putine masini arata bine vopsite negru mat, parerea mea, de exemplu ferrari-ul enzo, din topicul anterior.. nu arata foarte bine negru mat, poate daca nu avea oglinizile si dungile alea rosii arata mai bine (scuze de offtopic), dar un Audi R8 negru mat, arata bine