Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-10, 19:08   #6061
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Da. SHOW CAR DE MODA VECHIE, Moda de la mijlocul anilor 90 cu numere īn diagonala si flacari (stiker sau airbrush) eleron dublu sau chiar triplu.
N-ai de unde sa sti ca pe vremea aceea te ocupai cu alt ceva daca zici ca abea acum ai 18 ani.

(Cred ca daca ti-as arata Hot Rod-ul lui ZZ TOP din anii 80 mi-ai spune ca-i tuning mioritic. Pe pariu.)
sa fim seriosi este un Golf 3 kitsch cu niste asa zise flacari, si praguri home made...
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 20:41   #6062
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Baietii destepti au 90% pe masini HOME MADE si nu cumparat de la dughiana discount ca īn europa.
Īn fine.
Chici sa fie ca asa vreti voi.
N-are rost sa ma mai contrazic inutil.

Īn afara de cretinitatile mioritice si rusesti cu eleroane de lemn si alte aberatii de dacii cu bot de bmw, tot ceea ce provine din tarile vestice, e iesit din comun, avantgardistic e la la voi chici si asta pe sute de pagini.

Pīna si masini de promo, masini de film facute de vedete tehnice ca JAY OHRBERG un STAR TEHNIC la capitolul masini de film, poate singurul din lume care exista, sīnt la voi tot chici.

A contrazice mentalitatile astea pur mioritice, este adavarata pierdere de timp.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 23:22   #6063
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

sunteti off-topic.
topser is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 00:41   #6064
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Normal.
Īn momentul cīnd īncerci sa contrazici atīta stiinta a perfectiunii auto tuning ce se aduna aici, de la grupa mica de la gradinita pīna la pubertini, esti off topic
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 01:02   #6065
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Normal.
Īn momentul cīnd īncerci sa contrazici atīta stiinta a perfectiunii auto tuning ce se aduna aici, de la grupa mica de la gradinita pīna la pubertini, esti off topic
Imi cer scuze colegilor de forum pt off-topic, insa observ ca nenea CyberCSX, experimentatul si prea inteleptul om care sta tocmai in Jermania si are niste masini care fac muritorii de rand sa se inchine la el....sufera de prea multa importanta. E ok ce faci tu, chiar laudabil as putea spune, dar banuiesc ca ti-au murit laudatorii....de simti nevoia sa-ti impui punctul de vedere peste tot, ca vezi domne, noi, cei din Romania, suntem retardati, mai ales aia care au sub 47 de ani...
Sa compari porcaria aia de Golf kitsch, ricer...si alte cuvinte de genul asta, cu masina celor de la ZZ-top e o mare aberatie. Aia se presupune ca e hot rod, si ar fi ok sa aibe flacari sau fulgere...sau ce mai are pe ea, insa golful, care are in cel mai bun caz un motor VR6...e un kitch!
Acum sa nu consideri ca am o mentalitate de om care uraste romanii de peste hotare, doar ca nu sunt de acord cu cei care se considera zei.
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 01:51   #6066
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Nu-mi dau importanta ca nu-mi sta īn caracter dar cred ca am vazut destule īn 47 de ani si īn afara de asta, nu ne putem caca īn gustul oamenilor sustinīnd sus si tare ca o masina care nu ne place este chici chit ca e "RICER" sau "RICE - PRITEND IN JAPANO-COREANSKY" si nu scrie nici unde ca o masina cu roti de juma de metru si flacari pe ea trebuie sa aiba un motor de sute de cai putere sub capota numai ca asa ne place noua si da..............TRAIM ĪN EUROPA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL deoarece sīntem incapabili de a vedea peste marginea farfuriei exact ca un cal cu clape la ochi caruia i se permite sa vada numai cararea pe care fuge
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 01:55   #6067
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Da. SHOW CAR DE MODA VECHIE, Moda de la mijlocul anilor 90 cu numere īn diagonala si flacari (stiker sau airbrush) eleron dublu sau chiar triplu.
N-ai de unde sa sti ca pe vremea aceea te ocupai cu alt ceva daca zici ca abea acum ai 18 ani.

(Cred ca daca ti-as arata Hot Rod-ul lui ZZ TOP din anii 80 mi-ai spune ca-i tuning mioritic. Pe pariu.)
Una este un hot-rod,si una este goful de mai sus,da sunt mai mic,dar bun gust tot am.Si eu unul nu prea vad rostul acelor flacari pe golful respectiv.
Am vazut si tu Hot Rod-ul ZZ Topului stiu cine is,cu ce s-au ocupat,ala e intr-o alta categorie de masini.


LE: Ce rost are sa pui pe o masina care are maxim 120 de cai,roti juma de metru si flacari de parca s-ar trage din iad ? E ca si cum ai pune eleron pe batrana Dacia 1300,pentru ca pe portbagaj niciodata nu v-a curge aerul acolo.De ce sa faci o masina sa arate "mean" daca ea e la fel de lenta..ca un Logan ? De ce sa pui Enkei,AEM,Billstein,H&R Springs si alte afise pe masina daca ea n-are niciuna dintre piesele montate de la firmele de mai sus
?!
Om fii in Romania,dar unii tot au bun gust.Sunt multe Golfuri care arata mai bine ca Golful acela.Cat despre baietii destepti care fac lucrui Home-made tot respectul.

Last edited by StreetStyle22; 31-01-10 at 02:00.
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 02:16   #6068
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Nu-mi dau importanta ca nu-mi sta īn caracter dar cred ca am vazut destule īn 47 de ani si īn afara de asta, nu ne putem caca īn gustul oamenilor sustinīnd sus si tare ca o masina care nu ne place este chici chit ca e "RICER" sau "RICE - PRITEND IN JAPANO-COREANSKY" si nu scrie nici unde ca o masina cu roti de juma de metru si flacari pe ea trebuie sa aiba un motor de sute de cai putere sub capota numai ca asa ne place noua si da..............TRAIM ĪN EUROPA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL deoarece sīntem incapabili de a vedea peste marginea farfuriei exact ca un cal cu clape la ochi caruia i se permite sa vada numai cararea pe care fuge
Imi cer scuze ca am deschis discutia asta si as vrea sa rog pe cineva sa stearga posturile astea...ca in ritmul asta nu facem decat sa incepem sa dezbatem alte subiecte care nu au absolut legatura cu topicul.
Mesajul pe care vroiam sa-l transmit este ca imi pare rau sa vad cum unii oameni uita de unde au plecat si nu au nici un fel de respect pentru tara lor. Cat despre comparatia Europa-USA...mi se pare ca ar fi fost ok acum vreo 150 de ani...cand America era intr-adevar un loc ok, insa in prezent e plin de cai cu clape acolo
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 10:59   #6069
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

penal
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2479600505_3e22f40c8b_o.jpg
Views:	217
Size:	88.9 KB
ID:	1290931  
sparly is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 13:24   #6070
donz

Stage 5
 
donz's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 716
Member of:
[Opel]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

de curios ma uitam si eu la semnaturile unor oameni care lucreaza in fibra, care zic ca stiu ce e bunul gust si asa si pe dincolo, cand am descoperit .... https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1263426986 respectiv https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1263429987

(nu zic are omu si lucrari faine)


dar, fara suparare e kitsch toata ziua
donz is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 14:34   #6071
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by donz View Post
de curios ma uitam si eu la semnaturile unor oameni care lucreaza in fibra, care zic ca stiu ce e bunul gust si asa si pe dincolo, cand am descoperit .... https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1263426986 respectiv https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1263429987

(nu zic are omu si lucrari faine)


dar, fara suparare e kitsch toata ziua
Pe langa faptul ca e urat , mai e lucrat si jalnic ...
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 18:21   #6072
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

frate cand cineva vine si iti cere un anumit proiect il lucrezi ,si u si altul ar fi facut la fel ,pt ca lucrezi dupa cum iti cere clientul
sparly is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 20:31   #6073
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by sparly View Post
frate cand cineva vine si iti cere un anumit proiect il lucrezi ,si u si altul ar fi facut la fel ,pt ca lucrezi dupa cum iti cere clientul
Lasand design-ul la o parte, la 307-le de mai sus, se vad urmele de fibra prin vopsea, pe care nu cred ca le-ar fi cerut clientul asa. Dar probabil el este multumit, tu esti multumit, toata lumea este fericita si nici eu nu am dreptul sa iti contest realizarile. Spor in continuare si revin, dati curs topicului, nu va opriti la un exemplar, sunt destule masini amuzante in lumea asta
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 31-01-10, 21:41   #6074
dzrhd
4Tuning International Member


Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 372
Member of:
[4Tuning International]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

urmele de fibra prin vopsea eu zic ca sunt problema vopsitorului ca finisat cum trebuie inainte sa aplice vopseaua
dzrhd is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 02:52   #6075
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

omu cand nare ce face la betie ,mai tuneaza o masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	800x600_bmw_odyssee__10_.jpg
Views:	390
Size:	72.2 KB
ID:	1292825   Click image for larger version

Name:	3024347ac7a785203f.jpg
Views:	125
Size:	58.3 KB
ID:	1292826   Click image for larger version

Name:	06082005_002__186.jpg
Views:	113
Size:	922.9 KB
ID:	1292827  

Click image for larger version

Name:	CSP_BMWA3.jpg
Views:	124
Size:	34.1 KB
ID:	1292828   Click image for larger version

Name:	dacia-1300-benzina-5-174596-500x354.jpg
Views:	121
Size:	93.6 KB
ID:	1292829   Click image for larger version

Name:	dacie_haha_115.jpg
Views:	122
Size:	216.6 KB
ID:	1292830  

Click image for larger version

Name:	imag014.jpg
Views:	103
Size:	33.4 KB
ID:	1292831   Click image for larger version

Name:	Pigeon-2k6ShittScirocco.jpg
Views:	86
Size:	79.6 KB
ID:	1292832  
Attached Images
File Type: bmp rtyugi.bmp (286.2 KB, 25 views)
sparly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -