Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Care este părerea ta?
īmi place la nebunie 46 17.76%
este extraordinar 28 10.81%
este doar frumos 49 18.92%
merge 45 17.37%
este urāt 28 10.81%
un mare kitsch, nu īmi place deloc 63 24.32%
Voters: 259. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-04-09, 13:01   #46
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by alexcump View Post
Aici se face o mare confuzie.
Daca iti place masina esti cocalar direct fara drept de apel.
Dar daca spui ca nu este frumoasa si ca este un kitch, uite ce gusturi rafinate ai. Unii de pe aici dau unele raspunsuri luanduse dupa altii. Sunt unii useri care vin cu o idee proprie si altii o copie. Nu stiu, dar inclin sa cred ca unii spun ca este un kitch doar ca sa se dea bine cu marea parte a grupului.

Am si eu o mare curiozitate. De unde va dati voi seama ca un om este cocalar? Multi dintre voi nu cred ca stiti ce inseamna acest cuvint si totusi, il folositi!
Cocalar = om fara nici un pic de bun simt, ce se imbraca dupa stilul '' de puta madre '', in mare parte din cazuri asculta manele, fara nici o farama de spirit civic si social si cu un limbaj defectuos si gresit din punct de vedere lingvistic.

Un caz concret este cel de mai sus. '' ovydioo '' s-a adresat prin apelativul '' prietene '' si este considerat drept cocalar.

Domnul cybercsx credeti ca posesorul masinii a facut acea masina pentru dumneavoastra. Va inteleg ca veniti cu argumente pentru a va sprijini pozitia si apreciez acest fapt dar urmatoarea expresie mi se pare putin deplasata''asi accepta si eu''. Nu cred ca suntem noi in masura sa ACCEPTAM aceasta masina sau sa ii ingradim dreptul de a mai circula.

Postul meu este unul cu intentia de a mai curata topicurile de asemenea formulari de genul '' esti cocalar '', '' ce posesor tampit '', '' ce masina ruinata ''.

ps: Daca moderatorii considera postul meu drept o jignire sa imi atraga atentia cu un '' warn''

Sarbatori Fericite !
un 10+ pt postul asta, pacat ca multi nu ''intelege'' ce-ai vrut sa transmiti
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 17:45   #47
mitza mtb
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,849
Member of:
[4Rally]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Eu apreciez initiativa proprietarului de a face ceva unic pe o masina...si ceva ce nu au toate masinile....si in principal mie imi place..as merge cu asa ceva pe strada..si as conduce asa ceva...chiar imi place..
mitza mtb is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 22:11   #48
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

sa-l anunte cineva pe Guta)....ON: masina e cam uratica...nici kitsch nu poti sa zici ca e...
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 14:57   #49
mghio

Stage 1
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 20
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Masina cu aceasta culoare are un stil aparte dar sunt si cateva elemente mai nepotrivite cum ar fi: roti m6 negre , pata argintie pe capota
Dupa parerea mea , jantele originale "black polished" sau gri carbon ar fi adus o echilibrare optica mult mai in avantaj dar cum gusturile nu se discuta , felicitari !

PS: am avut ocazia sa ma sui intr-un bmw M5 interior exterior , dar era un 3L diesel. Nu credeti ca ar putea fi si acesta la fel ?
mghio is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 17:14   #50
bytzu11

Stage 3
 
bytzu11's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 169
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Talking Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Indiferent ce motorizare are...omul care si-a comandat o asemenea masina cu o asemenea combinatie de culori,nu poate sub nici o forma sa fie catalogat ca un "cocalar"...in schimb unii de pe acest forum nu au invatat sa aprecieze un lucru facut bine...nu stiu ce inseamna sa faci un lucru bine...dar pentru ei exista mereu kitch'uri si masini "tunate"...putini fac diferenta intre un tuning veritabil si un kitch...drept dovada multi compara culoarea asta cu stilul "guta"...si multi nici macar nu stiu sa scrie corect un post...asa ca mai usor cu aceste comparatii aberante!!!
On:felicitari ownerului pentru ea!!!
__________________
Muscle Car Fan...4ever......Dacia&Opel Driver...4now...
bytzu11 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 16:59   #51
andrew 46

Stage 5
 
andrew 46's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,438
Member of:
[Colectionar Machete]
[Toyota]
[2 Roti]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

hm...
e cam adevarat ca e o masina de cocalari si pitzipoance...
insa mi se pare interesanta ideea...
andrew 46 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 18:11   #52
chelloo83

Stage 5
 
chelloo83's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 335
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

mie personal nu imi place...dar daca ii place proprietarului...e problema lui
chelloo83 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 21:20   #53
Anka Blonda

Stage 3
 
Anka Blonda's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 118
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

imi place la nebunie clar!!!!
Anka Blonda is offline   Reply With Quote
Old 31-05-09, 20:29   #54
Mallus
Seat Driver

Stage 5
 
Mallus's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,172
Member of:
[SEAT]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

E intradevar ceva diferit!
Poate culoarea asta ar fi ceva urat pe o masina ieftina dar pe un m5 da bine zic eu!
Mallus is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 23:38   #55
stig_speed60
Dacia Driver

Stage 3
 
stig_speed60's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 162
Member of:
[DACIA]
[SUBARU]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

de ce nu a vopsit si jantele la fel?
stig_speed60 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 08:33   #56
Gabitu31

Stage 2
 
Gabitu31's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 35
Member of:
[FORD]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

hahaha... deci masina asta este o mizerie de nedescris
Gabitu31 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 15:49   #57
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by Anka Blonda View Post
imi place la nebunie clar!!!!
Asa, fara inimioare si stelute? Eu zic ca mai era loc de imbunatatiri, sa sclipeasca si mai tare! Eventual niste "jvarovski" ceva pe capota...ce zici?
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 15:55   #58
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Pot sa zic ....jos palaria... pentru ce-i care au reusit sa faca aceasta masina...de comentat toti sunteti buni dar nu vad pe nici unu sa-si faca ceva ce nu are nimeni pe masina ( nu neaparat cazul de fata )...avand in vedere ca stiu ce inseamna sa faci o astfel de masina eu zic ca este un proiect 100% reusit...si ca fapt divers nu este aur...este doar un efect

p.s.:se poate face asa ceva si in romania
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 06-06-09, 16:04   #59
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
Pot sa zic ....jos palaria... pentru ce-i care au reusit sa faca aceasta masina...de comentat toti sunteti buni dar nu vad pe nici unu sa-si faca ceva ce nu are nimeni pe masina ( nu neaparat cazul de fata )...avand in vedere ca stiu ce inseamna sa faci o astfel de masina eu zic ca este un proiect 100% reusit...si ca fapt divers nu este aur...este doar un efect

p.s.:se poate face asa ceva si in romania
Deja au multi masina stricata in felul asta pe mapamond, nu e deloc unic, daca iti faci masina asa intri in club cu "ce-i" care au reusit (?!?!) sa faca (wow) asa ceva...
Nu, nu e aur, e o vopsea de prost gust tiganesc. Daca ar fi o culoare respectabila ar fi oferita optional de catre firmele care produc masini, sa fim seriosi... la cati nu le-ar fi rusine sa mearga cu asa ceva pe strada? Daca se face si in Romania e bine, daca e ieftin poate o sa apara ceva Dacii aurii cu "Nike" pe luneta.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 07-06-09, 00:01   #60
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Deja au multi masina stricata in felul asta pe mapamond, nu e deloc unic, daca iti faci masina asa intri in club cu "ce-i" care au reusit (?!?!) sa faca (wow) asa ceva...
Nu, nu e aur, e o vopsea de prost gust tiganesc. Daca ar fi o culoare respectabila ar fi oferita optional de catre firmele care produc masini, sa fim seriosi... la cati nu le-ar fi rusine sa mearga cu asa ceva pe strada? Daca se face si in Romania e bine, daca e ieftin poate o sa apara ceva Dacii aurii cu "Nike" pe luneta.
prea putine sanse sa vezi asa ceva pe o dacie...cel putin o suma cu 3 zerouri si in euro costa o asemenea vospea iar efectul nu este limitat numai la gold efect...gama de culori este limitata doar de imaginatie si bun gust...avand in vedere ce implica tehnologia de a face o astfel de lucrare eu tot raman la parerea cu jos palaria in fata celor care au efectuat-o
Yackone is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -