Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-10, 15:30   #16
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Eu nu vad atat de mult greselile gramaticale..cat vad felul de a gandi..

Quote:
Originally Posted by rangerxtr View Post
ma scuzati fratilor daca ati si veni la ceva intalniri si nu doar sa va bagati in seama din cand in cand (sigur v-ati adresat mie!) eu sunt american si doar de 9 ani sunt in romania; ...vorbesc si scriu in 5 limbi ... si sincer cand scriu pe forum nu recitesc sau premeditez ce scriu, ideile si gata.... este timpul meu liber si macar aici sa scriu repede.....deci nu astept sa ma corecteze sau sa imi atraga atentia cineva dar daca vreti : vreti lectia de romana ok :

1. Nu vrem sa venim la intalniri tocmai din cauza unor oameni...speciali...si pt ca e plictisitor...preferam un eveniment cum a fost cel de la VIK sau de la Timi.
2. Nu noi ne bagam in seama...noi eram aici si acum 4-5-6 ani.
3. Faptul ca nu premeditezi ceea ce scrii/spui ar trebui sa-ti spuna ceva despre tine.



Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
asa... si?
Atitudinea asta nu ajuta pe nimeni cu nimic.
Ceea ce am scris eu mai devreme nu e decat o constatare.

Cand a fost evenimentul acela pe VIK...s-au gasit unii si altii sa comenteze in legatura cu tot felu de aspecte....ca nu le-a convenit nush ce...ca bla bla bla.
Constatarea mea vine din faptul ca observ, si nu cred ca sunt singurul care observa acest lucru, ca unii nu se rabda sa nu bage de vina....dupa eveniment...

Rezolvarea e simpla...cand afli ca un eveniment de acest gen va avea loc...fa tot ce poti sa previi situatia...trimite un mail la organizatori...suna-i la telefon...dute si urla in fata caselor lor nu cumva sa uite micii si berea...sau orice ti-ai dori de la un eveniment

Faptul ca eu/noi suntem offtopic e absolut irelevant....e ca si cand ai varsa o cana cu apa intr-un lac
morghen is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 15:49   #17
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

nu poti compara comentariile legate de un eveniment cu observatiile la adresa scrisului corect! evenimentul l-am vazut live, a fost organizat sa placa publicului iar daca nu a placut, publicul e liber sa-si dea cu parerea, in schimb sa tragi concluzii despre un om doar prin prisma gramaticala a scrisului mi se pare un lucru pripit, asta in cazul in care nu esti un psiholog extraordinar...
"nemultumitii, carcotasii si plafonatii" nu-i cunosti... deci tu nu stii despre cine vorbesti! ...concluzii putem trage multe bazate pe niste prejudecati... iar daca e greu sa citesti un text asa cum e, mai incorect sau mai corect din punct de vedere gramatical, eu zic ca e mai bine sa-ti pastrezi parerea pentru tine... nu-i chiar musai sa fii Gica Legiuitorul, daca chiar vrei, poti deschide un topic nou, dedicat sintaxei, gramaticii si morfologiei, in care sa scrii tot ce te doare, intr-un mod impersonal.

...iar lupta asta indieni-cowboy, "ca noi am fost aici acum 4-5-6 ani" nu impresioneaza pe nimeni... e doar o scuza puerila...
__________________
If its got tits or tires... its got problems!
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 15:54   #18
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Cand nu o sa ma program vineri seara, o sa vin si eu
Greseli de gramatica normal ca mai facem, mai uitam o litera, una alta. Dar totusi cred ca putem pune si o litera mare din cand in cand si un spatiu, o virgula, nu de alta dar e mai usor de citit si inteles, nu are nimeni pretentii absurde.
Rangerxtr foarte tare ca vorbesti si scri in 5 limbi si daca ai stat in America atata timp ar trebuie sa sti ce se scrie TUNING nu tuNNing...
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 15:59   #19
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Poze nu mai puneti???
Dupa cate imi amintesc pentru asta a fost deschis acest topic.
FAST&FURIOUS is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 16:14   #20
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

@FAST&FURIOUS, o sa mai pun eu vreo 4-5 filmulete de aprox. 10 minute fiecare, dar mai trebuie sa lucrez putin la ele.
Cat despre devierea discutiei, pana la urma trebuie sa deschidem alt topic cu greseli gramaticale si dactilografie, nu toate sunt greseli gramaticale, dar sunt de acord cu unele postari de pe forum care duc a limbaj de chat, iar forumul nu e chat. Ok? Pace!
Daci is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 16:18   #21
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
"nemultumitii, carcotasii si plafonatii" nu-i cunosti... deci tu nu stii despre cine vorbesti! ...concluzii putem trage multe bazate pe niste prejudecati...
...iar lupta asta indieni-cowboy, "ca noi am fost aici acum 4-5-6 ani" nu impresioneaza pe nimeni... e doar o scuza puerila...

Deacord, nu cunosc personal pe nimeni dar nu poti sa te manifesti in mod public...sa vorbesti in public...si sa te astepti ca lumea sa te eticheteze pentru ceva ce nu arati in modul tau de exprimare si comportament...eu cum vad, citesc...trag concluzii si etichetez...la fel ca orice alt om.
Ceea ce am scris e doar rezultatul comportamentului,stilului de a se exprima si a gandi pe care il vad la cativa de pe forum.

Cand zic ca noi am fost aici nu incerc sa scuz nimic...nu stiu daca ai inteles ceea ce vroiam sa spun.
morghen is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 18:31   #22
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Frumoase pozele si fimele! Multumim pentru ele. Am sa pun si eu poze cum primesc.

Off topic! Ati deschis acest topic "Real Drift 10-11.04.2010" pentru a pune poze filme si ce s-a intamplat dar ati ajuns la alte descutii off topic. Incercati sa ajungeti la un numitor comun suntem o comunitate! Sa lasam acest topic clean pentru poze, filme, dicutii legate de eveniment!
__________________

The winner ain't the one with the fastest car it's the one who refuses to lose! Pinky
Ford Probe (Pinky)
Mazda MX5 (Mia)
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 18:38   #23
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Video de vineri. Demo
Razvan LKN
Ciuli Skyline
Mazda MX-5
Tengu

http://www.primatv.ro/stiri-focus/dr...drenalina.html

https://www.youtube.com/watch?v=y13Ni7JO8Ys

Sambata - Duminica

https://www.youtube.com/watch?v=4yoJoVvkL9s

Last edited by PinkProbeLady; 12-04-10 at 18:44.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 18:49   #24
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Frumoase filmari
Este Drift si in Ungaria pe 18 aprilie, la Tokol (tot pe langa Budapesta). Poate ajungeti si pe acolo

Trebuie sa vina un moderator sa faca curatenie, ne pare rau pt mizerie
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 19:30   #25
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Mai multe poze aici:
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 20:40   #26
baubau_arad

Stage 5
 
baubau_arad's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 605
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Buna seara la toata lumea
In primul rand vreau sa imi cer scuze ca voi polua si eu putin
Domnule Morghen nu stiu daca ma cunosti sau ma vei cunoaste vreodata dar daca vrei sa imi spui ceva fa bine si spune lucrurilor pe nume.Intradevar eu sunt cel care a scris ca la VIK nu a fost mancare,dar eu am spus frumos nu am dat cu parul asa cum faci tu(vezi fraza cu strigatul la geamuri ca nu sunt mici si bere).Eu sunt putin mai din topor si spun lucrurilor pe nume ,prefer sa spun ce am pe suflet decat sa spunca totul e bine si frumos si cand colo e ca dracu.
Apoi chestia cu noi suntem aici de nu stiu cati ani, asta este iar o chestie relativa pt ca tu nu sti de cand suntem noi pe aici chiar daca nu am avut cont pe forum(eu sunt pe acest site de vreo 5 ani )
Apoi uitete si tu putin ca tu numai ne critici pe noi cei pe care nu ne cunosti ,oare nu ar fi frumos sa vii si tu la intilnirile noastre alea pline de plictiseala si de seminte sparte sa ne cunosti,sa vii si tu sa spui ce ai de spus fiecaruia,dar iti spun eu ca daca am fi fata in fata nu ai avea curajul sa ne faci analfabeti si morti de foame si mai stiu eu cum
Iar pt cultura ta generala vreau sa iti spun ca la aceste intilniri plictisitoare noi ne-am imprietenit unii cu altii si discutam chestii utile ,mai radem ,mai stam de vorba si cu politia si este chiar frumos
Nu vreau sa gresesc dar cand a venit politia ai fost si tu dar asa fugitiv si apoi ai plecat ,dar fara a saluta pe cineva (decat pe cei care i-ai cunoscut)nici la venire nici la plecare
Deci parerea mea este sa lasam ranchiuna la o parte si sa ne purtam ca niste oameni cu suflet de adolescent ,cel putin eu si inca vreo cativa asa suntem
RAMONA AI FOST EXTRAORDINARA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE, IN PRIMUL RAND PT CA ESTI DE-A NOASTRA
EU PERSONAL TE FELICIT SI LASA CA MA EXERSEZI IN PARCARE SI DATA VIITOARE VA FI MAI BINE
NOI O SA FIM CAT DE MULT PUTEM LINGA TINE A TE SUSTINEM
FELICITARI MULTE DE TOT
PS eu pe Alex nea avocatu il simpatizez cel mai mult tomai din cauza ca nu vorbeste corect ,este mai diferit si foarte haios
__________________
i love my car
baubau_arad is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 21:03   #27
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Imi plac foarte mult montajele lui 2 BAD. Ii urmaresc montajele de ceva vreme.

P.S.: Catre toata lumea, terminati cu discutiile contradictorii ca nu ajungeti niciunde. Si mai mentionez ca un forum nu inseamna doar intalniri la parcarea de la patinoar, in principiu aici se cladeste o e-comunitate aradeana a 4tuning.ro pasionati de tuning auto.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 21:38   #28
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Daca ai fi fost pe site-ul asta...stiai ca noi faceam intalnirile astea care le faceti voi acuma...acum 4-5 ani....tot in parcari. Noi nu mai venim la intalniri din mai multe motive..pe care le-am mai enumerat odata.

Daca iti spun in fata sau nu, ceea ce am scris pe forum nu ai cum sa stii...daca ai veni la evenimentele importante din domeniu...poate ai afla hai ca am glumit o sa dau si eu o tura pe la intalnirile voastre sa ma laud cu masina

Nu v-am facut analfabeti...si nici n-am dat cu paru e treaba voastra daca sunteti, dar daca tot ne manifestam public...hai sa fim si noi mai elevati...nu? ca rad miticii de noi!

Suntem un oras..o comunitate...si as vrea sa ne ridicam la anumite standarde...sa nu vorbeasca alte orase de noi cat de "nemultumiti" suntem noi si cat de carcotasi suntem. Noi ne-am trezit cu 1-2 evenimente pe an organizate de altii pentru noi..ca sa "ne simtem noi bine"..si facem galagie pentru niste detalii....intelegi ce vreau sa spun? Atitudinea asta de ingrat ma enerveaza la culme.

Stii de ce nu v-am salutat? pt ca nu va cunosc..nu suntem prieteni si nu ma bag in seama.

ca sa mai scriu si eu ontopic...

evenimentul mi s-a parut "quite ok"
morghen is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 22:03   #29
baubau_arad

Stage 5
 
baubau_arad's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 605
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

Eu zic sa facem in Asa fel incat sa fie frumos pt toata lumea si stai tu linistit ca erau intilniri si acu 4 ani dar doar ca eu avand bmw ma intilneam cu cei care aveau bmw pt ca nu stiam de intilnirea 4tuning
Si sa fii tu sanatos ca nici eu nu cunosteam pe nimeni aproape cand m-am dus la intilnire si acu ii stiu aproape pe toti si suntem prieteni
Aproape in fiecare vineri apare cineva nou sa stii ajungem incet incet sa fim prieteni
Din punctul meu de vedere si tu esti un prieten al nostru doar ca tu esti mai taios ,dar ar fi culmea sa nu fie macar unu asa
Asa ca sa fim toti sanatosi si sa ne vedem la intilniri si sa ne salutam in trafic
MULTA BAFTA
baubau_arad is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 22:28   #30
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default Re: Real Drift 10-11.04.2010

am de vanzare tigarii din turcia biringi cine doreste ?? buahahahahah

va salut

felıcıtari ramo
TEKIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -