Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 25-07-06, 23:48   #31
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

da stai lnistit k nimeni nu te intelege gresit!!! si sincer uite chiar ai zis ceva ff fain si adevarat"Nu e musai sa fiti membrii WSR ca sa stati cu noi de vorba sau sa veniti la intruniri." las' k vineri eu vin pe la toti si vb ok?
__________________
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 25-07-06, 23:48   #32
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

Quote:
Originally Posted by Alex_Alfa
Nu ma intelegeti gresit, nimeni nu va opreste sa va placa masinile si tuningul!!!
Dar nu vad de ce atata vālva sa va inscrieti in WSR...
Eu nici nu ma opun inscrierii voastre, dar chiar nu ii vad sensul din moment ce nu aveti permis.. Stiu ca e naspa, cu totii am trecut prin perioada asta "de asteptare"
Nu e musai sa fiti membrii WSR ca sa stati cu noi de vorba sau sa veniti la intruniri. Chiar deloc, puteti sa veniti, e ok
Dar nu stiu de ce am impresia ca unii (aia poate nu sunt de fata) isi fac legitimatie WSR si atat, nu mai fac nimic, de parca plasticul ala "carbonat" le-ar aduce aur...

Sau de fapt.. faceti cum doriti! Nu vreau sa fiu inteles gresit si sa fiu luat dupaia drept Hitler in WSR.

In alta ordine de idei azi mi-am pus filtru de aer Cold Air Intake de la Pipercross, modelul Viper
Nu am stiut unde sa postez asta
undeva si u ai dreptate...mie sincer mi tot una is in scris...sau nuh...conteaza...k is akol...dar totusi...ii meeting w.s.r si asa ii frumos...k cat de cat sa fim si noi...membri.....cre k cel mai important lucru ii de ce ne adum akol nu dak facem parte din club sau nuh...
__________________
FeeL ThE BeAt when I`m next 2 U...My ride: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3731529
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 25-07-06, 23:58   #33
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

sustin parerea asociatului meu.
si eu sunt impotriva inscrierii in masa.
in primul rand trebuie sa se vada interes pentru club, prezente si altele (chiar daca la ultimele 2 nu am fost nici eu, dar am lucrat la masinutza....batranica mea incepe sa reinvie), la inceput s-au facut si legitimatii unor membri care acum sunt in alte cluburi din oradea (cate is oare altele?) sau care nu mai dau pe la intalniri.
dau ca exemplu pe m.t.m. el a devenit membru dupa ce ne-a ajutat foarte mult la 4tuning day, stand toata ziua la linia de finish, omul acesta ne-a ajutat foarte mult, dupa care a intrat in club, priviti si invatzati.
il al doilea rand legitimatiile si stickerele nu fac totul. adevarul ii ca faza cu legitimatiile a degenerat nasol, eu am facut la inceput cateva sa fie ca exemplu de layout, iar de atunci a inceput mania cu legitimatiile, care chiar nu o inteleg,
in al treilea rand, statutar si implicit legal, este obligatoriu sa ai varsta de 18 ani pentru a deveni membru al asociatiei.lucru care acum se va si intampla, stiti, clubul acesta chiar este legal, fata de altele din oras (cate is oare altele?) este asociatie sportiva, si trebuie respectate anumite chestii, care de acum se vor respecta.
ce-i drept in ultima vreme, din lipsa de timp nu am mai apucat sa ma ocup si de club, dar promit ca-mi voi da silinta mai mult acum.

eu m-am ocupat de acte,am facut layout-urile de logo si de legitimatii, vreti sa ajutati: cautati contabila care sa stie legislatia de asociatii sportive.eu am zis ca ne trebe dar se pare ca nu prea a luat lumea in serios asta. cand am avut problema cu banii de la suplacul de barcau daflyer mi-a sarit in cap ca ne trebe contabila si alte cele. nu pot sa ma ocup de toate.
vrem sa tinem un show prin septembrie, dar asta nu se poate organiza de 2-3 persoane. asta suna tuturor mebrilor. trebuie sa fie oameni implicati, fiecare cu treaba lui precisa si care sa se tina de treaba lor. ne trebuie sponsori, lucru cu care prin cunostinte si rude ne pot ajuta si membri care nu au 18 ani.
eu sunt de parerea ca daca nu facem ceva serios si bine organizat nu are rost- vezi 4tuning day, unde stim cam toti ce s-a intamplat. pe forum asta si in alte forumuri unde am citit zicea lumea respect wsr, restu ****.

postul asta o cam degenerat, dar cam asta-i adevarul, si daca tot am scris atata il postez si in sectiunea clubului.
__________________
- 1969 Fiat 124 Sport Coupe -

Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:09   #34
Zuky

Stage 5
 
Zuky's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 505
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

Asha e nu avem nici un fel de avantaj din faptu ca suntem membri WSR la 17 ani...dar totushi e un feeling fain sa faci parte dintr-un club din acesta shi chiar daca eshti numa "fan tuning" sau asha ceva shi nu ai drepturi shi nu eshti membru deplin itzi face placere stai intre ceilaltzi membri care au deja mashini si sa shtii ca da intr-un fel eshti unul dintre ei chiar daca nu e nici pe departe asha..e altfel decat atunci cand mergi acolo numai sa priveshti....dar eu sunt komvins ka daka ai fi avut okazia shi u te-ai fi inscris intr-un astfel de klub la varsta noastra ....
Zuky is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:10   #35
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

sunt deakord...si dak putem sa va ajutam cu orice la organozarea show-ului...sa ne zicetzi...orice ar fi...la care ne pricepem desigur....si ma refeream la www fiind alt club oradea...
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:16   #36
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

cunostine, rude, sponsori
daca cinevrea vrea sa se implice sa o faca de la cap la coada
la inceput toti zic ca fac, dar nu prea ajung la sfarsit
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:18   #37
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

yo ma implik cu cea mai mare placere...bine ceva ce sigur pot face si yo si sa o duk pana la capat...
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:19   #38
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

Quote:
Originally Posted by Autoperform
cunostine, rude, sponsori
daca cinevrea vrea sa se implice sa o faca de la cap la coada
la inceput toti zic ca fac, dar nu prea ajung la sfarsit
uite sincer eu chiar vreau sa ma implic...pot sa merg sa caut sponsori sau orice ce ziceti voi ok??va rog sa ma anuntati!!!
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 00:25   #39
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

"chip" in touch...ma culc amu
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 08:23   #40
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

poate rezolv ceva cu contabila...am un preten care are o firma de contabitabilitate sau ceva de genu ma interesez astazi si vad ce rezolv...
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 15:48   #41
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

autoperform....am nishte veshti care tear putea inveseli un pik...legat de show-ul de tuning...pe care vretzi sa il organizatzi...dak vineri vii in parkare putem vb...poate iese ceva....ce zici?
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 17:29   #42
BIG_mafia

Stage 5
 
BIG_mafia's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 807
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

Quote:
Originally Posted by BIG_mafia
poate rezolv ceva cu contabila...am un preten care are o firma de contabitabilitate sau ceva de genu ma interesez astazi si vad ce rezolv...
din pakate nu am rez nimik.....o zis k nu se akupa de asociatzi sportive...sorry
BIG_mafia is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 19:27   #43
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

@BIG_mafia poti sa-mi zici si pe mess daca vrei.... drifter_124 ii userul
Autoperform is offline   Reply With Quote
Old 26-07-06, 21:04   #44
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

nu cred ca aici e locul pentru astfel de discutii, si nici locul ca tu, Boigdan, sa spui ca eu ti-am sarit in cap pentru contabila. numai eu stiu cat am umblaat dupa banii de la Suplac, si problema e ca nu am cunostinta alta contabila.
Plus, layerele pentru legitimatii sunt pe laptop la tine, numai tu le poti face.
stickerele, cam aceeasi situatie, ca raspunsul ca is la nu stiu ce firma de pe nu stiu unde...e cam vag.
tu nu te implici de vreo 2 luni, deloc (dupa 4 tuning day) si acum vii cu pretentii de presedinte...
Nu spun ca nu ai dreptate cu multe chestii, ca doat gandim cam la fel.
dar...totusi, ar trebui sa fii putin mai rezervat cu anumite concluzii.
plus ca nu hotarasti doar tu, sau noi 2 , sau oricum putini. de aia am infiintat lubu, ca sa isi poata pune fiecare amprenta cu ideile personale, si sa ne ajutam reciproc.
In concluzie, nimeni nu e perfect, si ... trebuie deocamdata sa ne gandim daca vrem sau nu sa facem ceva cand WSR va implini un an...
O sa disuctam vineri problema, in ultima vreme nu a fost timp niciodata, si nici nu am fost in "echipa completa"
se apropie septembrie, toata lumea e in concediu, si daca nu ne miscam, nu facem nimic.
asa ca...la treaba, fiecare cu ce poate ajuta.dar, in primul rand, avem nevoie de o contabila...cine stie ceva, sa anunte.
Multumesc ca ati avut rabdare sa citit postu'...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 27-07-06, 00:20   #45
Autoperform

Stage 3
 
Autoperform's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 157
Default Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)

ti-am scris pe mess daflyer ca nu vreau sa ne certam aici, defapt nu vreau sa ne certam deloc...
Autoperform is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -