Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-09, 13:03   #16
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

pana la categoria kitsch mai are de pus pe el niste imitatie de piele care imita carbonul dar poate fi inscris cu siguranta la o categorie de genul ''good tuning gone bad'' se vede clar ca este un kit care ar sta bine pe RX7 sau ceva de genul. un CL nu se modifica de VITT el se duce la BRABUS, CARLSSON sau A.R.T. pt eleron si prizele imense scoase in evidenta si de vopseaua neagra kitul asta primeste nota 4 iar pt interior un 2
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 13:28   #17
claud1u_BDT

Stage 4
 
claud1u_BDT's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 181
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

sincer eo cred ca voi cand scrieti in post-ul vostru , va ganditi la titlul si ce mai scrie akolo, scrie frate ce iti spune tie creierul ala care nu il ai si gata



mie un imi place mult exteriorul ...nush de ce zic ca e kitch ...jentile sun mortale , sisemul audio ...lasa de dorit, iar interiorul....ar da bine pe negru

si apropo tarani aia de si-au pus sigle de BmW , Mertz, audi sau FERRARI cum mai e?????? ala nu e kitch e arta de cea mai inalta calitate
__________________

Last edited by claud1u_BDT; 07-08-09 at 13:30.
claud1u_BDT is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 13:29   #18
danelu

Stage 4
 
danelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 181
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

fiecare cu gusturile lui...eu zic ca e naspa si ca mai bine arata in varianta de serie
danelu is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 14:12   #19
pyttbull

Stage 5
 
pyttbull's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,392
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

urat!!!
pyttbull is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 14:15   #20
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Mie unul imi place!... Nu cred ca e kitsch deloc!...
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 14:25   #21
Scricy HKS
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 413
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

eleronul si jentile..bleah fiecare face ce vrea cu banii lui
Scricy HKS is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 14:47   #22
kir0087

Stage 3
 
kir0087's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 137
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Quote:
Originally Posted by m3lcul View Post
daca titlul articolului era super tuning pe CL mooammaa erau toti... frate.. super tare, kiar misto...asa daca e kitch pe CL sar toti invidiosii "daaa.. e urat.. proprietarul nu are gusturi, un cocalar cu bani". Instinctul de turma se manifesta necontenit pe acest forum, in special in mintea celor care cred ca au ceva de-aface cu acest "microb". Va zic eu de ce nu va place masina: pt ca nu e a voastra. Masina e super ok si mi se pare destul de bine facuta. nu e bling-bling, dar nici plina de abtzipilde cu NOS, GReady sau mai stiu eu ce modificari care sa arate ceea ce nu ai pe masina sau sub capota

Ce tot o ardeti atata cu invidia toti?? Ai ceva tangente cu genul muzical in care se vorbeste despre invidie si dusmani?
Ca altfel nu vad rostul pentru care arunci cuvantul invidie aici.
Pai daca e vorba numai de invidie atunci as posta la fiecare masina si as zice:"E praf".NU?

Bun...iti place tie,foarte frumos,dar nu te pronunta in numele altora cand tu defapt esti ala care nu are o treaba cu tuning-ul.Nu asa trebuie sa arate un MB CL.Sau probabil daca vrei sa joci NFS cu el da...

Mie nu imi place acest CL fiindca il consider batjocorit si e dreptul meu sa afirm asta.Dar nu mai fi tu asa sigur de motivul pentru care nu mi-ar placea cand tu probabil confunzi un Mercedes Benz CL cu o Honda Civic.
Uita-te la MEC Design si vezi cum se tuneaza un CL cu adevarat.
kir0087 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 15:01   #23
m3lcul

Stage 4
 
m3lcul's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 194
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Magos... tare as vrea sa vad cum arata masina ta....
m3lcul is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 15:08   #24
m3lcul

Stage 4
 
m3lcul's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 194
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[SKODA]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Quote:
Originally Posted by kir0087 View Post
Ce tot o ardeti atata cu invidia toti?? Ai ceva tangente cu genul muzical in care se vorbeste despre invidie si dusmani?
Ca altfel nu vad rostul pentru care arunci cuvantul invidie aici.
Pai daca e vorba numai de invidie atunci as posta la fiecare masina si as zice:"E praf".NU?

Bun...iti place tie,foarte frumos,dar nu te pronunta in numele altora cand tu defapt esti ala care nu are o treaba cu tuning-ul.Nu asa trebuie sa arate un MB CL.Sau probabil daca vrei sa joci NFS cu el da...

Mie nu imi place acest CL fiindca il consider batjocorit si e dreptul meu sa afirm asta.Dar nu mai fi tu asa sigur de motivul pentru care nu mi-ar placea cand tu probabil confunzi un Mercedes Benz CL cu o Honda Civic.
Uita-te la MEC Design si vezi cum se tuneaza un CL cu adevarat.
nu am tagente mămicule cu genul ala muzical la care te referi tu, te asigur de asta, insa pot spune ca am avut in viata asta ceva tangente cu mama ta, asa intamplator. AAA...nu...nu te speria ca nu sunt taica-tu, am fost asa ceva trecator . Cat despre mesajul meu...cei ca tine nu ar fii trebuit sa il citeasca pentru ca vad ca nu ai inteles nimic...Daca ai vedea masina asta expusa la 4tuning days ai fii uimit sa vezi ca oameni ca tine spun: "super tare merc-ul asta, prizele alea sunt bestiale" sau mai stiu eu ce...intr-adevar, sunt pareri pro si contra. nu imi place pentru ca:..... dar sa zici ca e kitch o masina destul de ok realizata si nu cu bari facute la coltz atunci asta ce mai e?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	wcxk5.jpg
Views:	76
Size:	62.5 KB
ID:	1037178  
__________________
SKODA OCTAVIA 1.9 TDI Under Construction

Last edited by m3lcul; 07-08-09 at 15:13.
m3lcul is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 15:10   #25
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Quote:
Originally Posted by m3lcul View Post
daca titlul articolului era super tuning pe CL mooammaa erau toti... frate.. super tare, kiar misto...asa daca e kitch pe CL sar toti invidiosii "daaa.. e urat.. proprietarul nu are gusturi, un cocalar cu bani". Instinctul de turma se manifesta necontenit pe acest forum, in special in mintea celor care cred ca au ceva de-aface cu acest "microb". Va zic eu de ce nu va place masina: pt ca nu e a voastra. Masina e super ok si mi se pare destul de bine facuta. nu e bling-bling, dar nici plina de abtzipilde cu NOS, GReady sau mai stiu eu ce modificari care sa arate ceea ce nu ai pe masina sau sub capota
Daca tie iti place este ok iti respect parerea dar daca altora nu le place ce vrei ? Fiecare cu gusturile lui si fiecare are dreptul la o parere. Nu le poti tu schimba parerea...

LE: E normal ca oricine si-ar dori masina asta(si fara roti..etc) dar una e sa vezi o poza si alta e sa o ai in fata blocului...e diferenta de la cer la pamant! E ca si o femeie daca o vezi in poza zici ca e "naspa" dar cand o vezi in fata ta ...poti avea alta parere(sau invers)
__________________

Last edited by Alex30; 07-08-09 at 15:15.
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 16:22   #26
Cr0c0 F

Stage 5
 
Cr0c0 F's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,454
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

mie imi place ff mult mash da cu kitsch-u asta..
Cr0c0 F is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 16:24   #27
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

din cate am mai vazut pe ici pe colo modelele europene nu prea se potrivesc cu stilul japonez..un CL e un model care emana lux eleganta si nu prea se potrivesc evazarile alea mari pe aripi si eleroane cu lemnul si pielea din interior.. mergeau si alte jenti..parerea mea..
__________________

Last edited by adrian78bmw; 07-08-09 at 16:32.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 18:32   #28
gyo.the.greatest
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Quote:
Originally Posted by uniquevl View Post
Prizele aceelea de aer fac rotile sa para foarte mici
Daca proprietarul era roman sunt sigur ca isi lipea semnu de la nike invers pe geamul din spate
Daca o lasa simpla era mult mai bine
Doamneeeeeeeeeee
rad de ma prapadesc....dak era roman, punea semnul de la nike pe spate invers
e prea tare faza asta....M A X I M

e greu sa tunezi mercedes, cand spui mercedes spui eleganta, ca si cum ai tuna rolce sau maybach...

daca o faci, e greu sa o faci incat sa placa ochiului...
primitiv sistemul audio...eleronul de pe spate e chiar simpatic, da nu da bine pe masina asta...jantele sunt frumoase
are piele de strut in ea?n-am vazut
acu ma uit...
gyo.the.greatest is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 18:54   #29
MTZu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 81
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

Cam nereusita combinatia.Exterior cu kit "import style" + interior luxos cu insertii lemn si piele,nu bate prea bine la ochi.Oricum proprietarul are dreptul sa o modifice in fel si chip daca ii place cum arata.
MTZu is offline   Reply With Quote
Old 07-08-09, 18:56   #30
shu.lee

Stage 5
 
shu.lee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 574
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Cum poti ridiculiza un CL

putea sa puna un kit care sa nu contrazica atat de mult eleganta mercedes, jantele fiind elementul cel mai nepotrivit, cu toate ca luate separat ele arata bine, pararea mea. oricum, nu e de prost gust si astia care o compara cu manelariile de la noi n-au o treaba cu realitate
shu.lee is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -