Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Suceava

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 07-01-11, 21:15   #31
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Boicot Benzinărie

pai bataie de la cine sa ei ma fricosule ) nu faci nimic ilegal nu au ce sa iti faca
alimentam cu marunt si stam cat mai mult la pompa ...
flow87 is offline  
Old 07-01-11, 23:52   #32
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
pai bataie de la cine sa ei ma fricosule ) nu faci nimic ilegal nu au ce sa iti faca
alimentam cu marunt si stam cat mai mult la pompa ...
) il bate pompa
SeRee is offline  
Old 08-01-11, 00:20   #33
eu_alex

Stage 4
 
eu_alex's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 218
Default Re: Boicot Benzinărie

il bate nu-l bate ... o data sa auzim ... sau nu se stie inca?
eu_alex is offline  
Old 08-01-11, 12:19   #34
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Nou protest in benzinarii, pe data de 14.01.2011 ora 17:00. Prima oara a fost mai greu, acum deja ne facem auziti.
https://www.youtube.com/watch?v=06ysZVMWoAQ
Se poate si la voi cum s-a putut si la Sibiu, Bucuresti, Cluj, Constanta, TG-Jiu.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline  
Old 08-01-11, 13:45   #35
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Boicot Benzinărie

foarte tare protestu.
Ce a facut garda cand a venit ?
haideti ma adormitilor sa facem si noi ceva in suceava, bine ca la intalnire eram cate 40 acu unu nu isi arata fatza... rusine sa ne fie
flow87 is offline  
Old 08-01-11, 14:18   #36
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
foarte tare protestu.
Ce a facut garda cand a venit ?
haideti ma adormitilor sa facem si noi ceva in suceava, bine ca la intalnire eram cate 40 acu unu nu isi arata fatza... rusine sa ne fie
Pai eu am zis sa facem.. si cand am zis eu s-au anuntat 3 oameni... nush de ce la multi le e frica?? poate le e frica de bataie =))
KAmikazee2005 is offline  
Old 08-01-11, 14:24   #37
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: Boicot Benzinărie

la ce temperaturi au fost pana acu degeaba va rugati de oameni sa iasa la protest)
SiLoTh is offline  
Old 08-01-11, 14:27   #38
flow87

Stage 5
 
flow87's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 376
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by KAmikazee2005 View Post
Pai eu am zis sa facem.. si cand am zis eu s-au anuntat 3 oameni... nush de ce la multi le e frica?? poate le e frica de bataie =))
da vb lui seree bataie de la pompa sau cum =))
hai copilasi, sau nu va lasa mamica si taticu :P
flow87 is offline  
Old 08-01-11, 14:39   #39
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by flow87 View Post
da vb lui seree bataie de la pompa sau cum =))
hai copilasi, sau nu va lasa mamica si taticu :P
) ) ) au masina pe rosu si de asta .. ...

am fost ieri cu cei din iasi .. si nu lea facut nimeni nimik ... daca nu faci scandal .. nu urli si respecti regulile de circulatie nau ce sa va faca ... :P
__________________
Ai o prietena care vrea unghii cu gel intra pe http://www.unghiigeliasi.info

SeRee is offline  
Old 08-01-11, 17:23   #40
eu_alex

Stage 4
 
eu_alex's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 218
Default Re: Boicot Benzinărie

la noi cine vine? dany cu loganu,baiatu cu vectra,golf club'u speram sa apara,silo cu bmw/matizu ,seree speram sa apara si el si sper si eu cu taimiu cu passat'u . Asteptam cati mai multi baieti care tin la portofelul lor
eu_alex is offline  
Old 08-01-11, 18:59   #41
KAmikazee2005


Stage 5
 
KAmikazee2005's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,147
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by eu_alex View Post
la noi cine vine? dany cu loganu,baiatu cu vectra,golf club'u speram sa apara,silo cu bmw/matizu ,seree speram sa apara si el si sper si eu cu taimiu cu passat'u . Asteptam cati mai multi baieti care tin la portofelul lor
si mutli altii
KAmikazee2005 is offline  
Old 08-01-11, 23:10   #42
stelian67

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 39
Default Re: Boicot Benzinărie

Din pacate acest protest IN ACEASTA FORMA este unul simpatic intradevar dar fara mari efecte asupra benzinarilor. Eu l-as vedea MULT MAI EFICIENT sub alta forma . Ar trebuii "sabotate" citeva saptamini la rind ,benzinariile unui singur concern ,eu zic OMV- Petrom pentru ca este cel mai mare ,lasindu-le libere pe celelalte. Dupa vreo 4-5 saptamini "sabotajul " ar trebuii extins si la Rompetrol ,mentinindu-l bineinteles la Omv- Petrom. Va garantez ca dupa 8- 10 saptamini ,cind Lukoil si Moll vor simti ca sunt urmatorii si ca vor pierde semnificativ din volumul de vinzari fata de cele 8-10 saptamini anterioare cind vinzarile lor au crescut datorita "sabotarii" concurentei, vor realiza ca doar o scadere a pretului ii poate ajuta. CONSIDER CA ACESTA ESTE SINGURUL MOD IN CARE ACEST PROTEST POATE SA DEA REZULTATE ALTFEL RAMININD DOAR O MANIFESTARE ROMANTICA SI INTRADEVAR SIMPATICA.
stelian67 is offline  
Old 08-01-11, 23:19   #43
stelian67

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 39
Default Re: Boicot Benzinărie

Eu m-am hotarit sa listez pe imprimanta mea de acasa ,pentru inceput 100 de fluturasi cu indemnuri de a nu mai alimenta in OMV_PETROM (explicind bineinteles scopul urmarit)pe care o sa le impart pe parbrize cind ma duc cu nevasta la supermarket . E super ok protestul dar eu cred ca daca se explica in fluturas scopul pentru care ar fi bine sa nu se alimenteze din cele doua lanturi de benzinarii oamenii nu au de ce sa nu se conformeze. Pina la urma nu cred ca este cineva care nu-si doreste scaderea pretului la combustibil.
stelian67 is offline  
Old 08-01-11, 23:30   #44
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by stelian67 View Post
Din pacate acest protest IN ACEASTA FORMA este unul simpatic intradevar dar fara mari efecte asupra benzinarilor. Eu l-as vedea MULT MAI EFICIENT sub alta forma . Ar trebuii "sabotate" citeva saptamini la rind ,benzinariile unui singur concern ,eu zic OMV- Petrom pentru ca este cel mai mare ,lasindu-le libere pe celelalte. Dupa vreo 4-5 saptamini "sabotajul " ar trebuii extins si la Rompetrol ,mentinindu-l bineinteles la Omv- Petrom. Va garantez ca dupa 8- 10 saptamini ,cind Lukoil si Moll vor simti ca sunt urmatorii si ca vor pierde semnificativ din volumul de vinzari fata de cele 8-10 saptamini anterioare cind vinzarile lor au crescut datorita "sabotarii" concurentei, vor realiza ca doar o scadere a pretului ii poate ajuta. CONSIDER CA ACESTA ESTE SINGURUL MOD IN CARE ACEST PROTEST POATE SA DEA REZULTATE ALTFEL RAMININD DOAR O MANIFESTARE ROMANTICA SI INTRADEVAR SIMPATICA.
Domnul stelian pai in principiu asta facem ne indreptam atentia supra monopolului reprezentat de petrom-omv
dany12epz is offline  
Old 08-01-11, 23:34   #45
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by stelian67 View Post
Eu m-am hotarit sa listez pe imprimanta mea de acasa ,pentru inceput 100 de fluturasi cu indemnuri de a nu mai alimenta in OMV_PETROM (explicind bineinteles scopul urmarit)pe care o sa le impart pe parbrize cind ma duc cu nevasta la supermarket . E super ok protestul dar eu cred ca daca se explica in fluturas scopul pentru care ar fi bine sa nu se alimenteze din cele doua lanturi de benzinarii oamenii nu au de ce sa nu se conformeze. Pina la urma nu cred ca este cineva care nu-si doreste scaderea pretului la combustibil.
daca va ajuta cele gasite de noi am fi bucurosi
Motivele pentru care ne-am indreptat atentia catre Petrom omv sunt urmatoarele:
-Reprezinta monopolul din Romania,deci dicteaza piata si preturile
-Sunt singurii care folosesc resurse din Romania(extrag petrolul nostru si care ar acoperii 60% din necesarul pietei) si pentru care platesc cea mai mica redeventa din europa 6$ pe baril,desi in pretul de la pompa ni-l calculeaza la cotatia zilei azi 90$...si daca asta nu ar fi de ajuns titeiul din romania foarte bun si mult mai scump pe piata il exporta in rafinariile din Austria deoarece costul rafinarii este mult mai mic datorita calitatii sale,iar noi importam petrol cu sulf ceea ce face ca si costul de productie inregistrat in Romania sa fie mai scump.
-Costul fortei de munca in romania si care se regaseste normal in pretul carburantilor este de mai bine de 10 ori mai mic la noi in tara fata de alte tari europene,stiti cu totii ca avem mana de lucru ieftina,de la cei ce lucreaza la sonda in extragere,cei din rafinarie,sau casierii de la statie
-Romania are acces la mare iar distanta Constanta-Ploiesti este una mica...de exemplu Austria nu are si se adauga mai mult in costul de productie prin transport.
-Transportatorii sunt mult mai ieftini in Romania...0.78-0.85 per km fata de media U.E. 1.25 euro per km.
Si totusi astazi 08.01.2011 datorita cursului de 4.25 lei/1euro avem bezina la 1.20 euro per litru mai mult decat in Austria,unde taxele sunt cu 32 % mai mari ca la noi in tara
dany12epz is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -