Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 30-12-09, 14:44   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Daca e Black Series, atunci trebuie sa fie negru. Dar cum e negru mat, ar trebui sa ii zicem Matte Black Series. Si sa nu uitam de cele sfinte: V12 biturbo, 6.0 litri, 670 cai putere si 1.000 Nm. Restul... restul in poze!

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 15:00   #2
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

sa indraznesc sa spun ...masina perfecta?
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 16:53   #3
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Parcat pe o strada laterala cu KÖ asa zisul bulevard al milionarilor.
Īn stīnga pe colt magazinul CARTIER īn dreapa, īn fata lui pe undeva intrarea unui garaj etajat.
Parca-s acasa
Acolo daca te misti mai des ai ocazia sa vezi mai multe si si mai tari ca asta
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 22:46   #4
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Parcat pe o strada laterala cu KÖ asa zisul bulevard al milionarilor.
Īn stīnga pe colt magazinul CARTIER īn dreapa, īn fata lui pe undeva intrarea unui garaj etajat.
Parca-s acasa
Acolo daca te misti mai des ai ocazia sa vezi mai multe si si mai tari ca asta
Cand sunt mare vreau sa ma fac milionar.
Glumesc.

O masina care aproape atinge perfectiunea de ce spun aproape.....pentru ca o astfel de masina nu are ce cauta acolo,locul ei este undeva pe o pista langa un monopost de F1
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 30-12-09, 23:06   #5
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Quote:
Originally Posted by Emin3m View Post
O masina care aproape atinge perfectiunea de ce spun aproape.....pentru ca o astfel de masina nu are ce cauta acolo,locul ei este undeva pe o pista langa un monopost de F1
Hai domle fi serios. O masina e sa circuli cu ea. Daca-i vezi īn Düsseldorf cum urca si coboara bordurile cu ele, cum le parcheaza aiurea, cum trīntesc usile la ele, mai rau ca la daciile de 25 de ani
Mai mult de atīt merg si cu ele la piata si īi vezi īn traficul bara la bara.

pe KÖ unde e parcata masina asta, cea mai ieftina blana care o gasesti īn magazin costa 40.000 EURO, o īnghetata 15 - 20 EURO, la fiecare magazin sīnt paznici (usieri) BLACK SHERIF's la costm si la cravata cu ochelari de soare negrii care au micro- videocamera integrata.
Pe bulevardul asta s-a plimbat la cumparaturi Tom Cruse, Arnold Scwarzeneger etc. Sandra Bulock īsi face de regula cumparaturile aici cīnd vine īn NRW si umbla nestingherita pe strada asa cum merg eu sa ma plimb cu cīinele. Nu mai vorbesc de īnalta societate din germania care se misca pe aici.
Ce numiti voi īn RO "Masini Tari" sīnt aici asa de des vazute cum sīnt vazute Daciile 1300 īn Bucuresti

Last edited by aleks; 01-01-10 at 12:25.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 00:41   #6
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

De unde nu e minte,nici Dumnezeu nu cere.Mie ca roman ai de capusoru meu,mi se pare o prostie sa faci asta unei masini asa insa cum eu trantesc vorba ta usa la o dacie asa o trantesc ei la bijuteriile astea,ce sa-i faci asta e viata. Se cauta viitori tineri studenti in germania care termin managementu? Ceva joburi sunt? daca puteti lasa un ID mai am cateva intrebari sa va pun
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 04:51   #7
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Gīndestete ca pt. oamenii astia astea sīnt masini, niste unelte / scule de deplasare si nu divinitati de colectie. Cīnd se strica, se arunca egal cīt costa ca bani au destui. Modificarile se fac (sau se cumpara) pt. a se prezenta potenta financiara a individului si nimic mai mult (de fitze) ca si īn RO.

Asta cu mertanul lui, mai mult de un an cel mult doi n-o tine ca se pictiseste de ea.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 14:18   #8
alex22das

Stage 5
 
alex22das's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 312
Member of:
[Opel]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

orice ar fi.... masina arata super bine...
alex22das is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 17:18   #9
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
[...] urca si coboara bordurile cu ele [...]
Dacă sunt săraci şi n-au bani de jeep-uri
Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
[...] Ce numiti voi īn RO "Masini Tari" sīnt aici asa de des vazute cum sīnt vazute Daciile 1300 īn Bucuresti
Deh, noi suntem mai fraieri, şi cānd vedem maşini tari suntem impresionaţi pānă la lacrimi, dar nu-i panică, că venim la tine īn vacanţă, să ne īntărim simţurile, să nu mai fim impresionaţi pe viitor de astfel de ştifturi de maşini.

Oare pānă la vārsta pe care o ai, trăind, din cāte am īnţeles, foarte mult īn Germania, n-ai īnvăţat să accepţi părerile celorlalţi, atāta timp cāt sunt emise cu bun simţ ?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 31-12-09, 20:26   #10
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

@ Gabi !

N-a spus nimeni ca sīnteti mai fraieri.
De ce-mi īntorci vorba-n gura?

Pe pariu ca daca ai sta aici 5 sau 10 ani nu le-ai mai baga īn seama ca te-ai obisnui cu ele asa cum esti obisnuit sa vezi masinile romānesti vechi acolo?
La asta m-am referit si nu la alt ceva. LA OBISNUINTA.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 07:46   #11
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Nu şefu', nu m-aş obişnui şi nu le-aş trata ca pe autohtonele Dacii, şi ştii de ce ? Pentru că un om pasionat de fenomenul auto apreciază o maşină tare, indiferent de producător, vārstă sau starea īn care se află, performanţe sau istorie automobilistică.

Aş putea să apreciez oricānd un Porsche 356, cāt şi un Mercedes SL65 AMG pe care un snob neamţ - sau de orice altă naţie - īl parchează aiurea sau īl duce la piaţă.

Este vorba de maşină, īn sine, nu despre felul / scopul īn care e utilizată !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 11:25   #12
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Gabi, sa sti ca si eu sīnt ca tine chit ca am 47 de ani.
Singura mica diferenta ca pe mine ma intereseaza mai muilt....."cazanele americane" cum l-e place unora sa l-e spuna la masinile americane pe aici.

Nu stiu daca ai auzit vreodata de AUTO BECKER din Düsseldorf.
Asta era un magazin de masini de lux care a functionat pīna prin 2001 - 2002 dupa care a dat faliment. Ei bine, Mergeam aici numai ca sa vad masini.
Īn afara de americane aici era plin ochi cu Ferrari (toate tipurile existente) AMG, Jaguar, Lamborghini, Lotus, Bentley, Rolls, Porsche, Aston Martin īncepīnd cu masini de epoca dintr-e primele unde īntr-un secor separat stateau conservate pīna la masini noi noute cu ZERO KILOMETRI pe bord si miroseau a nou. Nu mai vorbesc ca nu se tinea cont de clasa sociala din care faci parte, si se accepta sa te asezi īn ele, sa le studiezi sau chiar sa īnchiriezi cīteva ore. De aici mi-am īnchiriat o data un Ferrari si un Jaguar.

Mergeam aici cīnd aveam cīte o zi libera, sa-mi clatesc ochii la masini.

AUTO BECKER era cel mai frumos magazin auto ce am putut sa vad vreodata īn ai mei 47 de ani, magazin unde arau toate bijuteriile auto adunate īntr-un singur loc. Era imposibil sa vezi totul ce era acolo īntr-o singura zi.
A dat faliment deoarece posesorul a facut niste īnselaciuni fiscale.

Īntr-e timp, dupa 20 de ani de germanie + gusturile mele de americane, nu mai īntorc capul dupa ele asa de mult cum o faceam acum 10 ani. Asta totusi, nu īnseamna ca nu sīnt capabil sa l-e apreciez tehnic si calitativ.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 12:26   #13
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Ce numiti voi īn RO "Masini Tari" sīnt aici asa de des vazute cum sīnt vazute Daciile 1300 īn Bucuresti
Şi asta le face mai puţin tari?
E veşnică problema asta īn postările tale: "experienţa mea de emigrant se ... pe ceea ce aveţi voi īn Romānia"
aleks is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 13:02   #14
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

@ aleks

Hai ca am īnceput anul bine !
Am spus eu asa ceva?
Repet: - De ce vesnic īmi īntoarceti vorba-n gura?
Experienta de.... EMIGRANT ?!
De unde ai mai scos-o si pe asta?
Īn fine. Hai s-o lasam balta ca zau n-are rost.

Uite, ca sa va scapati de mine si asta nu numai pt. o perioada scurta ci definitiv, ca sa nu mai aveti vesnic cui īntoarce vorba-n gura si cauta nod īnn papura numai pt. ca sta īn alta tara si pt. ca unii sīnteti niste INTOLERANTI care nu sīnteti capabili sa acceptati parerea unei persoane cu alte mentalitati decīt cele īn exclusivitate romānesti, eu ma retrag de pe forum.

Am sa-mi editez (sterg) datele din profil si rog un moderator / admin sda blocheze acontul cu caracter permanent.
Totodata īi rog pe unii care au prostul obicei de a ma spama cu fel de fel de tīmpenii si oferte pe Yahoo Messeger, sa faca bine sa ma lase-n pace.

Cam atīt am avut de spus!
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 13:55   #15
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Se-ntampla-n Dusseldorf: Mercedes SL65 AMG (Matte) Black Series

Păi nu e o jignire, aşa se numesc oamenii care emigrează din ţară.
Īn rest, contul nu se poate bloca, dacă te superi pentru că sunt şi alte păreri decāt a ta doar tu poţi decide dacă postezi sau nu pe forum.
aleks is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -