 45
Default Re: Ce ai facut azi la masina?



asa arata lupa ..daca ai asa cv in far...ai lupa..daca nu nu :P simplu

nenea cap de creta are dreptate in cazu asta..si eu as fi facut la fel ..eventual si 2 bucati dupa cap ... xenonul nu ii la fel ca halogenul ... halogenul se incalzeste f tare... iar caldura care o da ..incalzeste sticla ...ce nu permite sa ramana apa/zapada sau mai stiu eu ce pe ea. xenonul nu (de aia se plang unii ca pe timp de ploaie sau iarna nu vezi prea bine cu xenonul) de aceea multe masini care vin cu xenon din fabrica au stergatoare montate pe far.

2 la mana, xenonul fara lupa se imprastie in toate partile ...orbind pe cei din jur ..daca farul are lupa ..lumina este directionata intr-un punct anume...

3 la mana ..daca totusi va indurati sa cumparati un kit de xenon pt faruri fara lupa ...macar reglati mama naibii farurile alea ..ca ii orbiti pe cei din jur.
(nu de alta ...dar odata si odata...dea naibii fac si pun niste proiectoare dinalea rusesti in bara si le ridic in sus ...ca sa am grija de astfel de indivizi)

4 la mana : kiturile ieftine la 2 mil (unele) au tot felu de probleme ...gen se arde becu din senin si ii destul de scump un bec de xenon, au timp de incalzire mare... gen ..daca ai faza scurta si faza lunga pe acelasi bec..in momentul in care ai dat un flash s-ar putea sa ramai fara lumina pt cateva sec ..ceea ce nu e placut... si altele...deci grija mare ce cumparati) pt ca in momentul in care se monteaza xenon-ul ..trebuie dat gaura in far din cate stiu ...deci automat nu mai poti pune becul normal inapoi in caz de nu iti place sau daca vrea nenea garcea sa te amendeze) plus ca sunt unii care au avut prb cu xenon-ul la itp.

concluzia o puteti trage si singuri. fiecare o tine pe a lui ...
eu unul prefer sa raman la halogen si faruri cu lupe reglate bine.

PS: daca gresesc sa ma corecteze careva
Adynis is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 21:42   #187
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Adynis View Post


asa arata lupa ..daca ai asa cv in far...ai lupa..daca nu nu :P simplu

nenea cap de creta are dreptate in cazu asta..si eu as fi facut la fel ..eventual si 2 bucati dupa cap ... xenonul nu ii la fel ca halogenul ... halogenul se incalzeste f tare... iar caldura care o da ..incalzeste sticla ...ce nu permite sa ramana apa/zapada sau mai stiu eu ce pe ea. xenonul nu (de aia se plang unii ca pe timp de ploaie sau iarna nu vezi prea bine cu xenonul) de aceea multe masini care vin cu xenon din fabrica au stergatoare montate pe far.

2 la mana, xenonul fara lupa se imprastie in toate partile ...orbind pe cei din jur ..daca farul are lupa ..lumina este directionata intr-un punct anume...

3 la mana ..daca totusi va indurati sa cumparati un kit de xenon pt faruri fara lupa ...macar reglati mama naibii farurile alea ..ca ii orbiti pe cei din jur.
(nu de alta ...dar odata si odata...dea naibii fac si pun niste proiectoare dinalea rusesti in bara si le ridic in sus ...ca sa am grija de astfel de indivizi)

4 la mana : kiturile ieftine la 2 mil (unele) au tot felu de probleme ...gen se arde becu din senin si ii destul de scump un bec de xenon, au timp de incalzire mare... gen ..daca ai faza scurta si faza lunga pe acelasi bec..in momentul in care ai dat un flash s-ar putea sa ramai fara lumina pt cateva sec ..ceea ce nu e placut... si altele...deci grija mare ce cumparati) pt ca in momentul in care se monteaza xenon-ul ..trebuie dat gaura in far din cate stiu ...deci automat nu mai poti pune becul normal inapoi in caz de nu iti place sau daca vrea nenea garcea sa te amendeze) plus ca sunt unii care au avut prb cu xenon-ul la itp.

concluzia o puteti trage si singuri. fiecare o tine pe a lui ...
eu unul prefer sa raman la halogen si faruri cu lupe reglate bine.

PS: daca gresesc sa ma corecteze careva
ady nuhstyu daca a mea are lupa..adica nu imi dau seama .. poate cand ne intalnim iti zici si mie daca are sau nu =))
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 00:11   #188
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
ady nuhstyu daca a mea are lupa..adica nu imi dau seama .. poate cand ne intalnim iti zici si mie daca are sau nu =))
din cate stiu eu nu are lupe masina ta...
flow87 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 07:40   #189
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
din cate stiu eu nu are lupe masina ta...
bn de styut...eu doar am intrebat...
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 01-05-11, 12:43   #190
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

trebuie data o gaura in far doar sa scoti firu inafara, bmw meu a avut xenon si am mers fara probleme cu el, eu nu am avut xenon pe el
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 19:54   #191
LeX_CLK

Stage 3
 
LeX_CLK's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 139
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

am xenon de cateva luni si nu am avut nici o problema ... perfect merg si nu a fost ex de scump .... dar am un prieten care a schimbat 3 randuri pana sa dea de o firma klumea ....unele luate de la o firma cunoscuta .... si altele luate d la o anumita persoana din suceava care se ocupa de asa ceva .... dar acu are ce am si eu de vreun an si merg stas
__________________
opel astra F 1.6 -sold
toyota celica T21 1,8 -sold
MB clk 230 Kompressor -actual car
LeX_CLK is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 20:46   #192
Adynis

Stage 2
 
Adynis's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 45
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Fiind frumos afara si cu ocazia ca aveam timp liber si din lipsa de ocupatie, mi-am luat un prieten si am inceput sa ne plimbam de nebuni prin Suceava si imprejurimile ei. Asa ca, odata ce aveam chef de plimbare ..am iesit la iarba verde, la un suc ..una alta. Cu ocazia asta prietenul meu a realizat si cateva poze din lipsa de ocupatie. Iata si cateva din ele . Enjoy.

Pozele au fost facute prin obcini, parcare Iulius Mall si prin Mioveni.

PS: Masina a fost spalata inainte ...dar nu am apucat sa facem decat cateva poze prin obcini .. pt ca a inceput sa ploaie si s-a prins putin prafu de ea ..
PS 2 : Mersi lui Nicotyn pentru poze

Pentru poze click aici

Adynis is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 15:05   #193
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by Adynis View Post
Fiind frumos afara si cu ocazia ca aveam timp liber si din lipsa de ocupatie, mi-am luat un prieten si am inceput sa ne plimbam de nebuni prin Suceava si imprejurimile ei. Asa ca, odata ce aveam chef de plimbare ..am iesit la iarba verde, la un suc ..una alta. Cu ocazia asta prietenul meu a realizat si cateva poze din lipsa de ocupatie. Iata si cateva din ele . Enjoy.

Pozele au fost facute prin obcini, parcare Iulius Mall si prin Mioveni.

PS: Masina a fost spalata inainte ...dar nu am apucat sa facem decat cateva poze prin obcini .. pt ca a inceput sa ploaie si s-a prins putin prafu de ea ..
PS 2 : Mersi lui Nicotyn pentru poze

Pentru poze click aici

arata fain farurile ...
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 16:18   #194
88 RKN

Stage 2
 
88 RKN's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 37
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

Quote:
Originally Posted by SeRee View Post
Si cum iti dai seama..daca are sau nu lupa? De ex pe corsa c are lupa? Plm
ai lupa.se vede....
88 RKN is offline   Reply With Quote
Old 04-05-11, 16:24   #195
umbra09
VW Driver

Stage 5
 
umbra09's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 384
Member of:
[VW]
Default Re: Ce ai facut azi la masina?

fiind primavara am inceput si eu sa mai fac catecva la masina si azi miam facut un badboy fata la un golf 3 si am imbracat capota in autocolant negru mat .
umbra09 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -