Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-07, 00:12   #76
P_C_D

Stage 5
 
P_C_D's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 388
Default Re: Dacia TUNING :D

Asta cam asa este
P_C_D is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 01:08   #77
valerutzz
Road Runners Member

Stage 4
 
valerutzz's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 257
Member of:
[RR]
Default Re: Dacia TUNING :D

Ia stati amandoi cu outzele in apa rece berbecilor... Certurile pe forum sunt inutile. Si daca pe forumul asta nu sunt exemple care s-o demonstreze...
valerutzz is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 10:45   #78
P_C_D

Stage 5
 
P_C_D's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 388
Default Re: Dacia TUNING :D

hahahhahahahahaha
P_C_D is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 10:47   #79
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Cool Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by gARFi3LD View Post
vrei sa bagi bani in ea ?

parerea mea ca nu merita
Salut!daca am inceput sa bag ceva banut in dacia atunci nu osa ma intorc!merg pana la capat!!Si deja are multe modificari care nu se vede!EX servo directie!!
__________________
https://www.facebook.com/dezmembrare.mab MASINI DEZMEMBRATE BMW E30 E34 E36 SI ALTE MODELURI LA COMANDA,RENAULT 21 SI GOLF 3
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 10:55   #80
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Exclamation Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by P_C_D View Post
Wow, super tare dacia ta vdv.Este facuta de ferrari in colaborare cu Renault ? Eleronul acela ce rol are ? Tine masina mai bine pe drum la 200km/h ?
Salut!Nu,este colaborat de dacie si renault!Caroserie dacie si piesele sant in majoritate renault.Interiu de mazda.180km/h deja stiu ca merge!As vrea sa pun un motor de mare putere!Vreau sa fac o dacie cat mai unicat!si acuma dacia are apro 85-90 cai!Si eleronul ar avea rolul sa tina masina pe drum!pentru ca rotile sant de 14,si cam este unpic ridicat!
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 11:18   #81
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Dacia TUNING :D

Salut!as vrea sa va spun inca un lucru inportant!Dacia asta mie inseamna totul,si credetima ca si masina asta face senzati tari.Tuningul nu inseamna bani aruncati pe geam.De ce?Pentru ca sti ca ai o masina care e unicat,dar daca lumea nu considera ca e unicata atunci eu stiu ca ie o masina unicata pentru ca mie personal e unicat si inseamna mult lucru asta!
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 11:19   #82
P_C_D

Stage 5
 
P_C_D's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 388
Default Re: Dacia TUNING :D

Bine fratzika .. daca tu zici ca masina aia merge cu 180km/h tot respectul.
P_C_D is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 11:32   #83
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Dacia TUNING :D

mda...totusi ai 16 ani...atunci cum draq o conduci?nimeni nu o contestat faptu k dacia aia inseamna totul pt u...noi neam exprimat parerea fatza de ea...nu ne place asta e...
__________________
FeeL ThE BeAt when I`m next 2 U...My ride: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3731529
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 11:57   #84
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: Dacia TUNING :D

Am uitat!Ca uni spun ca dejar ar trebui sa fie la fieri vechi!!hahaha!defapt daca dacia era o masina naspa,atunci nu cred ca si gordina punea mana pe ea!!Acuma nu veniti cu treburi ca renaultul 12 defapt nu are legatura cu dacia sau francezi de au fabricat!Sant unele persoane care stiu ca dacia este o masi buna!Da si de ce a concurat dacia la rally-uri??Si ce daca are peste 20 de ani???Fiecare cu visele sale si cu ideile care vrea sa faca!!Bafta pentru unii care vrea sa baga bani in masina!!!Sper ca odata si masina asta osa are zgomot in urechii!!!
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 16:15   #85
stufosu

Stage 2
 
stufosu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 37
Default Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by P_C_D View Post
Stufosule , vineria viitoare sunt in parcare la heat , daca vrei poti sa vi sa-mi spui in fata sa stau pe p**a mea.Adica chiar te rog sa vi.Aici pe forum suntem razboinici rai toti.Big mafia multam :P


P.S. Chiar nu am nimic cu nimeni dar cand mi se adreseaza cuvinte dinastea aiurea ma supar.Eu mi-am spus parerea mea personala despre aceea masina si cu asta basta si nu-mi convine sa vina un stufos sa-mi zica sa stau pe p**a mea.
...dupa cum ziceam...nu am nimik cu tine, si cu nimeni de pe forum...nu inteleg de ce faci asa mare tam-tam pe kestia asta...adik sincer...kiar nici nu imi trecea prin cap k te oftici asa...ciau baietzi
stufosu is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 16:24   #86
valerutzz
Road Runners Member

Stage 4
 
valerutzz's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 257
Member of:
[RR]
Default Re: Dacia TUNING :D

Ii trece.. da nah, oricum poti veni
Logan rosu zici ? :>
valerutzz is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 17:04   #87
stufosu

Stage 2
 
stufosu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 37
Default Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by valerutzz View Post
Ii trece.. da nah, oricum poti veni
Logan rosu zici ? :>
...da...ideea e ca nu vreau sa provoc un scandal...poate am exagerat eu putzin cu exprimarea,dar nu l-am jignit pe pcd si nici nu ma gandeam k face atata caz...in fine...ciau bau
stufosu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 10:30   #88
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by CJ02VDV View Post
Am uitat!Ca uni spun ca dejar ar trebui sa fie la fieri vechi!!hahaha!defapt daca dacia era o masina naspa,atunci nu cred ca si gordina punea mana pe ea!!Acuma nu veniti cu treburi ca renaultul 12 defapt nu are legatura cu dacia sau francezi de au fabricat!Sant unele persoane care stiu ca dacia este o masi buna!Da si de ce a concurat dacia la rally-uri??Si ce daca are peste 20 de ani???Fiecare cu visele sale si cu ideile care vrea sa faca!!Bafta pentru unii care vrea sa baga bani in masina!!!Sper ca odata si masina asta osa are zgomot in urechii!!!

de are dacia peste 20 ani?Vb Lu Unu` Desptept...Traim In Romania Stiind k ii un popor sarac...cred k am zis tot cu asta dacia nu ii fakut pt tuning...ma repet...in romania is 2 dacii care chiar imi plak...si urc sau ash urka in ele fara jena
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 13:32   #89
sihas99

Stage 2
 
sihas99's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 29
Default Re: Dacia TUNING :D

lasa ba Valer sa mai fie si putin piper in ciorba asta de forum,cat despre ce a spus P_C_D...asa e pe la noi: se spun lucruri in gluma sa le ia altii in serios.

@vdv -mai tanticule,mai lipseste sa-i pui un "furia alba" pe luneta si e buna de carat gajicele la disco in sat! Nu ai tu 90 de cai,dar sunt sigur ca la varsta ta iei masina si tovarasii sa le arati "ce tare mere" si calci pedala fara sa ai nici unpic de sigurantza...ai grija!
Chiar ai bani de bagat in ea?atunci uite neshte sfaturi:
-da-i jos tiganiile alea:spoiler,antena gps,antena pro tv,bara aia de metal din fatza+semnul de reno si calu' lu ferari si las-o cat mai simplu;
-pune-i neshte rotzi ,baga-i o culoare neagra si instaleaza-ti muzica klumea.

Vrei unicat,viteza,rally si alte alea atunci:
-pune-i alt motor+cutie de viteze;
-baga un turbo+intercooler cu filtru sport si evacuare;
-pune-i suspensie sport+roti;
-da jos servodirectia ca-ti papa pana la 5cai;
-si pt. sigurantza ta pune-i frane de la brembo si ia-ti un scaun recaro cu centuri in 6 puncte
-etc.
sihas99 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 00:55   #90
CJ02VDV

Stage 5
 
CJ02VDV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,910
Member of:
[2 Roti]
[RENAULT]
Lightbulb Re: Dacia TUNING :D

Quote:
Originally Posted by sihas99 View Post
lasa ba Valer sa mai fie si putin piper in ciorba asta de forum,cat despre ce a spus P_C_D...asa e pe la noi: se spun lucruri in gluma sa le ia altii in serios.

@vdv -mai tanticule,mai lipseste sa-i pui un "furia alba" pe luneta si e buna de carat gajicele la disco in sat! Nu ai tu 90 de cai,dar sunt sigur ca la varsta ta iei masina si tovarasii sa le arati "ce tare mere" si calci pedala fara sa ai nici unpic de sigurantza...ai grija!
Chiar ai bani de bagat in ea?atunci uite neshte sfaturi:
-da-i jos tiganiile alea:spoiler,antena gps,antena pro tv,bara aia de metal din fatza+semnul de reno si calu' lu ferari si las-o cat mai simplu;
-pune-i neshte rotzi ,baga-i o culoare neagra si instaleaza-ti muzica klumea.

Vrei unicat,viteza,rally si alte alea atunci:
-pune-i alt motor+cutie de viteze;
-baga un turbo+intercooler cu filtru sport si evacuare;
-pune-i suspensie sport+roti;
-da jos servodirectia ca-ti papa pana la 5cai;
-si pt. sigurantza ta pune-i frane de la brembo si ia-ti un scaun recaro cu centuri in 6 puncte
-etc.
Hmmm?Ce motor pot sa bag in dacia care sa mearga inafara de renalut 5!???Si asa deja am motor reanult&cuti de vit.& interi de mazda am bagat!Si la motor a fost putin modificat!!am punctele modificate.Dar cu vopsit mam gandit la o culoare alb stralut cu doua dungi albe!!Si un bord de ursulet&motor renault 5,sau dac osa am bani cumpar un motor gordini!!!
CJ02VDV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -