Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-06, 17:31   #1
bennygalea

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 129
Default Folii avizate RAR in Oradea

fratilor vreau sa stiu daca cineva in oradea fumurizeaza geamuri sau pune folii \RAR pt un microbus ma intereseaza... Astept cu orice informatie ma puteti ajuta . Am fost azi la RAR insa prea tarziu ei au inchis si nu am putut obtine nici o informatie. mersi
__________________
bennygalea is offline   Reply With Quote
Old 29-12-06, 17:58   #2
cucuci

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

calea santandreiului vis-a-vis de optimedia lucreaza cu folii llumar certificate rar.
cucuci is offline   Reply With Quote
Old 29-12-06, 22:07   #3
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

certificat rar,nu inseamna ca este si omologat de rar.
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 30-12-06, 00:12   #4
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO View Post
certificat rar,nu inseamna ca este si omologat de rar.


Domnul Zoli are dreptate!
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 30-12-06, 03:33   #5
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

din cate am inteles , nu se mai omologheaza nici macar pe spate acuma dupa noile legi , , daca cumva gresesc corectati-ma
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 30-12-06, 19:09   #6
bennygalea

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 129
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

lamuriti-ma atunci ce sa fac?... am luat din necesitate pt firma un opel vivaro nou de 9 locuri si daca pun ceva de la bancheta din spate pana in usha mi se vede tot ce am deoarce e varianta lunga kombi si nu ii prea indicat si in al doilea rand da mai bine cu geamuri fumurii parerea mea. cei de la opel ziceau de ceva folii avizate RAR asta e motivul pentru care am intrebat nefiind in tema. am fost la rar vineri cand am ridicat mashina dar nu mai era nimeni akol... meris orikum si daca stiti noutoati just let me know 10x
bennygalea is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 09:50   #7
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

in legatura cu foliile:cele de pe calea santandreiului sunt intr-un fel sau altul omologate ...dar si daca mergi la rar nu se leaga de tine doar daca ai folii pe fata daca ai numai pe spate nu iti are nimeni baiu ..iti spun din experienta ca toate masinile mele sunt negre si anu asta le-am transcris
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 16:00   #8
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

mai cu spaga si poate rezolva orice , asta e alta treaba , insa am auzit si eu de la unii ca in momentul in care a iesit in alte judete faceau politistii de acolo figuri
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 17:02   #9
cucuci

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

daca nu-ti pui super inchise pe fata nu prea se leaga nimeni de tine decat aia care vor sa-si faca bani de-o bere
cucuci is offline   Reply With Quote
Old 02-01-07, 11:44   #10
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

mai de ex. cum sunt si pe a lui Sandu chior tre sa fii sa nu-ti dai seama ca nu are folii pe fata
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 02:06   #11
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

Quote:
Originally Posted by cucuci View Post
daca nu-ti pui super inchise pe fata nu prea se leaga nimeni de tine decat aia care vor sa-si faca bani de-o bere


daca te referi la baietzii de la RAR, gresesti. Ai folii pe fata, ori le iei jos pe loc pana iti vine randul, ori reprogramezi, ori dai spaga sau ai cunostiinte. Cineva fara cunostiinte nu intra cu ele inauntru, doar daca da ceva lovele.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 07-01-07, 12:29   #12
cucuci

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

in noul cod rutier zice asa:
Aplicarea tratamentelor chimice sau a foliilor, pe parbriz 1 luneta sau geamurile laterale, cu exceptia celor omologate si/sau certificate de catre autoritatea competenta si care sunt marcate corespunzator.
- categoria amenzii IV amenda fiind intre 315 si 700 ron si se plateste jumate pe loc adica minim 158 RON.

astia de pe calea santandreiului au o gramada de lucru ... o sa pun folii pe un passat din 2000 variant dar programarile sunt pe data de 18 incolo si costa 6 mil fata+spate cu precizarea ca alea pe fata se pun pe riscul clientului.

civic_ex ma refeream la politai nu la RAR.
cucuci is offline   Reply With Quote
Old 09-01-07, 21:35   #13
dulau
Guest

Stage 2
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 33
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

La Cluj pun folii si autorizate r.a.r de la 100 euro in sus dar si neautorizate cu alea iesiti in maxim 2,5 mil calitatea fiind aceeasi doar ca la alea omologate platesti certificatul ala cu vreo 50 euro in plus
dulau is offline   Reply With Quote
Old 10-01-07, 00:37   #14
cucuci

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 49
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

isi pune un prieten pe un passat variant autorizate ... il costa 590 ron neautorizate ar fi fost 200 ron iar daca-si punea singur (folii made in piaţă) il costa 30 ron.
cucuci is offline   Reply With Quote
Old 31-03-07, 15:49   #15
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: folli avizate RAR in oradea??

cam cat ar costa la euroglass?
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -