Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-09, 09:40   #46
EfEcT-MaStEr

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 74
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

e super tare facuta masina am si eu un reanult grand scenic pe care vreau sa il tunez o sa pun poze
EfEcT-MaStEr is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 10:45   #47
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Asta e masina ce se poate numi tuning poate, nu o capota de doliu si spoiler schimbat numa pe spate si alte gafe...

https://img49.imageshack.us/img49/7395/32er0.jpg

https://img204.imageshack.us/img204/8537/92zr2.jpg



Si o sa se zica da...dar asta de pe 4tuning e eleganta, nu e agresiva ca cea la care am dat poza eu...really? de cand e un Megane elegant? Ce gluma...
si tie iti place meganul asta? cel care a desenat spoilerele a zis:
mai pun o linie curba aici, un unghi ascutit aici , inca o linie aici si a iesit o masina star trek asta. si gentile alea ma impresioneaza la fel ca alea de pe fordu lu tata din '86.daca aste sunt gusturile tale nu avem ce face dar nu rade de munca altuia. ai avea dreptul sa comentezi doar daca ai o masina mai buna si tunata mai frumos decat aia.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 10:50   #48
Agatha

Stage 3
 
Agatha's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 118
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Asta e masina ce se poate numi tuning poate, nu o capota de doliu si spoiler schimbat numa pe spate si alte gafe...

https://img49.imageshack.us/img49/7395/32er0.jpg

https://img204.imageshack.us/img204/8537/92zr2.jpg



Si o sa se zica da...dar asta de pe 4tuning e eleganta, nu e agresiva ca cea la care am dat poza eu...really? de cand e un Megane elegant? Ce gluma...
Masina aia e facuta sigur de un cocalar! tu nu vezi cum arata ? 'eleronul' ala zici ca e masa de calcat..dar hai sa nu mai comentam gusturile unora!

Masina lui iulian e facuta decent.Am vazut-o live si pot sa zic ca e chiar ok,iar "pozitiile" alea rosii de fapt si de drept sunt demon eyes,si nu merge cu ele pe strada ca in secunda 2 l-ar fi oprit politia dar trecem cu vederea...El a adoptat stilul stoc,a vrut sa faca un mic "RS" alb in 4 usi...si a reusit per total.(Din cate stiu pe alb se fabrica doar in 2 usi si F1).In fond,fiecare isi "tuneaza" masina dupa propiul gust.
Felicitari Iulian pt masina e ok din toate punctele de vedere si felicitari cRbL pt poze !

Last edited by Agatha; 18-07-09 at 10:59.
Agatha is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 11:13   #49
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Diferenta dintre mine si voi e ca eu NU il cunosc pe acest Iulian...restul se intelege de la sine...iar kitul ala este un Carzone si e un kit varianta extrema, insa se poate numi tuning totusi...astept si alte mii de proprietari de masini tunate la fel ca cea a lui Iulian sa isi puna pozele pe site...ca doar e promotie...
__________________
ROCK HARD RIDE FREE
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 11:22   #50
Agatha

Stage 3
 
Agatha's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 118
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Diferenta dintre mine si voi e ca eu NU il cunosc pe acest Iulian...restul se intelege de la sine...iar kitul ala este un Carzone si e un kit varianta extrema, insa se poate numi tuning totusi...astept si alte mii de proprietari de masini tunate la fel ca cea a lui Iulian sa isi puna pozele pe site...ca doar e promotie...
nu trebuie sa-l cunosti pe propietar sa zici ca masina e decenta si ca s`au investit multi bani + mult timp. O fi ala kitul ala de la carzone 'speshal' dar tot coca' style e sorry.Presupun ca pentru tine tuning-ul este egal prin definitie cu EXTREM ,adica sa iasa in evidenta pe strada. De multe ori acest EXTREM da in kitch tuning cum e cazul de mai sus.Ia pune tu poze cu masina ta 'tunata' sa apara in revista si sa-ti admiram capodopera,ca doar e promotie...3 la 10 mii si o napolitana stricata.dooh
Agatha is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 11:26   #51
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Va rog să recitiţi postul meu de mai sus şi să nu vă supăraţi daca veti fi penalizaţi. Lăsaţi userii în pace, comentaţi maşinile.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 11:42   #52
allexutzzu

Stage 5
 
allexutzzu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 855
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

e destul de discret...mai e mult de lucru la masina...in prima faza ar fi o folie pe geamuri, apoi o suspensie putin mai coborata,etc...oricum, per total e ok...
allexutzzu is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 11:53   #53
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Originally Posted by dem_fuzl View Post
Nimic deosebit. Chiar banal. Cred ca nici nu as observa-o pe strada, daca ar trece pe langa mine, sau eu pe langa masina. Sau poate in cel mai rau caz, as vedea capota si plafonu vopsite (cu carbon fals), si as zice ceva de genu: "ia uite bah, altu care si-a vopsit masina si zice ca e mare tuner" .... vad multe masini facute asa, si atat, ca in rest au capace pe roti, tzeava falsa, etc ....
Banuiesc ca o sa fie pusa o bara de RS si pe fata, ca altfel e aiurea, zic eu, sa ai doar pe spate.
Farurile, parerea mea, sunt "de porc" ..... plus ca daca nu te uiti atent la masina, zici ca e cu spatele. Sau in trafic, doar cu pozitiile, alea rosii adica, mai mult ca sigur induce eroare. Fata sau spatele?? Ma mir ca il lasa politia cu rosu in fata .....
Ma repet, mi se pare cam banala masina. Vorba cuiva, sunt altele mult mai bune.

Si asta e o opinie ???!!!
Iulian...felicitari pt ce ai facut masinii pana acum...cat timp...pasiune si bani ai investit...si stiu ca o vei face in continuare...

Pt cel care a scris asta...nu vreau sa fac scandal....vezi ca o dai prea mult in nesimtire...daca ai vedea tu masina asta live ai tacea din gura...iti garantez eu asta...si ba da...daca trece pe langa tine...o sa te uiti la semafor la ea pana pleaca ...asa cum e ea ,,banala''.
Si dupa mentalitatea ta...cu ,,pozitiile alea rosii''...chiar crezi ca merge prin trafic ???

Pt cei care au impresia ca masina asta a fost pusa aici ca are relatii iulian....nu...nu e asa...era cu mine ieri cand a aflat ...
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 12:09   #54
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Deci fara suparare,nu vad tuningu unde e...are capace brembo puse peste etrierii originali (jalnic) ,are set de lupe bagate in faza lunga,husa pe volan si mii de cruciulite in masina zici ca e manastirea Cozia si zicetyi ca e tunata ca are vopsit capota si plafonul si i-a pus jante...sincer,uitati-va atent p`aci ca sunt oameni care chiar tuneaza masinile...
__________________
Cele mai bune glume sunt glumele proaste,facute bine...
Masinutza mea... https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cona-78-a.html
Jucaria... https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...ta-rs1800.html
Daily... https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...ml#post5492092

Last edited by vlad_strumph; 18-07-09 at 12:12.
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 12:27   #55
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Originally Posted by vlad_strumph View Post
Deci fara suparare,nu vad tuningu unde e...are capace brembo puse peste etrierii originali (jalnic) ,are set de lupe bagate in faza lunga,husa pe volan si mii de cruciulite in masina zici ca e manastirea Cozia si zicetyi ca e tunata ca are vopsit capota si plafonul si i-a pus jante...sincer,uitati-va atent p`aci ca sunt oameni care chiar tuneaza masinile...
Daca treaba cu capacele brembo e adevarata, masina e un mare Kitsch, nicidecum un exemplu de urmat!!
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 12:32   #56
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

nu stiu ce vede initiatorul acetui topic la aceasta masina......e o banala masina....o capota vopsita in negru, niste jante la fel vopsite in negru, doua stikere si un xenon si asta inseamna TUNING???????

Incercati sa promovati masinile cu adevarat modificate nu aceste masini banale care nu au nicio treaba cu TUNINGUL in sine.......
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 13:09   #57
HAll3x

Stage 1
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 16
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

foarte tare masina, mai ales cu angel eyes roşu. BRAVO
HAll3x is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 13:24   #58
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Quote:
Daca treaba cu capacele brembo e adevarata, masina e un mare Kitsch, nicidecum un exemplu de urmat!!
__________________
Sigur sunt capace ca asa am si eu.....se gasesc pe ebay.......35-50 de euro
Masina e aranjata cat de cat....mi se pare ok...
cristi_xj6 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 13:28   #59
Sebi
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
Sebi's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 650
Member of:
[CSR]
[VW]
[DAEWOO]
[SKODA]
[RENAULT]
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Inca un motiv sa nu-mi postez modificarile aduse masinii. Ia investiti voi 3000 euro intr-o masina pe criza asta, avand doar un salar modest sa vedem ce tuning faceti, sunt sigur ca multi dintre voi de abia va permiteti sa va intretineti masinile stock. Prea multi "cunoscatori", terminati comentariile aiurea si vedeti-va de masinile voastre. Il felicit pe proprietar, good job si multa bafta pt ce v-a urma.
__________________
I like it loud!
Sebi is offline   Reply With Quote
Old 18-07-09, 13:35   #60
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: Cum poti sa modifici un Megane 2

Daca ne-am vedea de masinile noastre nu ar mai intra nimeni aici decat Iulian cu amicii, dar atata timp cat e deschis public comenteaza cine doreste, terminati cu "daca nu va place taceti sau nu comentati", comenteaza cineva vrea ce vrea despre masina, ca de asta au fost puse pozele, sa aprecieze lumea...sau sa rada, dupa caz...btw, felicitari proprietarului, succes, sanatate la familie, o dedicatie muzicala, etc...scuze ca uitasem de el si m-am luat direct de masina, asa...fara sa imi dau seama de munca investita, salariu, etc...alte lucruri care sunt de prima importanta si ignorantul de mine le-a trecut cu vederea...
slayersland is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -