Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

View Poll Results: Sunteti deacord cu infiintarea unei regiuni secuiesti autonome?
Da 1 4.76%
Nu 17 80.95%
Nu ma intereseaza 3 14.29%
Voters: 21. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-02-08, 16:36   #16
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Quote:
Originally Posted by Tzare View Post
Ma numai noi romanii putem fi asa de democrati sa ii lasam pe alti sa invete la noi in tara limba lor materna sa aiba chiar propria facultate lucru pe care in restu tariilor din europa nu il vezi.Pe aia nu ii intereseaza ca esti tu minoritar si vrei sa inveti in limba ta materna sau ca esti de alta religie decat ce predau ei la scoala.Aia care ne conduc is niste lingusitori care fac tot ce le zic altii ca sa fie in conformitate cu Uniunea lu peste,fara sa se gandeasca la faptul ca nici aia nu aplica legile astea stupide de la noi.Conducerea e prea incapabila sa inteleaga ca nu tre sa faca ce zic alti ci tre sa faca ce fac ei.Ar trebui sa luam exemplu de la tarani care au facut unirea Romaniei si anume: aia sau dus in fata casei unde a avut loc unirea si au asteptat afara daca nu semnau unirea ii linsau.Simplu dar eficient.
bine zis ... ai spus un lucru f adevarat .in ce alta tara mai vezi tu ca se preda in 2 limbi si cea mai tare faza e ca maghiarii nu vor sa invete romana asta e problema ,stai sa vezi ca se rascoala si tiganii si vor si ei autonomie proprie pt strehaia ) si oricum ei sunt mai multi ca unguri asa ca ... vezi atunci frumusete
Al3xxx is offline  
Old 26-02-08, 17:47   #17
Archangel

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Daca isi obtin autonomia stam si noi la vama cum stateau bulgarii, cu mana intinsa
Archangel is offline  
Old 26-02-08, 18:16   #18
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Cuvintele pe care as vrea sa le adresez celor ce vor autonomie in acea zona nu sunt demne de acest forum...am avut ocazia sa scuip o vanzatoare care mi-a spus ca daca nu cer ceea ce vreau in ungureste sau in engleza,nu ma serveste...nici nu stiti ce satisfactie am avut si ce repede am urcat la volan si am tuns-o de acolo.
Vreti o tara numai a voastra,vreti sa vorbiti numai in ungureste,vreti sa vedeti numele oraselor scris in ungureste???Se rezolva tata....mergeti in UNGARIA!!!
__________________
cand vreti sa depasiti prin dreapta,asigurati-va bine,de obicei pe acolo vin eu racheta
Spillner is offline  
Old 26-02-08, 20:31   #19
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

aici se discuta de pamantul tarii tale si tu o dai cu psdisti pnlisti pdisti prmisti si toate natiile lor de politicieni de 2 lei.....

sa nu mai vbesc de cine a vandut tara cu tot cu resursele ei...adi..itzi spune ceva?
-ZZ- is offline  
Old 26-02-08, 21:26   #20
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Tara asta o vindem noi. Noi totzi astia, pulimea, noi am vandut tara! Politicienii nu fac decat sa-si vada de treburile lor in limitele in care ii lasam noi. Daca eram destepti acu eram cu paru in mana la Parlament si-i intrebam d c o ducem nasol. Totzi au facut cat le-am permis noi.



Ma repet! Tinutul Secuiesc va declansa multa patima pentru ca ungurii ii vor trata pe romanii sin Hr si Cv mult mai rau. Vor incerca sa-i izgoneasca doar pentru a demonstra ca este tarlaua lor. Si din nou va spu!!! Este vina noastra si numai a noastra!!! Asta se intampla pt ca nu am luat atitudine la timp. Pentru ca nu am urlat cand nu a vrut sa ne de-a o paine la magazin cand ne era foame si pentru ca am ramas indifernti atunci cand la restaurant nu ne-a servit cu o bere. Tot ce am facut a fost sa injuram. DA! Suntem un popor cu un bogat lexic trivial claustrat in semieducatia primita. Noi am tacut si ei au facut. Parctic ne-am completat unul pe altul. Ei bine ... eu unul M-AM SATURAT!!! GATA!!!! Nu vreau sa mai fiu indiferent.


Am sa incerc ca zilele urmatoare sa aduc un istoric pe forum pentru o discutie despre problema, bazata pe date concrete!!!
Alex69 is offline  
Old 26-02-08, 21:46   #21
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

asa asa fii rau....!gura mamii lor de ghiauri..noi romanii dak am stii sa ne ridicam oleaca sa luam putina atitudine am rezolva ceva..dar asa...in guvern sunt alte interese si se trag alte sfori, la care noi romanul de rand nu o sa avem niciodata acces..sus acolo sunt romani care isi vand tara acum...si noi iam votat asta doare cel mai tare..
MON-u is offline  
Old 26-02-08, 22:13   #22
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Bah ia lasati vorbele si treceti la fapte ca la scris sunteti tari,ia sa va vad la fapte, toata lumea din tastatura vb de nu mai poate da cand e vb sa dea fata in fata cu cine trebuie i.... , se ridica pe ''varfuri'' ,zice el ca face ,drege si atat pe cand aia care stiu tac si fac
ia sa vad eu cati dintre voi iau vreo masura ca pana la urma la asta se refera tot ... ca de astia care vb mult si repede este satula lumea ,de vrajeala ieftina care o vinzi la colt de strada si de fapt ... nu faci nimik
deci ma alatur miscarilor voastre de trupe ... daca va fi cazul si veti face ceva !

Last edited by Al3xxx; 26-02-08 at 22:15.
Al3xxx is offline  
Old 26-02-08, 22:17   #23
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
aici se discuta de pamantul tarii tale si tu o dai cu psdisti pnlisti pdisti prmisti si toate natiile lor de politicieni de 2 lei.....

sa nu mai vbesc de cine a vandut tara cu tot cu resursele ei...adi..itzi spune ceva?
george las-o asa ... stie lumea cum sta treaba exact nu trebuie sa te mai justifici stai linistit nu te mai enerva ,dar care sunt actiunile pe care le intreprindem noi ?

Last edited by Al3xxx; 26-02-08 at 22:20.
Al3xxx is offline  
Old 26-02-08, 22:22   #24
Alex69

Stage 4
 
Alex69's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Deci e clar!!! trebuie sa ne miscam!!! Pentru toate trebuie sa existe un inceput
Alex69 is offline  
Old 26-02-08, 22:49   #25
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Quote:
Originally Posted by Alex69 View Post
Deci e clar!!! trebuie sa ne miscam!!! Pentru toate trebuie sa existe un inceput
intocmai ,dar concret ce vom face ?,stii cum e hai sa facem ... dar... cum o facem ) asta e intrebarea esentiala
Al3xxx is offline  
Old 27-02-08, 09:19   #26
Acc3l3ratoR
Oltcit Driver

Stage 5
 
Acc3l3ratoR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,528
Member of:
[Oltcit]
[Honda]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

Sa Fie Clar...
Nu Vrem O Enclava In Romania...
Acc3l3ratoR is offline  
Old 27-02-08, 09:42   #27
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

propun inarmarea tuturor romanilor. cumpar lansatoare de rachete. asta a fost ca o paranteza. stau si ma gandec ce am putea face noi? toti suntem preocupati sa facem bani, sa ne imbogatim si nu mai vedem ce-i in jur. eu unul atat am reusit sa fac cand trec printr-un sat maghiar sau ceanglez, dau geamul jos si le pun urmatoarele melodii: "noi suntem romani" si mai ales, preferata mea "s-o suit pishta pe cal". sa va mai explic ca trebuie sa inchiriez un abator pt. cata carne primesc cu darnicie?
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline  
Old 27-02-08, 12:22   #28
MON-u
Old School Cars

Stage 5
 
MON-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,074
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

pai ce sa facem...demostratie ceva?banere, afise anti..??propuneri...
MON-u is offline  
Old 28-02-08, 09:09   #29
danuuu

Stage 5
 
danuuu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 447
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

sa faceti un tabel sa stiu si eu cum sa va fac rost de viza de Tg Secuiesc!!!!!
Az ÖKO Program és ezen belül az ÖKOPlusz program, amit a budapestieknek alakított ki a Főtáv Zrt. nem más, mint egy lehetőség. A távfűtéses házak lakóközösségeinek nyújt anyagi se-gítséget ahhoz, hogy a lakásokba egyedi szabályozókat szereljenek. A berendezések által a hőmérséklet szabályozható lesz, az elhasznált energia mérhetővé válik, és akár -os megtakarítást is elérhetnek a fogyasztók. A fővárosiaknak szóló plusz, hogy a FŐTÁV 10%-os alapdíj kedvezményt ad a résztvevő fogyasz-tóknak a program idejére.

Deci cum rezulta din articol 10% e bonusul meu.
danuuu is offline  
Old 28-02-08, 14:07   #30
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: Petitie anti Tinutul Secuiesc

noh istenem bonghyna maghiara.... se sui ciula pe cal si se uita spre ardeal doamne ocroteste-i pe romani, da-te-n turbo matii jos ca opelul ii a nos' yavuz tipa tare la romani, si de vrei tu chevrolet da-mi pe messenger accept..... huoooo Danuuuu ungurul = boanghina infiltrata.

P.S. acesta este un pamflet si trebuie luat ca atare - ciula stie ! )
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?
JUPAN_EMY is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -