Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-11, 12:28   #1
Anarchy_99

Stock
 
Anarchy_99's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 8
Post Pasiune pt 2 roti

Salut ma numesc Miclea Radu, si stiu ca sunt nou printre voi si pe un forum pt 4 roti."masini"
Dar ma gandeam ca dara sar putea ca la adunarile de 4 roti sa ne adunam impreuna cu cei pasionati pt 2 roti, poate vom reusi sa atragem atentia soferilor din arad si la motociclisti si scuteristi , care sincer sunt cam multi in arad . multumesc mult
Anarchy_99 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 13:06   #2
cauciucurixxl

Stage 5
 
cauciucurixxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,167
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by Anarchy_99 View Post
Salut ma numesc Miclea Radu, si stiu ca sunt nou printre voi si pe un forum pt 4 roti."masini"
Dar ma gandeam ca dara sar putea ca la adunarile de 4 roti sa ne adunam impreuna cu cei pasionati pt 2 roti, poate vom reusi sa atragem atentia soferilor din arad si la motociclisti si scuteristi , care sincer sunt cam multi in arad . multumesc mult
sa atrageti atentia?
cauciucurixxl is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 14:49   #3
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Pasiune pt 2 roti

In primul rand sa atrageti atentia la scuteristi si motociclisti, in special scuteristi. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar o buna parte din ei conduc ca dobitocii. Asta e valabil si la cei pe 4 roti dar mult mai usor nenorocesti un scuterist.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 16:29   #4
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Anarchy_99, nu te supara..dar ce ai zis tu suna cam asa: "suntem o gramada de adevarati care circulam cum ne taie..pofta...dar voi labarilor cu 4 roti..sa aveti grija sa nu ne omorati cand noi dam cox pe centru ca sa ne afisam ca niste adevarati"

fara nici o discutie...conducatorii auto sunt cel putin la fel de praf ca si cei moto...dar cum zicea Bebe mai sus...cred ca e mult mai important ca cei care conduc pe 2 roti sa se civilizeze si sa invete sa conduca temperat si conform regulamentului....iar mai apoi putem sa ducem si o campanie de "constientizare" la adresa celor pe 4 roti.
Insa...pana cand cei cu scootere sau tot felul de motoare ma depasesc pe dreapta cu o viteza mult peste limita nu avem ce sa le facem daca iese unu din parcare cu masina si motorul si ciumpalacul de pe el devin sticker pe spatele masinii...sorry dude..50 e limita de viteza...si distanta intre tine si autovehiculul din fata ta este si ea importanta....nu se depaseste prin dreapta si daca motorul tau face 2 secunde de la 40 la 100 asta nu inseamna ca soferul din fata ta trebuie sa fie mereu pregatit in caz ca tu vrei sa depasesti subit.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 00:44   #5
Anarchy_99

Stock
 
Anarchy_99's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 8
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
Anarchy_99, nu te supara..dar ce ai zis tu suna cam asa: "suntem o gramada de adevarati care circulam cum ne taie..pofta...dar voi labarilor cu 4 roti..sa aveti grija sa nu ne omorati cand noi dam cox pe centru ca sa ne afisam ca niste adevarati"

fara nici o discutie...conducatorii auto sunt cel putin la fel de praf ca si cei moto...dar cum zicea Bebe mai sus...cred ca e mult mai important ca cei care conduc pe 2 roti sa se civilizeze si sa invete sa conduca temperat si conform regulamentului....iar mai apoi putem sa ducem si o campanie de "constientizare" la adresa celor pe 4 roti.
Insa...pana cand cei cu scootere sau tot felul de motoare ma depasesc pe dreapta cu o viteza mult peste limita nu avem ce sa le facem daca iese unu din parcare cu masina si motorul si ciumpalacul de pe el devin sticker pe spatele masinii...sorry dude..50 e limita de viteza...si distanta intre tine si autovehiculul din fata ta este si ea importanta....nu se depaseste prin dreapta si daca motorul tau face 2 secunde de la 40 la 100 asta nu inseamna ca soferul din fata ta trebuie sa fie mereu pregatit in caz ca tu vrei sa depasesti subit.
Aici ai putina dreptate si eu am scuter si stiu cum sunt alti.
Motociclisti sau scuteristi cum ziceti voi nu sunt toti la fel uni conduc atent si cu grija alti nu.
Si acum sa fim serios cati dintre soferi din arad seara nu da COX pe centru sau mai stiu eu unde , ca sa ma intelegeti nu am venit sa ma cert aici sau sa ma dau mare dar sincer toti avem greselile noastre si scuteristi si soferi eu ma gandeam sa ne adunam odata toti impreuna si sa facem o campanie atentie la motocilisti si un ajutor de la soferi ar fi bine vazut cred eu, pe langa ma sunt si pasionati de tuningul scuterelor care ajunge la bani multi oricum sper ca ne vom intelge odata si odata si noi macar aradeni sa fim cat de cat uniti.
Nu conteaza ce conducem, conteaza sa conducem prudent
<<<Gradistea on the top>>>
Anarchy_99 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 08:01   #6
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

cred ca o sa ai suport din partea 4 roti doar atunci cand campania se va numi: atentie motociclisti, si atentie la motocilcisti.
ar fi ok daca ai mai introduce si cateva fire de civilizare a traficului...efectiv e o jungla in orasul asta....nu se respecta nici o lege...blocheaza strada "cu avariile puse" cand 10m mai departe este loc de parcare...linia continua e nesemnificativa...etc..
morghen is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 10:34   #7
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by Anarchy_99 View Post
Nu conteaza ce conducem, conteaza sa conducem prudent
Cred ca asta e singura metoda care da rezultate,ca si campanie inainte de 4-2 roti ar fi necesara una 4 -> 4 roti.
criss is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 12:23   #8
cauciucurixxl

Stage 5
 
cauciucurixxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,167
Default Re: Pasiune pt 2 roti

la noi niciodata nu o sa se circule civlizat
nici din partea conducatorilor auto, nici cei moto


si eu am avut motor, la 16 ani, conduceam cu A1...stiam regulile, si tot mergeam ...cum mergeam...

dapai altii, in ziua de azi (ma refer la scuteristi) care habar nu au semnele, merg cum ii taie capu...
__________________
ex: Bmw 325d e36 m-pack
Bmw 530d e39 m-pack
now: Bmw 320is e30
Bmw 318i e30 cabrio
Porsche Carrera 911 cabrio

WWW.CAUCIUCURIXXL.RO
cauciucurixxl is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 20:01   #9
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Pasiune pt 2 roti

daca s-ar cere permis si pe "drujbele" de 49cmc, s-ar mai civiliza traficul cu scuterele, prea si-au luat toti.

Sa nu incepem discutia despre tuningul la polizoarele alea de 49 ca ma umfla rasu'...

Recent si-a luat un amic un T-Max de 500cmc... ala da, pe langa faptul ca da cu mucii-n vizor la multe motoare de viteza, este silentios(cat se poate), are tinuta...
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 23-06-11 at 20:05.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 22:43   #10
91-GRS

Stage 5
 
91-GRS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 311
Member of:
[VW]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

prostia e ca multi scuteristi nu stiu nimic legislatie, sunt teribilisti, atestatu ala de care au nevoie e o l@b@ trista, macar sa stie minimul necesar (care e ala nu stiu)
__________________
nu ma injurati daca spun vreo tampenie , corectati-ma Multumesc de intelegere.
MK3 1Z 1.9 TDI (te depasesc impresile) 90hp 202nm 12.8-100km/h


91-GRS is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 23:39   #11
Anarchy_99

Stock
 
Anarchy_99's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 8
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by criss View Post
Cred ca asta e singura metoda care da rezultate,ca si campanie inainte de 4-2 roti ar fi necesara una 4 -> 4 roti.
Salut vecinule sincer credeam ca, cei cu 4- 4 roti sau inteles odata,Oricum teribilist vor fi totdeauna si la 2 roti si la 4 roti dar nici chiar asa cum sunt in zilele noastre
Apropo cum e cu adunarea de la patinoar se mai tine ceva sau ioc?
Anarchy_99 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 07:44   #12
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by Anarchy_99 View Post
credeam ca, cei cu 4- 4 roti sau inteles odata
hahahah ! acum e vrajba mai mare intre care depaseste pe care inainte de oprirea la semafor.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 08:12   #13
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Da s-au inteles,cand era benzina la ratie si numere cu si fara sot.
criss is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 13:40   #14
cauciucurixxl

Stage 5
 
cauciucurixxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,167
Default Re: Pasiune pt 2 roti

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
hahahah ! acum e vrajba mai mare intre care depaseste pe care inainte de oprirea la semafor.
tu vorbesti mai?
care ai luat carnetu pe bani.....
cauciucurixxl is offline   Reply With Quote
Old 24-06-11, 13:45   #15
Anarchy_99

Stock
 
Anarchy_99's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 8
Default Re: Pasiune pt 2 roti

[QUOTE=cauciucurixxl;4419220]tu vorbesti mai?
care ai luat carnetu pe bani.....[/QUOT


Deci pana la urma se mai tine adunarea la patinoar sau nu vinerea?
Anarchy_99 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -