Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-10, 02:17   #286
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: Discutii si taclale

Si eu zic ca Loganul este o masina foarte ok.Raportul pret/calitate este foarte bun.Dar multi cred ca ceva vechitura de prin Germania e mai buna ca un Logan 07.De ce credeti ca se cumpara atatea Dacii in Germania?(si nu numai).Iar noi romanii,de destepti ce suntem,luam toate antichitatile din Germania,de care ei se bucura ca scapa.
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 08:12   #287
detroit muscle

Stage 4
 
detroit muscle's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 264
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by BH 07 MDF View Post
Si eu zic ca Loganul este o masina foarte ok.Raportul pret/calitate este foarte bun.Dar multi cred ca ceva vechitura de prin Germania e mai buna ca un Logan 07.De ce credeti ca se cumpara atatea Dacii in Germania?(si nu numai).Iar noi romanii,de destepti ce suntem,luam toate antichitatile din Germania,de care ei se bucura ca scapa.
da ai dreptate dar hai sa iti zic parerea mea si comparatia intre logan si opelu meu '96:
1.loganu nu fuge 210 asta e clar
2.la logan in spate nu vezi pt ca luneta e mica si prea sus
3.loganu nu consuma in medie 5% la 120-140km/h
4.la logan trebuie sa intinzi mana in consola de la bord sa dai geamu jos la opel este langa schimbator
5.la logan nu ai geamuri electrice fata-spate,nu ai oflinzi electrice si incalzite,...
6.mai ales la diesel trebuie turat sa ai putere(asta la toate masinile diesel)
7.la logan ai loc in sus dar nu lateral si in lungime.ma refer la bancheta spate nu ai loc intre ea si scune fata.
8.singura mea parere buna fata de logan este ca daca ai bani si imaginatie si gust o poti tuna int+ext foarte frumos.
nu vreau as jignesc pe cei cu logan.astea sunt parerile mele si voi chiar daca stiti ca sunt adevarate in mare parte,nu veti recunoaste.si opelu are defecte si sincer nici eu nu as recunoaste daca cineva mi-ar zice ceva rau.ms si sper sa nu va suparati
__________________
VN 05 UFO
detroit muscle is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 09:29   #288
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Discutii si taclale

ehh...e o mashina ok...iara tu degeaba o compari cu un opel...si eu am opel...si da e o mashina ok cu mari probleme la partea de tablarie )...dar si loganu la fel e mashina buna pt banii aia ...iara la dotari nu te lega...k se pot cere multe la reprezenanta.
__________________
FeeL ThE BeAt when I`m next 2 U...My ride: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3731529
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 11:13   #289
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Discutii si taclale

cica masinile diesel trebuiesc turate sa ai putere hahaha

hai sa spun si eu niste diferente: la loganul din 07 ai km putini iar la opelul din 96 destui. Cu loganul mergi destui ani fara investitii ... Cu opelul la fel (daca te faci ca nu auzi cum bate directia sau te faci ca nu vezi fumul scos de masina etc)

da ma ... Treaba ca trebuie sa te apleci sa apeis butonul de deschidere a geamurilor e un mare minus la logan ... Poate ramai intepenit sau faci febra musculara de la miile de ori cat deschizi si inchizi geamurile in fiecare zi lol.

Incerci sa te convingi singur ca masina ta e buna si frumoasa si noua si cu km putini dar degeaba nu poti compara o masina de 3 ani cu una de 14.

Si nu ... Nu am logan
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 11:21   #290
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Discutii si taclale

corect
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 11:47   #291
Flo_lancer
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Flo_lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 451
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by detroit muscle View Post
da ai dreptate dar hai sa iti zic parerea mea si comparatia intre logan si opelu meu '96:
1.loganu nu fuge 210 asta e clar
2.la logan in spate nu vezi pt ca luneta e mica si prea sus
3.loganu nu consuma in medie 5% la 120-140km/h
4.la logan trebuie sa intinzi mana in consola de la bord sa dai geamu jos la opel este langa schimbator
5.la logan nu ai geamuri electrice fata-spate,nu ai oflinzi electrice si incalzite,...
6.mai ales la diesel trebuie turat sa ai putere(asta la toate masinile diesel)
7.la logan ai loc in sus dar nu lateral si in lungime.ma refer la bancheta spate nu ai loc intre ea si scune fata.
8.singura mea parere buna fata de logan este ca daca ai bani si imaginatie si gust o poti tuna int+ext foarte frumos.
nu vreau as jignesc pe cei cu logan.astea sunt parerile mele si voi chiar daca stiti ca sunt adevarate in mare parte,nu veti recunoaste.si opelu are defecte si sincer nici eu nu as recunoaste daca cineva mi-ar zice ceva rau.ms si sper sa nu va suparati

no offence..... cati ani ai?
Flo_lancer is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 12:09   #292
JohnnyX

Stage 5
 
JohnnyX's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 862
Member of:
[KIA]
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by Flo_lancer View Post
no offence..... cati ani ai?
Dupa logica, i-as da 10, iar dupa modul de exprimare, vreo 8...
JohnnyX is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 14:04   #293
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Discutii si taclale

loganu e logan defapt dacia e dacie care tot comenteaza ca nu e buna va zic eu ca e hai sa fim seriosi e o masina de familie pt oameni cu buzunar batut de vant dai banu jos primesti cat platesti fata de un golf 3 nu ma intelegeti gresit nam nimic cu golfu chiar imi place da la ce pret 2-3000 euro si ce iau o galeata de rugina din `99 care daca vreau sa fac un drum calumea de italia cu ea mai bag vreo 4000 euro pt piese si uite asa am ajuns pe la pret la logan clima ai geamuri electrice ai plus restu optionalelor la capitolu motor relativ ok vrei o herghelie de cai motor de 2000cc trecem la bmw mertzan tati sunt masini sport si masini de familie mai inferioare la calitate nu inteleg de ce se compara logan cu opel hai sa comparam dacia logan cu 1310 vreo diferenta? aproximativ acelasi motor si tin sa cred ca dacia 1310 are interior mai mare unde mai pui ca daca ramai cu loganu in drum cu ceva defectiune nai ce sai faci dar la 1310 o surubelnita si o sarma tot ai la tine cat despre opelu lu` tipu de mai sus parca din `96-`98 e ok o galeata de rugina o buda de masina tocmai ca dacia mea 1310 cand o sami permit o sa o schimb pana atunci tot buda ramane
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 16:41   #294
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Discutii si taclale

mai bine nu postam )
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 19:55   #295
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Discutii si taclale

rider2009 fa intai 18 ani fa scoala de soferi si la 20 de ani cand o sa iei permisul in sfarsit sa revii sa discutam despre masini. momentan stai admira comenteaza despre culoarea masinii si despre cat e de confortabil scaunul din dreapta.

de ce ne vedem obligati sa devenim patetici si sa ne laudam masina noastra oricare ar fi ea si sa spunem ca o 1310 e mai buna ca un logan de ex? pai bine bine cu sarma si patentu repari dacia ... da loganu nu se strica frate sa te lase in drum. lauzi dacia aia zici ca e amanta ta nu un mijloc de transport din punctul a in punctul b.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 21:07   #296
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
rider2009 fa intai 18 ani fa scoala de soferi si la 20 de ani cand o sa iei permisul in sfarsit sa revii sa discutam despre masini. momentan stai admira comenteaza despre culoarea masinii si despre cat e de confortabil scaunul din dreapta.

de ce ne vedem obligati sa devenim patetici si sa ne laudam masina noastra oricare ar fi ea si sa spunem ca o 1310 e mai buna ca un logan de ex? pai bine bine cu sarma si patentu repari dacia ... da loganu nu se strica frate sa te lase in drum. lauzi dacia aia zici ca e amanta ta nu un mijloc de transport din punctul a in punctul b.
scuze ca zic nu am eo 18 ani nici permis tu ai da minte scuzama ca iti zici nu prea daca poti sa zici ce am laudat la dacia 1310 in afara de faptu ca am recunoscut ca e o buda? si de cand si pana cand trebe sa ai scoala de soferi ca sa ai ceva in cap de masini tu dupa asta cataloghezi lumea varsta si permis aia care au permis is destepti naspa gandire ai
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 23:19   #297
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Discutii si taclale

as vrea sa vad io cum repari o dacie cu un patent si o sarma...nu se ia nimeni de tine ca ai doar 17 ani, pasiunea conteaza la urma urmei...da tu debitezi niste prostii pe care nici tu nu le crezi...
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 06:18   #298
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: Discutii si taclale

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
as vrea sa vad io cum repari o dacie cu un patent si o sarma...nu se ia nimeni de tine ca ai doar 17 ani, pasiunea conteaza la urma urmei...da tu debitezi niste prostii pe care nici tu nu le crezi...
hai acuma ca stii la ce ma refeream tot faci ceva la ea la logan eo nu cred ca poti sa faci ceva pe marginea drumului in fine toti sunteti buni de gura vi so urcat la cap nu mai stiti niciunu nimic numa herghelie de cai si dute ca prostu cand va pune omu sa faceti diferenta intre 2 masini vine unu ca si ala de mai sus care zice ca nai permis
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:51   #299
detroit muscle

Stage 4
 
detroit muscle's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 264
Default Re: Discutii si taclale

eu nu vreau sa zic nimic rau fata de cei care au logan acasa sau la servici.aveti dreptate la reprezentanta se cer multe dar irocat de multe dotari ai avea tot mai lipseste ceva,tot mai trebuie ceva in plus,tot e un buton pus aiurea,...tot se ma gaseste cate ceva.a zis cineva ca nu bagi bani in masina daca e noua.si direct dupa poarta fabricii cu -0,1 km la bord tot o sa joace ceva in max un an.sper sa nu va suparati ca am postat,sper sa fim prieteni dar trebuie sa recunoasteti intr-o oarecare masura ca am dreptate.
detroit muscle is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 10:57   #300
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Discutii si taclale

adika loganu e o mashina ok pt un roman care vrea sa cumpere o mashina noua.
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -