Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-05, 23:02   #181
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

bpipifs, sa inteleg ca putem conta si pe tine la intalnire? vineri la ora 19 in colours.
cat despre info despre noi, uite-te la www.chiptuning.ro sau www.autoperform.ro ( ii under construction inca putin)

p.s.imi place semnatura....ii cam ca un motto pentru mine
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 11:02   #182
bpipifs

Stage 1
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 20
Default Da indubitabil....

da cum sa nu...noah pai astept si io de o vreme sa se infiinteze un club sau ceva in care sa se adune toti obsedatii dreq ce suntem !!!
I'll be there !
PS: poate am o problema ... am vazut F&F de 17 ori ....hmmmm.i got issues
see ya
bpipifs is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 12:25   #183
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

nici nu-i asa de mult
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 14-09-05, 13:46   #184
flaviutza

Stage 5
 
flaviutza's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 715
Default Re: Da indubitabil....

Quote:
Originally Posted by \"bpipifs\"
da cum sa nu...noah pai astept si io de o vreme sa se infiinteze un club sau ceva in care sa se adune toti obsedatii dreq ce suntem !!!
I'll be there !
PS: poate am o problema ... am vazut F&F de 17 ori ....hmmmm.i got issues
see ya
You don`t heve an issue you have an obsessin....... si eu l-am vazut de vre-o... 21 de ori asa ca stai flex ca nu numai tu esti asa
defapt mie mai mult imi place 2fast&2furious
__________________

Fan "Brigada URSULETZE"
flaviutza is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 20:23   #185
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

Salut Autoperform

Ceva compresor pentru 4 cilindree sau sa nu va stresez . Stiu au fost altii care mi-au zis ca mai bine imi pun alt motor!
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 21:52   #186
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

horguemtuning, am mai avut parca discutia asta telefonic. eu m-am interesat pentru domi in germania de compresoare la rothe-motorsport (www.rothe-motorsport.de)cu care lucram, ei nu au numa pt gama vw, seat, skoda, etc... si mi-au recomandat turbo tuning pietz(www.t-t-p.de), ei au si pentru bmw printre altele, dar acestia mi-au spus ca e30 nu-i o baza potrivita pentru compresoare, in principal din cauza computerului.da, la fel ca altii iti zic si eu sa schimbi motorul, dar daca vrei neaparat sa-l faci pe asta incearca ceva artizanal.oricum la compressor(daca nu vrei sa-l fortezi prea tare) nu-i mult de lucru, in principal sa-l decomprimi,si injectoare mai mari. recomandabil ar mai fi un pop-off pe admisie sa nu-ti crape galeria. daca vrei sa-l fortezi mai tare ar trebui umblat si in motor ,pistoanele/bielele/cuzineti, etc. la turbo ii destul de mult de lucru, trebuie sa faci circuit de ulei si modificat galeria de evacuare,decomprimat, etc...

eu vreau sa experimentez pe transitu meu ( ii 2.5 diesel aspirat), ca oricum vreau sa-i schimb motorul(planul ii de 3.0 v6 cosworth), un compresor de insecticide de tractor.costa in jur de 2 mil. si baga 1.6 bari la 3900rpm. is curios cat rezista.

in ceea ce priveste chip-ul, parca ai zis ca-i jetronic uite-te in computer daca are chip, sau hai pe la noi.daca are se poate face,sau cel putin incerca. la 318( daca bine retin) de 113cp stock cresterea ii de 16 cp si 18 nm.
mai putem oferi si axe cu came, cresterea ar fi undeva intre 10-15 cp, in functie de profil,fulie reglabila de axe si arcuri de supape.
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 22:41   #187
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

Horguem, eu zic ca merita incercat orice...eventual daca crapa motoru pui altu'...
Parerea mea e ca in domeniul asta, orice incercare e binevenita.
Try it...
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 08:56   #188
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

Cat despre motor ma pis ca mai am un motor acasa asa ca il montez la loc si pot sa experimentez pe el si daca crapa chiuloaza ghinion. Insa trebuie sa iti spun ca si eu am vorbit cu Infintas din Germania si ei mi-au zis ca daca am de 6 cilindrii motorul e OK insa la 4 sorry .
Cat despre chip nu se poate pune pe acest tip de motor deoarece mi s-a zis de aia mai destepti care au cataloage si fac chipuiri din Bucuresti ca motorul M10 de la BMW nu se poate chipui.
Deci raman la varianta de o alta motorizare pe care l-am ales si ramane favoritul meu 320is adica motor sub 2000 insa M Power
__________________

Oferta foarte larga piese si accesorii tuning auto, stocul nostru se improspateaza saptamanal!

Magazinul nou la adresa :Oradea, Matei Corvin 192
Tel: 0747254557 / web: www.horguemtuning.ro www.fk-tuning.ro
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 10:48   #189
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

ii de 113 cp? da-mi exact seria de pe ecu si seria de motor, sa vorbesc cu \"aia mai destepti care au cataloage si fac chipuiri din Bucuresti\" de la Aspad si din austria de la UPsolute, ca nu stiu cu cine ai vb tu.
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 11:01   #190
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

decat chip a fi mai simplu un ax cu came sport...si , daca ai catalizator, il dai jos de.S-ar putea sa fie ok varianta...
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 21-09-05, 11:14   #191
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

aducem si dinalea de la pipercams www.pipercams.co.uk
10 cp la profilul de 270 grade si cca 16 la cel de 285
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 07:26   #192
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default

Deci hai sa clarificam motorul M10 a fost pana in 1987 august parca cand s-a trecut pe noua caroserie de E30 adica ursuletz cu stopuri late si atunci a primit motorul acela M40 care pe urma a fost si pe 318i in caroserie E36 acela se poate chipui , acesta am inteles ca nu are ce sa chipuiesti in el. Dealtfel este motorul acela de 108 cai. Si din cauza asta nici nu prea s-a facut multe pentru el , fiind cum s-ar zice zestrea lasata de modelul E21 adica rechinul!
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 18:08   #193
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default

da, ai avut dreptate, nu se poate. te-am intrebat pentru ca pe e30 sunt doua generatii de eprom-uri, din care una (cum a fost cazu si la aro-ul lui domi) este foarte greu de gasit, nu am gasit in toata tara,nici in ungaria, nici in germania, doar in polonia la o firma, care si ei mai aveau doar cateva pe stoc. am crezut ca asta-i motivu pentru care ti s-a spus ca nu se poate face.
oricum faza cu \"aia mai destepti care au cataloage si fac chipuiri din Bucuresti\" o fost cam sub centura...
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 18:12   #194
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default


sper ca veniti vineri la ora 20.00 in parcare la heat, sa discutam.
va asteptam pe toti
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 06-10-05, 20:30   #195
andreinui

Stage 5
 
andreinui's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 378
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
Default

salutare
tocmai m-am inscris la master, asa ca am sa petrec multe weekenduri in oradea, nu prea cunosc orasul (decat pe timp de noapte) , si daca ma primiti m-as alatura si eu
__________________
mk4 GTI++
andreinui is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -