Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Care este părerea ta?
īmi place la nebunie 46 17.76%
este extraordinar 28 10.81%
este doar frumos 49 18.92%
merge 45 17.37%
este urāt 28 10.81%
un mare kitsch, nu īmi place deloc 63 24.32%
Voters: 259. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-09, 11:47   #31
bytzu11

Stage 3
 
bytzu11's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 169
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Thumbs up Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Toti comparati masinile cu manele sau Bug-Mafia...mai nou asa se alege o masina???in functie de ce muzica asculti???eu zic ca e o idee tampita asta...masina se apreciaza dintr-un alt unghi,pentru toti "cunoscatorii" de pe aici...si daca baiatu' asta asa a vrut masina lui,nu inseamna ca e tigan sau ca e manelar...nicidecum...poate ca si cei de la Mafia' odata incurajau "ceva si mai excentric"...asa ca mai ganditi-va...e doar o culoare...si plus de asta e lucrata foarte bine si ii sta bine...sau toata lumea alege negru mat acum,ca e mai shic???
__________________
Muscle Car Fan...4ever......Dacia&Opel Driver...4now...
bytzu11 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 11:54   #32
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

turbo sistem
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 11:56   #33
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Un mafiot cu siguranta nu umbla cu o astfel de masina care sare-n ochi. Ala īsi ia ceva cīt mai neutru sa fie cīt mai anonim, cīt mai "incognito".

Asa ceva face eventual un GRANDOMAN care vrea sa-si arate "muschii" financiari si nu mai are pe ce sa-si chieltuie banii.
Un om NORMAL sub nici o forma.

Last edited by CyberCSX; 16-04-09 at 12:09.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 12:15   #34
StreetStyle22

Stage 5
 
StreetStyle22's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,919
Member of:
[DACIA]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by bytzu11 View Post
Toti comparati masinile cu manele sau Bug-Mafia...mai nou asa se alege o masina???in functie de ce muzica asculti???eu zic ca e o idee tampita asta...masina se apreciaza dintr-un alt unghi,pentru toti "cunoscatorii" de pe aici...si daca baiatu' asta asa a vrut masina lui,nu inseamna ca e tigan sau ca e manelar...nicidecum...poate ca si cei de la Mafia' odata incurajau "ceva si mai excentric"...asa ca mai ganditi-va...e doar o culoare...si plus de asta e lucrata foarte bine si ii sta bine...sau toata lumea alege negru mat acum,ca e mai shic???
Ceva mai excentric ? Ceva mai excentric,frate sa-si cumpere un old timer de 80 de ani,aia excentric cu cateva mil de dolari,nu sa-si traga o folie kitchoasa pe un M5.Arata oribil,pacat de bavareza,mare pacat .
StreetStyle22 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 12:30   #35
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by bytzu11 View Post
Toti comparati masinile cu manele sau Bug-Mafia...mai nou asa se alege o masina???in functie de ce muzica asculti???eu zic ca e o idee tampita asta...masina se apreciaza dintr-un alt unghi,pentru toti "cunoscatorii" de pe aici...si daca baiatu' asta asa a vrut masina lui,nu inseamna ca e tigan sau ca e manelar...nicidecum...poate ca si cei de la Mafia' odata incurajau "ceva si mai excentric"...asa ca mai ganditi-va...e doar o culoare...si plus de asta e lucrata foarte bine si ii sta bine...sau toata lumea alege negru mat acum,ca e mai shic???
Te rog frumos, scapa de cuvantul "muzica" din fraza cand vorbesti de Guta sau de BUG Mafia! Iar voturile sunt egale kitch vs. superba, iar commenturile sunt cam 10 la 1 ptr kitch, deci e clar...cineva se joaca:P da nu conteaza, tot dezgustatoare ramane.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 13:00   #36
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Sunt in mare parte deacord cu bytzu11. Tot ce am citit pe aici am citit doar despre manele si cocalari. In cazul nostru nici nu cred ca este vorba de asa ceva. In Rusia nu cred ca se asculta manele, plus de asta tot ziceti ca e tampit si idiot propietarul masinii. Bun, asa o fi dar uitati un aspect. El si-a indeplinit un vis deal lui pe cand mare parte din noi nu. Daca omului asa ia placut asa a facut-o.
Apropo de negru mat. Cand vedeti o masina negru mat mama ce masina faina deci e chiar tare si le vezi peste tot. Omu a vrut sa iasa din tipar, cred ca sa saturat de atatea culori comune si a vrut sa aiba ceva unic.
Eu sa va zic sincer chiar il apreciez si nu vad ceva atat de dizgratios si de oribil. Explicatimi si mie ce e asa de oribil inafara de '' pata '' aia arginitie de pe capota?
De ce e ruinata masina aia? Ati uitat ce date tehnice are? Tare as vrea sa-i vad pe cei ce au zis ca e o masina ruinata sa faca o liniuta cu masina aceasta si cu propietarul ei. Sa vad ce ati mai zice atunci? Tot ruinata e?

Fara suparare da asta e parerea mea.
__________________


Te rog voteaza-ma aici in concursul Opel Adam.
Multumesc
E-mail: cumpanici.alexandru@yahoo.ro
alexcump is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 13:15   #37
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Vezi Poza.
Pai sincer nu ma mai mira nimic.. la ce sa te astepti? Uita-te la numar.. este predestinat
@alexcump: Asa e, fiecare isi face masina cum vrea.. DAR .. eu unul doar mi-am zis parerea.. decat sa fac ceva "unic" si 'kitsch', mai bine o las asa.
In legatura cu liniuta .. am si zis ca M5 e o masina tare, dar aici se discuta STYLING-ul masinii.. care este la pamant.
Brian is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 20:19   #38
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

ce-i asta? un thread unde raspund toti taranusii prosti posesori de dacii ca nu le place un M5 din cauza culorii. majortitatea (adica 90%) nici nu stiu cati cai are un M5 fara sa dea un search pe google si comenteaza ca si-a pus un rus folie pe bmw. scoteti-va frate icoanele aurite cu adi de vito din bord si nu mai comentati de altii cand voi nu intelegeti reclama cu dacia tuning (pt taranu' din tine!!!) lol. hai ca ati fost funny!
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 20:24   #39
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
Te rog frumos, scapa de cuvantul "muzica" din fraza cand vorbesti de Guta sau de BUG Mafia! Iar voturile sunt egale kitch vs. superba, iar commenturile sunt cam 10 la 1 ptr kitch, deci e clar...cineva se joaca:P da nu conteaza, tot dezgustatoare ramane.
prietene de cand nu te-ai mai uitat la situatia cu voturile??? sau vrei sa arati si tu ca esti un taran dezinformat ca restul
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 16-04-09, 22:59   #40
slayersland

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 399
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by ovydioo View Post
prietene de cand nu te-ai mai uitat la situatia cu voturile??? sau vrei sa arati si tu ca esti un taran dezinformat ca restul
"Prietene", vorbesti exact ca un cocalar, scuze daca te-a suparat discutia cu manelele, dar nu m-am abtinut, sunt si ei oameni pana la urma. Stiu cati cai are M5, cati mm are in multe dimensiuni, ce tip de piele e in interior, de unde e adusa, etc, eu cred ca tu habar nu ai si esti frustrat ptr ca probabil e si visul tau masina asta...si te doare.
slayersland is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 01:14   #41
ovydioo

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 436
Exclamation Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Quote:
Originally Posted by slayersland View Post
"Prietene", vorbesti exact ca un cocalar, scuze daca te-a suparat discutia cu manelele, dar nu m-am abtinut, sunt si ei oameni pana la urma. Stiu cati cai are M5, cati mm are in multe dimensiuni, ce tip de piele e in interior, de unde e adusa, etc, eu cred ca tu habar nu ai si esti frustrat ptr ca probabil e si visul tau masina asta...si te doare.
discutia cu manelele nu a fost importanta pt mine si orice alt gen de subiect despre proprietar si felul in care isi traieste viata. dc. eu vorbesc ca un cocalar inseamna ca trasiesti prin cercuri de genul si stii cum vorbesc. bravo tie dc un M5 pt tine nu este un vis este un lucru realizabil, noi astia mai saraci ramanem cu pasiunea, nu stim ce fel de piele are la interior dar spre deosebire de tine stim ce-i cladirea din spatele masinii si de ce s-au facut pozele acolo. imi cer iertare dc posturile mele te-au deranjat, sper sa nu se mai intample
ovydioo is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 12:37   #42
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Um MOTOR facut ca cel din poza cu oareceva GOLD PLATED asi accepta si eu dar nu toata masina.

Last edited by CyberCSX; 19-04-09 at 19:55.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 18:40   #43
alexcump

Stage 5
 
alexcump's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 605
Member of:
[Hyundai]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

Aici se face o mare confuzie.
Daca iti place masina esti cocalar direct fara drept de apel.
Dar daca spui ca nu este frumoasa si ca este un kitch, uite ce gusturi rafinate ai. Unii de pe aici dau unele raspunsuri luanduse dupa altii. Sunt unii useri care vin cu o idee proprie si altii o copie. Nu stiu, dar inclin sa cred ca unii spun ca este un kitch doar ca sa se dea bine cu marea parte a grupului.

Am si eu o mare curiozitate. De unde va dati voi seama ca un om este cocalar? Multi dintre voi nu cred ca stiti ce inseamna acest cuvint si totusi, il folositi!
Cocalar = om fara nici un pic de bun simt, ce se imbraca dupa stilul '' de puta madre '', in mare parte din cazuri asculta manele, fara nici o farama de spirit civic si social si cu un limbaj defectuos si gresit din punct de vedere lingvistic.

Un caz concret este cel de mai sus. '' ovydioo '' s-a adresat prin apelativul '' prietene '' si este considerat drept cocalar.

Domnul cybercsx credeti ca posesorul masinii a facut acea masina pentru dumneavoastra. Va inteleg ca veniti cu argumente pentru a va sprijini pozitia si apreciez acest fapt dar urmatoarea expresie mi se pare putin deplasata''asi accepta si eu''. Nu cred ca suntem noi in masura sa ACCEPTAM aceasta masina sau sa ii ingradim dreptul de a mai circula.

Postul meu este unul cu intentia de a mai curata topicurile de asemenea formulari de genul '' esti cocalar '', '' ce posesor tampit '', '' ce masina ruinata ''.

ps: Daca moderatorii considera postul meu drept o jignire sa imi atraga atentia cu un '' warn''

Sarbatori Fericite !

Last edited by alexcump; 17-04-09 at 18:42.
alexcump is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 18:51   #44
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

@ alexcump

M-ai īnteles putin gresit.
Trebuie tinut cont de gusturile fiecarei natii.

Rusii sīnt cunoscuti īn ceea ce priveste obsesia aurului. Sa nu uitam ca ei au si cupole de biserici trase-n aur (GOLD PLATED).

Pt NOI EUROPENII gusturile lor sīnt prea abstracte si intra īn categorie COCALAR cum o numesti tu.

Mai dau ca exemplu si SPANIOLII si BRAZILIENII
Tuningul spaniol EXTREM, este vazut aici ca CHICI DEZGUSTATOR de rīsul curcilor iar tuningul BRAZILIAN (ar mai fi cubanez-ul) acele culori vii, stridente īn paint job cu contraste puternice, culori extrem de vii, combinatii ce pur si simplu dor la ochi sīnt pt. europa PAPAGALI si pe pariu ca n-ar avea nimeni curajul sa iasa cu o asa masina īn strada. De mentionat ca īn tarile astea (Brazilia / Cuba) pīna si casele lor sīnt vopsite īn astel de culori contrastuale extreme.
JAPONEJII au prostul obicei de a utiliza spoilere si eleroane extreme, spoilere pīna īn pamīnt trase unele chiar īn lungime īn mod abstract si eleroanele zici ca-s aripa de avion supradimensionata. Ba mai au si obiceiul de a PERSONIFICA o masina (mai ales femeile) cu ochi, inimoioare, sprīncene si alte minuni din astea.

Fiecare natie are stilul iei de aceea si mentiunea mea "asi accepta si eu", cu alte cuvinte, asi fi de acord cu stilul "X" din tara "Y" īntr-un procentaj de xx % din totalul aratat si cu asta, am aratat o oarecare TOLERANTA.

Last edited by CyberCSX; 17-04-09 at 18:56.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 22:17   #45
rekin

Stage 5
 
rekin's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 540
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: From Russia with Love: BMW M5 auriu

mie imi place mult,oare cand o sa vad una pe la noi?:P
rekin is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -