Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-14, 23:52   #1
lucster

Stage 3
 
lucster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 132
Unhappy Intalnire sambata, 08.10.2014, in onoarea lui Tom Magliozzi

Salut!

Fanii emisiunii radio Car Talk a postului american NPR, una dintre cele mai bune si comice emisiuni auto care a rulat din 1977 pana in 2012, poate stiu deja ca unul din cei 2 prezentatori a decedat lunea aceasta datorita unor complicatii de Alzheimer's de care suferea.

In onoarea lui s-a creat un event pe FB:

https://www.facebook.com/events/662481093873259/

Avand maxim respect si simpatie pentru acest om cu adevarat deosebit, Tom Magliozzi, as vrea sa va propun sa ne adunam mai multi undeva, preferabil la o oarecare distanta de zonele rezidentiale (parcare patinoar), si sa claxonam toti impreuna timp de 1 minut. Voi filma treaba asta si voi face un scurt clip pe care il voi posta pe pagina Car Talk, asa cum vor face si multi altii.

Daca ne adunam vreo 6 masini, e suficient. Daca vom fi mai multi, cu atat mai bine. Va rog anuntati aici daca doriti sa participati.

Ca si concluzie: parcare patinoar la ora 19:00. Multumesc.

Ray (stanga) & Tom (dreapta) Magliozzi, hosts of CarTalk:

__________________
Am avut un cosmar azi-noapte. Am visat ca eram la liniute si nu puteam sa scot ESP-ul.
lucster is offline   Reply With Quote
Old 09-11-14, 18:01   #2
lucster

Stage 3
 
lucster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 132
Default Re: Intalnire sambata, 08.10.2014, in onoarea lui Tom Magliozzi

Na, ok, greseala mea la noi nu a prins CarTalk deci oarecum trebuia sa ma astept la rezultatul asta.

Anyway, pentru cei oarecum curiosi sa afle despre ce e vorba, va dau un link la ultima emisiune de sambata asta, realizata de fratele lui Tom si dedicata acestuia. Un fel de best of Tom pe parcursul anilor. Ca si Top Gear, o sa vedeti ca emisiunea lor mereu avea ca prim scop entertainment-ul, si abia apoi automobilul enjoy!

Tommy, Riposa in Pace - Original Air Date: 11.08.2014
lucster is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 07:48   #3
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Intalnire sambata, 08.10.2014, in onoarea lui Tom Magliozzi

Plm, aici e desert radioactiv de multa vreme, se pare ca viata e pe feisbuc my friend.
Veneam daca stiam...dar n-am nici feisbuc si nici pe sectiunea arad nu prea intru.
morghen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -