Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-04-06, 15:39   #91
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

RELAXX imi spui si mie de de vorbesti fara tine?
auzi tata civik-ex dupa parerea mea a lucret 2 ani in state la o firma car audio,si zilnic monta numa aparatira high-end,indiferent de marca,vad ca uneori va supara adevarul,sau si doare,nu tu esti THE GOD IN SOUND,sa zici ca tweterele hertz sant ca p....
toate sant bune la o adica daca sti sa le montezi si se le aduci intro ambianta placuta .
poti sa faci si cu ELECTROMURES SA SUNE BINE DACA AR EXISTA
STI CAREI SMECHERIA alea sant bune cu care lucreaza fiecare ,ca sa poata vinda produsele
am lucrat cu hertz,carpower,jbl,rockford,infiniti,bose,harman kardon,canton pulman,hifonix,si etc
da adracului daca era cine stie ce diferente,doar din regleje eventual,
asa ca nu mai frecati alti oameni care asi dau cu parerea sau lucreaza efectiv in domeniu
de la mine nu a auzit cineva ca marca cu care lucram momentan ca aia e the best si restu p....
DR.ZOZO is offline  
Old 28-04-06, 23:16   #92
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO
RELAXX imi spui si mie de de vorbesti fara tine?
auzi tata civik-ex dupa parerea mea a lucret 2 ani in state la o firma car audio,si zilnic monta numa aparatira high-end,indiferent de marca,vad ca uneori va supara adevarul,sau si doare,nu tu esti THE GOD IN SOUND,sa zici ca tweterele hertz sant ca p....
toate sant bune la o adica daca sti sa le montezi si se le aduci intro ambianta placuta .
poti sa faci si cu ELECTROMURES SA SUNE BINE DACA AR EXISTA
STI CAREI SMECHERIA alea sant bune cu care lucreaza fiecare ,ca sa poata vinda produsele
am lucrat cu hertz,carpower,jbl,rockford,infiniti,bose,harman kardon,canton pulman,hifonix,si etc
da adracului daca era cine stie ce diferente,doar din regleje eventual,
asa ca nu mai frecati alti oameni care asi dau cu parerea sau lucreaza efectiv in domeniu
de la mine nu a auzit cineva ca marca cu care lucram momentan ca aia e the best si restu p....

bai zozo!!! nu te mai tura!!!gata!!! stai in banca ta si demonstreaza sa poti inchide cateva pareri....demonstrativ poti schimba pareri...taci si fa!!!
SoundIdentity is offline  
Old 29-04-06, 02:35   #93
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

ZOZO....posibil sa am mai mult timp ca civic in domeniu. posibil sa fie catre 10 ani de cand lucrez in sunet. Si la fel de posibil ca masini la care am lucrat sa fi venit cu rezultate din competitii. La asta te-ai gandit inainte sa postezi?

Mai departe... daca citesti ce am scris eu si ce ai scris tu o sa vezi ca am spus acelasi lucru, asa ca nu inteleg de ce incerci sa ma contrazici.

Civic....e vorba de prezentarea opiniei personale. Nu ti-am spus sa-ti pese. Am incredere ca orice pasionat poate sa faca un lucru bun, de calitate. Sper ca ai inteles pozitia mea. Bafta mare!

PS: Zozo... am invatat ca experienta, indiferent de locul unde e acumulata, este egala cu 0 fara rezultate palpabile. Putea sa lucreze si la NASA. Nu despre asta vorbeam.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline  
Old 29-04-06, 08:34   #94
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

civic si relacs: amandoi aveti dreptate si va contrati ca chiorii...

relacs: daca asculti TN52 cum vine din cutie, cu filtrele lui pe un sistem mediu sunt sigur ca o sa-ti vina sa le dai de toti peretii.

civic: tweeter-ul ala de la focal (TN52) este foarte pretentios, iar intr-un sistem foarte bine pus la punct suna foarte diferit de cum suna scos din cutie.
__________________
Arguing on the Internet is like competing in the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
viperu is offline  
Old 29-04-06, 11:58   #95
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

vaiperu...

Asta scoteam si eu in evidenta. Ca e mai important felul in care, decat produsul cu care. Nu ma interesaza cum suna difuzorul scos direct din cutie avand in vedere ca nu am nici un interes sa-l las acolo. Sunt sigur ca e diferenta mare.
ReLLaXX is offline  
Old 29-04-06, 13:36   #96
fadidraghici

Stage 3
 
fadidraghici's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 128
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

cam cat costa una din aia mare?? PM PLS
fadidraghici is offline  
Old 29-04-06, 14:29   #97
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

exprimate,ce inseamna ,din aia mare
DR.ZOZO is offline  
Old 29-04-06, 16:43   #98
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Zozo: adica difu ala de 21"
ge0rge is offline  
Old 29-04-06, 16:53   #99
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Vreo 4-500 Euroi
Ciky is offline  
Old 29-04-06, 16:54   #100
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Apropo!catzi Rms Are Un Lighean De Ala?
Ciky is offline  
Old 29-04-06, 18:09   #101
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

2*2 ohm 2*620 rms ,x-max 31 mm 240 Oz
PRET 380 euro cu tVA inclus.
aprox 40 de zile pana voi avea pe sto ,ptr ca miau trimis din state doar unul DEMO,nu sant in europa inca.
da va veni si ligheanul de 26 toli, (660 mm)pret aprox in jur la 700 euro ,4*1 ohm 4* 500 rms x-max 27 mm ,270 oz
DR.ZOZO is offline  
Old 30-04-06, 13:03   #102
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Quote:
Originally Posted by viperu
civic si relacs: amandoi aveti dreptate si va contrati ca chiorii...

relacs: daca asculti TN52 cum vine din cutie, cu filtrele lui pe un sistem mediu sunt sigur ca o sa-ti vina sa le dai de toti peretii.

civic: tweeter-ul ala de la focal (TN52) este foarte pretentios, iar intr-un sistem foarte bine pus la punct suna foarte diferit de cum suna scos din cutie.



ai foarte mare dreptate viperu, adevarul e k filtru pasiv de la utopia e destul de bunicel, dar incomparabil cu activ. eu le-am auzit pe amandoua, impinse de audison lrx 300.4, jl 450/4 (seria slash), polk momo 300.4 etc, si sincer nu pot suporta tweeterul. asta bine inteles e parerea mea, dar ma repet, nu stiu de ce se ia lumea de mine asa, IN VIATA MEA NU AM ZIS K FOCAL SUNA RAU.

tin sa mentionez k eu nu am auzit inca TN-52, am auzit doar TN-51 si cele de la polykevlar, polyglass (TN-45) si nu mai stiu care. In fine, din cate stiu, TN-52 e chiar mai dinamic....decat tatal lui.
civic_ex is offline  
Old 30-04-06, 13:08   #103
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX
ZOZO....posibil sa am mai mult timp ca civic in domeniu. posibil sa fie catre 10 ani de cand lucrez in sunet. Si la fel de posibil ca masini la care am lucrat sa fi venit cu rezultate din competitii. La asta te-ai gandit inainte sa postezi?

Mai departe... daca citesti ce am scris eu si ce ai scris tu o sa vezi ca am spus acelasi lucru, asa ca nu inteleg de ce incerci sa ma contrazici.



aici nu e o comparatie intre noi doi. tu le stii pe ale tale, eu le stiu pe ale mele. te apreciez si te respect pentru experienta ta in domeniu, dar dr. zozo nu a facut nici o comparatie directa intre noi doi, asa k nu vad rostul sa mentionezi faptul k tu ai un deceniu de experienta.
repet, tot respectul pentru tine, da nu o introduce ca o comparatie intre noi doi.
in fine. nu mai are rost sa le tot lungim. ti-am inteles punctul tau de vedere, iar daca tu ai inteles ce am avut de zis bine daca nu, nu.
te salut
civic_ex is offline  
Old 30-04-06, 19:51   #104
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

apropo de focal...distributie focal pe romania este oare???
SoundIdentity is offline  
Old 01-05-06, 08:44   #105
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default Re: MEGA DIFUZOR Ptr SPL By Dr ZOZO

sorry despre TN51 vorbeam...
viperu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -