Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-08, 22:22   #3526
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by Io4rap View Post
eu nu as considera asa ceva un kitch avand in vedere faptul k se vede clar k e facuta la un atelier de tuning si nu intr`o scara de bloc, dar acum fiecare cu parerile lui...
daca-i spui unei firme sa-ti faca spoiler pe portbagaj care sa arate ca arcul de triumf o sa-ti faca... daca zici ca vrei mertzanu tau vechi dat cu vopsea aurie si cu o cruce mare de crom (ca sa para a platina mancatias ) pe capota si un steag gay pe acoperis, fix asta iti fac
AlliedComposites is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 22:41   #3527
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Exclamation Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
kitsch!
hey kid....ce zici dak e un gta acol sub capota care are nevoie de racoare...??
e ciudat de bine copiata...dar nu e chici!...de ce aruncati cu poze aiurea aici?...dak nu va place un bandou sau un stick pe o masina o clasati drept chici...de ce?
nu pricep mentalitatea asta.....ma lamureste shi pe mine cineva.....chici ii masinile alea pline de banda izolatoare shi alte magarii intalnite dar o masina in care se baga zeci de mii eu zic k nu are ce cauta aici....chiar dak nu e pe gustul tuturoe.....fiecare face ce vrea cu banii shi cu pasiunea lui...e adevarat k unii o dau in diverse....dar clar asta nu e chici....e copia fidela a unei japoneze dar....mnah...in fine..
aldoadabass_wrs is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:24   #3528
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

super kitch alfa....

on: https://forum.4tuning.ro/showpost.php...78&postcount=7
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 15:02   #3529
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

dak ceva nu e pe placul vostru nu cred k este kitch.... asa spuneti despre majoritatea masinilor... recunosc k este facuta urat dar nu are ploape din banda izolier sau sticker cu nike pe luneta sa o puti numic kitch. Si ink ceva, rog pe cei care cred k este kitch sa spuna dc...
__________________
Dezmembrez Opel Tigra '95 Full -> https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post2938788
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 17:15   #3530
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
Quote:
Originally Posted by Io4rap View Post
dak ceva nu e pe placul vostru nu cred k este kitch.... asa spuneti despre majoritatea masinilor... recunosc k este facuta urat dar nu are ploape din banda izolier sau sticker cu nike pe luneta sa o puti numic kitch. Si ink ceva, rog pe cei care cred k este kitch sa spuna dc...
alfa e Kitch pt ca:
1)imprumut de elemente vizuale de la alte masini (aerisiri laterale gem M3)
2)eleron de 20 cm inaltime pe masina stock, sau eleron total inadecvat ori confectionat artizanal si prost (eleron inadecvat pt formele masinii)
3)elemente cromate pe masini sport non-clasice sau pe masini neingrijite (chestiile alea cromate din jurul geamurilor, manerul usii din drapta)

dacia este kitch pt ca:
1)imprumut de elemente vizuale de la alte masini (faruri, bari, aerisiri - ex: grila de BMW, faruri de Golf IV pe berlina)
2)prize de aer exagerate pt motorul pe care il are
__________________
"Poti invata sa mergi repede intr-un singur mod: mergand repede" R.K.
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 17:29   #3531
t1grul
VW Driver

Stage 5
 
t1grul's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,197
Member of:
[PEUGEOT]
[VW]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2



Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	10085635_a9b03544e4_b.jpg
Views:	128
Size:	220.5 KB
ID:	509734  
t1grul is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 17:34   #3532
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
alfa e Kitch pt ca:
1)imprumut de elemente vizuale de la alte masini (aerisiri laterale gem M3)
2)eleron de 20 cm inaltime pe masina stock, sau eleron total inadecvat ori confectionat artizanal si prost (eleron inadecvat pt formele masinii)
3)elemente cromate pe masini sport non-clasice sau pe masini neingrijite (chestiile alea cromate din jurul geamurilor, manerul usii din drapta)

dacia este kitch pt ca:
1)imprumut de elemente vizuale de la alte masini (faruri, bari, aerisiri - ex: grila de BMW, faruri de Golf IV pe berlina)
2)prize de aer exagerate pt motorul pe care il are
hai k la dacie ai nitica dreptate...dar nu pricep inafara de m3/5 u nu ai mai vazut masina cu"branhii" aerisirile alea care in viziunea ta sant chici...mai cauta pe net poze....sau mai iesi pe strazi...nu e un lucru care clasifica m-ul k fiind tata lor....dak are acele branhii.....cat despre eleron....mai gandestete putin...poate ajuta...te ai intrebat dak cumva e gta??....sau nu stii ce-i aia...un motor care are undeva peste 280 hpw...shi dak e lucrat...ii da clasa la tata branhiilor........incearca sa evaluezi ceva mai bine unele imagini...poate te va ajuta...pe viitor, in fine nici mie nu-mi pare o super masina....dsr nu o pot clasifica , k fiind chici....ai putina rabdare sa capeti shi u ceva experienta in d-ale investitiilor in masini shi mai vb dupa...event in cativa ani....fara suparare...cred k shi eu aveam aceeasi viziune asupra masinilor acu cativa ani....dar timpul shi investitul de dragul de a arata masina ta altfel...precum shi bugetul shi gusturile...tin de preferintele fiecaruia....asta ramane la latitudinea ta...toate cele bune, incearca sa iei asta k un sfat nu k o critica....mc!..
aldoadabass_wrs is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 17:36   #3533
aldoadabass_wrs

Stage 5
 
aldoadabass_wrs's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 474
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by t1grul View Post


vrea si armata lux....apatenta e ceea ce conteaza...=))
aldoadabass_wrs is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 18:42   #3534
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

si acum intrebare...DE CE SA PUI O SIGLA MERCEDES PE HUMMER ???

Probabil ca masina sa para mai interesanta...eu nu cred ca in perioada cand se fabrica hummer h1 (pana sa apara h2) exista un Mercedes cel putin la fel de scump (stock,nu blindat,sau alte alea)...deci inca o data...de ce ???
eMH is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 20:44   #3535
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by aldoadabass_wrs View Post
hey kid....ce zici dak e un gta acol sub capota care are nevoie de racoare...??
e ciudat de bine copiata...dar nu e chici!...de ce aruncati cu poze aiurea aici?...dak nu va place un bandou sau un stick pe o masina o clasati drept chici...de ce?
nu pricep mentalitatea asta.....ma lamureste shi pe mine cineva.....chici ii masinile alea pline de banda izolatoare shi alte magarii intalnite dar o masina in care se baga zeci de mii eu zic k nu are ce cauta aici....chiar dak nu e pe gustul tuturoe.....fiecare face ce vrea cu banii shi cu pasiunea lui...e adevarat k unii o dau in diverse....dar clar asta nu e chici....e copia fidela a unei japoneze dar....mnah...in fine..
Howdy big daddy
Pai...cum a spus si bloodfart...o masina poate fi facuta de orice firma de tuning si pot fi bagati oricat de multi bani pentru oricati cai daca produsul finit e un mutant...sunt multe exemple pe forum...gen Cayenne-ul ala de la rusi transformat in monstru. In legatura cu faptul ca odata cu varsta iti schimbi parerea in legatura cu modificarile unei masini...tind sa cred ca poate e invers...atunci cand esti mic iti sar in ochi chestiile stralucitoare si cand mai cresti iti dai seama de ce e ok si ce nu...dar acum depinde de fiecare om in parte .
Uitati si o poza cu spatele masinii...aripioara BMW...spate oarecum gen Modena...stopuri lexus style...si jantele alea care se vad destul de urat pe masina...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Alfa-156-2.jpg88.106.177.173.jpg
Views:	211
Size:	44.0 KB
ID:	509856  
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 20:49   #3536
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Howdy big daddy
Pai...cum a spus si bloodfart...o masina poate fi facuta de orice firma de tuning si pot fi bagati oricat de multi bani pentru oricati cai daca produsul finit e un mutant...sunt multe exemple pe forum...gen Cayenne-ul ala de la rusi transformat in monstru. In legatura cu faptul ca odata cu varsta iti schimbi parerea in legatura cu modificarile unei masini...tind sa cred ca poate e invers...atunci cand esti mic iti sar in ochi chestiile stralucitoare si cand mai cresti iti dai seama de ce e ok si ce nu...dar acum depinde de fiecare om in parte .
Uitati si o poza cu spatele masinii...aripioara BMW...spate oarecum gen Modena...stopuri lexus style...si jantele alea care se vad destul de urat pe masina...
e kitchoasa ea asa dar daca i`ar scoate coada aia de randunica, aerisirile alea de pe aripi si cu eleronu si i`ar pune niste jante GTA si mai umbla la bara aia in fatza ar iesi ceva frumos. deci nu e totul compromis
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 21:16   #3537
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

mie mi se pare urata orice i-ai face...daca ii schimbi eleron,jante,si bara fata,cum a zis cineva mai sus,parerea mea,deja e alta masina...ea ii urata cu elementele combinate in felul asta...un eleron,un set de jante si o bara fata schimba toata masina...zic eu
eMH is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 21:54   #3538
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

eu zic k gusturile nu se discuta, poate cine stie ala care a facut`o chiar crede k e frumoasa :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 11:58   #3539
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

oameni sinceri
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4472.jpg
Views:	195
Size:	553.5 KB
ID:	510299  
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 14:43   #3540
Mircea-Finutz

Stage 5
 
Mircea-Finutz's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,513
Member of:
[BMW]
Default Re: Kitch Tuning .... part 2

asta tre sa fie cea mai "adevarata mashina" pe care am vazut-o in viatza mea....deci e o splendoare....:X:X:X:X m-am indragostit instantaneu si a trebuit sa ii fac 2 poze sa vedetzi si voi! Mashina e de.................vis! =))))))))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image016.jpg
Views:	246
Size:	157.1 KB
ID:	510428   Click image for larger version

Name:	Image017.jpg
Views:	250
Size:	171.0 KB
ID:	510429  
__________________
Prefer oricand un fier vechi in locul unui plastic nou!!
Mircea-Finutz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -