Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-05-05, 00:15   #1
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Club de curse legal.Ce ziceti?

Aici este un link, daca cineva este interesat de infiintarea unui club cu acte in regula. https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
daca intereseaza pe cineva, eu pot sa dau o mana de ajutor cu cea mai mare placere. Dar este vorba de suport financiar, si eu chiar nu lucrez...
Uitati-va si apoi, daca e cazul , dicutam.
M-am gandit ca este nevoie si de topicu asta, macar pentru cultura noastra generala.
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline  
Old 09-05-05, 01:25   #2
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Am discutat cu gaju problema existentei unui club legal in Oradea,iar sansele ca un club cu statut juridic sa existe si in orasul vostru sunt foarte mari.Inca astept un raspuns clar din partea baietilor,dar cred ca totul tine de timp.Succes in continuare!
NSL_Doru is offline  
Old 30-05-05, 19:35   #3
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

Nu est o prostie chiar si la inceput sa se ceara sprijinul unui club existent pentru a face filiala si sa se stranga membrii pentru a se vedea cam cati am fi dar eu zic ca am fi vreo doi !
__________________

Oferta foarte larga piese si accesorii tuning auto, stocul nostru se improspateaza saptamanal!

Magazinul nou la adresa :Oradea, Matei Corvin 192
Tel: 0747254557 / web: www.horguemtuning.ro www.fk-tuning.ro
horguemtuning is offline  
Old 30-05-05, 19:39   #4
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Parerea ema e ca am fi mai mult decat vreo doi...
Chair azi am sa discut problema cu Ervin, daca are timp.
O sa vorbesc si cu Cristi, tot tre sa facem o data si pasul asta.
daflyer_oradea is offline  
Old 30-05-05, 20:51   #5
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Cu siguranta Oradea are un potential deosebit in acest sens si nu este vorba doar de \"2\" membrii sau doua masini,probabil ai spus asta doar in gluma.Afilierea voastra sub un club cu statut legal ar fi un pas mare atat pentru pasionatii din orasul vostru cat si pentru club in sine.Multa bafta in continuare!
NSL_Doru is offline  
Old 24-07-05, 00:17   #6
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default

Pana va faceti voi club ('conservarii') ... nu o luati in nume de rau...
ne facem noi .. 'ashtia' pe 2 rotzi ...
AleXXL is offline  
Old 24-07-05, 01:26   #7
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

mai vedem...
daflyer_oradea is offline  
Old 08-09-05, 17:23   #8
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

Salutare

da, ar fi cazul sa aiba si oradea un club serios de tuning, ca ne-o iau alte orase inainte si pacat de potentialul nostru. vrem sa vedem masini de pe la noi ca se bat de la egal la egal cu masinile altor cluburi de prin tara.

noi suntem o firma de tuning de performante, inca tinerica, \"nascuta\" prin mai, dar atat cat vom putea vom sprijini infiintarea unui club.

daca ne punem cap la cap tot putem scoate ceva bun intr-un final

\"chip\" in touch !!
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline  
Old 08-09-05, 20:33   #9
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

AMIN!!!
Autoperform is offline  
Old 08-09-05, 22:26   #10
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default

Salut baietii de la Atoperform pt. aprobare.......mey copii da chiar ma enervasem rau,imi sarise apa de la motor cand am scris postu.....
flaviutza is offline  
Old 10-09-05, 17:19   #11
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"flaviutza\"
Maaai,deja yo m-am enervat la culme....acuma pe bune,avem masini de masini si acuma fara modesti,si de show`n shine si de curse(bina amu fara calibrele lui Cristi si Ervin,in minus) si nu suntem uniti si....uuuu,ce nervi am....
Ma acuma hai sa luam problema asta in serios, hai sa ne strangem odata toti, DA TOTI! si sa discutam,ca suntem de rasu lumii la faza asta......tot asta urla Daflyer ca noi suntem tari,tari in ale tuningului,si asta am mai auzit-o din \"n\" parti ca Oradea rulzz, bla bla.....da hai sa nu ne lasam mai prejos decat alte judete care scuza-ma(nu dau nume) nu au nu stiu ce masini,numai asa sa fie......si noi.HELLO PEOPLE TREZIREA !
pana aci ................Daflyer vreau sa dai ordine,sa dai cu biciu pe noi,ce stii tu numai sa ne intalnim ca problema asta se impute urat.

punct
AleXXL is offline  
Old 10-09-05, 18:25   #12
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default

De citit:
Īndrumar/ghid
pentru constituirea unui club sportiv de la
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
Iar pentru ce care le-a fost lene sa piscaleasca pe forum,cateva sume aproximative:

Deci trebuie patrimoniul clubului care e de minim 5 mil, bani care se depun la C.E.C doar asa de formalitate, puteti sa-i scoatetem dupa cateva saptamani, notarul cica vreo 2,5 mil, onorariul avocatului 250 E, vreo 250.000 pt. nume, 500.000 nu stiu ce contract, si alte taxe de vreo 500.000. Deci pt. legalizarea unui club vine cam 19 milioane.
Astea desigur sunt sume relative,trebuie stat de vorba cu un avocat zic eu ,cel mai sigur,intr-o prina faza.
Defapt intr-o prima faza ar trebui sa ne intalnim TOTI !
__________________

Fan "Brigada URSULETZE"
flaviutza is offline  
Old 11-09-05, 17:27   #13
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

ar trebui sa ne intalnim
eu zic ca putem evita onorariu avocatului, gasind unul pe care-l cunoaste cineva si care vrea sa o faca pe gratis.de preferinta sa fie un avocat pasionat de masini, ca ar fi mai usor sa-l convingem . is convins ca tot gasim pe unul si atunci deja altcumva discutam....atunci cheltuielile ar fi in jur de 5-6 mil, daca excludem capitalul care se poate scoate ulterior ( doar cand este deja infiintat clubul sportiv si este facut contul la banca )

asa ca ...ce dreq mai asteptam?
Autoperform is offline  
Old 11-09-05, 19:12   #14
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default

Deja am ametit un pic ..... ma tot plimb p`aci pe net si mi rau de la atata surfing..... in fine
Defapt cautam un club de masini din USA,de preferinta de pe coasta de vest si desigur sa fie vb de masini tuningate.
Eu ma gandeam sa ne afiliam la un club din state si EVENTUAL sa purtam numele lor(cum este Insomnia de ex.,bine ei defapt au membrii akolo,atat)
Am avea mai multe avantaje si am pare mai...... smardoi lol
Ce ziceti?
flaviutza is offline  
Old 11-09-05, 21:59   #15
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

sincer nu mi se pare o idee tare buna, nu mi-a placut niciodata sa copiez ce fac altii. in primul rand usa ii cam departe si nu stiu ce beneficii am avea(anyway, m-am uitat azi pe site la insomnia si ei au vreo 4 sau 5 masini din state) idee mai buna ar fi ceva club european, da nu sa ne afiliem ci eventual sa colaboram.
cat despre nume cred ca ne-am descurca sa gasim singuri ceva original.

eu propun sa facem o intalnire saptamana asta mai pe la sfarsit candva(ca acuma is racit cobza ) si sa ne punem sa vb detalii. vb fiecare cu cine stie si is convins ca ne-am strange vreo 10-20 cel putin, daca nu mai multi.
o sa vb si eu cu catziva si vorbeasca toti, adika tu flaviutza ca vad ca altii nu prea mai posteaza sa facem sa iasa asta cumva.
Autoperform is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -