Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-07, 15:11   #1
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Angry Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Sa nu va ducetzi la vulcanizarea aia de pe calea Radnei, cea cu peretzi galbeni shi scris MICHELIN pe perete sunt nishte tzaranoi incompetentzi care zgarie jante shi iau bani pe nimic. Sunt nishte ordinari fara scrupule merita chemat finantzele shi protectzia consumatorului pe ei.

Sa ii fu t pe totzi in gura mortzi...ca vii mushca !


Criss: Am reeditat titlul,asteptam aici toti nemultumitii si multumitii de serviciile prestate asupra masinilor lor

Last edited by criss; 08-03-07 at 16:36.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 18:42   #2
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Pentru jante si vulcanizare, sunt multumit de firma aceea de vis-a-vis de generala 4, Brandt sunt destul de scumpi, dar merita. Pt. tinichigerie si vopsit, M Art din Vladimirescu Nu recomand nici o reprezentata, fie ea VW sau Reno.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 20:04   #3
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Eu am avut probleme cu un elecrician din aradu nou..HOBBY,asa cica il cheama,dar cu amenintari am rezolvat situatia.
Am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa lucrezi personal la masina,sa nu depinzi de mecanici..ba nu au chef,ba nu au timp,unii au impresii.Personal eu am avut noroc sa dau de un mecanic destul de bun,nu e perfect dar pana acuma ce a facut la dric a facut bine.
Nu va duceti la reprezentate deoarece acolo sunt doar mecanici pe lopata
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 20:14   #4
Aelius

Stage 3
 
Aelius's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 109
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

De ocolit:Autoschunn,Quark VW,Renault - cu ei am avut experiente de tot felu de la schimbat ulei pana la tinichigerie si cu toti am avut probleme.Nu vreau sa intru in detalii pt ca ar trebui sa scriu un ecran intreg si nici nu vreau sa-mi aduc aminte. In cazul mertz sa nu mai vb de tarif: 120ron/ora.
Pt service si intretinere in gradiste la Nicu(langa Compas),iar pt tinichigerie si vopsit in vladi.Din pacate nam gasit un atelier ca sa le faca pe ambele bine.
__________________
Driving is what I do.
Aelius is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 21:11   #5
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

cat despre reprezentante m-am lamurit si eu cand nu au stiut sa-mi rezolve o problema la masina...singurul avantaj la ei e igiena..inevitabil cand meri la o vulcanizare de cartier e jegoasa..ulei peste tot, scule aruncate aiurea iar ai 90% sanse ca cel care iti face pana e tigan. si atunci ce sa astepti ca lui ii pasa de masina ta.mai ales cand vad cum baga unii fir..baga surubelnita si largesc gaura din cauciuc iti vine sa-i omori. normal ca tu tii la masina ta si o ingrijesti etc...da ala care face asta toata ziua deja e scarbit. la fel si cu spalatoriile..cine crezi ca respecta presiunea corecta? majoritatea compresoarelor is artizanale...sa nu mai zic de distanta care tre sa fie minim 30 cm ...vad pe unii care aproape cami zgarie masina cu chestia aia de spalat asa aproape dau. cel mai bine daca tu te pricepi cat de cat si mai ai si un preten..sa va puneti sa rezolvati problema la masina orice ar fi..timp si delicatete ) fix ce le lipseste mecanicilor din ateliere. eu si acuma umblu cu cauciucurile puse invers pe jante din cauza atentiei unuia..deci se invarte invers decat sensu indicat pe cauciuc.

p.s. : atentie la aia care rup prezoane..ce boala am pe ei...

Last edited by absstrakt; 08-03-07 at 21:14.
absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 23:01   #6
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Pentru spalatorii, recomand la spalatoria lui Florin, e pe Smeltzer colt cu ceva strada mai mica Mie imi place cum spala
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 23:10   #7
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

apropo langa spalatoria aia la vreo 100 de metri in jos pe Smeltzer ii o vopsitorie a lu unu Nelu...SA NU VOPSITI NIMICA ACOLO CA E EVREU ) o luat 1,5 milioane pe un eleron car cat ii? cat o bata de baseball:P plus de asta o mai cerut cateva sute si pt vopsea si lac ....si btw o durat o satpamana
absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 23:44   #8
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Pentru motoare diesel la Crisan, vis-a-vis de Indagrara
tristan is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 23:53   #9
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

vezi daca tz-o trebuit eleron ?
morghen is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 07:44   #10
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by absstrakt View Post
apropo langa spalatoria aia la vreo 100 de metri in jos pe Smeltzer ii o vopsitorie a lu unu Nelu...SA NU VOPSITI NIMICA ACOLO CA E EVREU ) o luat 1,5 milioane pe un eleron car cat ii? cat o bata de baseball:P plus de asta o mai cerut cateva sute si pt vopsea si lac ....si btw o durat o satpamana
Cine mai stie si alti evrei? apropo care v-a tunat cel mai tare si cu ce?
criss is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 09:55   #11
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

inca o chestie.....strungaru de la service de la micalaca...ala de pe coltz de langa petrom...mi-a cerut 500 de mii sa-mi faca doua bucse pt alternatorul de porsche. Evident, i-am zis sa ashtepte ca vin imediat cu banii shi mi-am facut la alt atelier cu 50 de mii bucsele.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 10-03-07, 00:16   #12
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by morghen View Post
inca o chestie.....strungaru de la service de la micalaca...ala de pe coltz de langa petrom...mi-a cerut 500 de mii sa-mi faca doua bucse pt alternatorul de porsche. Evident, i-am zis sa ashtepte ca vin imediat cu banii shi mi-am facut la alt atelier cu 50 de mii bucsele.

Din bronz grafitat cu 5 lei?
criss is offline   Reply With Quote
Old 22-03-07, 23:38   #13
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

la capitolul cine ne lucra pozitiv la masini vreau sa-l nominalizez pe criss. a dat dovada de o rabdare incredibila. a lucrat astazi la masina mea mai bine de 12 ore..a demontat egr, evacuare, turbina in bucati..a curatat tot..si afara era un frig si ploua. se vede ca e priceput. multumesc inca o data !!!

p.s. cand ti sete ai bere de la mine )
absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 00:31   #14
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by absstrakt View Post
la capitolul cine ne lucra pozitiv la masini vreau sa-l nominalizez pe criss. a dat dovada de o rabdare incredibila. a lucrat astazi la masina mea mai bine de 12 ore..a demontat egr, evacuare, turbina in bucati..a curatat tot..si afara era un frig si ploua. se vede ca e priceput. multumesc inca o data !!!

p.s. cand ti sete ai bere de la mine )
Tnx,ma bucur ca esti multumit ce sa zic ... sa depasesti sanatos ca in ultimul timp ai cam fost privat de placerea asta
criss is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 15:31   #15
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Om cu rabdare mai mare cred ca ar fi Dalai Lama
tristan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -