Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-09, 18:24   #5716
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by TheFasterMan View Post
...sa fiti intr`un club No Name e usor si e moaca....
ce iti place sa vorbesti fara sa stii?chiar daca e un club "No Name" cum zici tu(si nie un NSL unde esti u membru) sa stii ca si aici dam bani ,dar nu pentru niste amarate de tricouri, ci pentru acte....ca sa avem totusi actele de filiala legal si act de organizare......nu s-a retras lumea de bani..ci doar ca nu intelegeau nimic din ei
__________________
Crazy Customs Onesti
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:35   #5717
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

andrey...laurentiu...treceti pe sectiunea voastra (onesti) nu au rost aceste discutii. ca tot a venit vorba de bani. ai bani ca sa dai pt "club" dar datoria mea nu o ai. maine vin acasa asa ca nu mai accept scuze.
...
ce anume inseamna masina modificata?
care sunt cluburile de renume??
eu in ultimele luni m-am rezumat doar la intalnirile de ocazie din parcare la moldova (foarte rare) dar cat am timp si eu...in rest cu prietenii, "colegii de club" am tinut legatura la telefon.
oricum...nu va mai fi cum era candva.
p.s. nu astept reply la postul meu.
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 01:12   #5718
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Până la urmă nu ştiu dacă e nevoie să fii membru într-un club ca să poţi deschide gura sau însemna ceva pentru "lumea tuningului" (ce expresie de doi bani, da' mă rog)
Eu unul am putut şi să merg la ceva evenimente în maşină la Săgeată fără să fiu membru la el în club, şi să stau la o cafea cu Zozul si cu Silviu Tun, fără să fac parte din clubul lor şi fără să-mi ceară legitimaţia ca să pot deschide gura, ce tot ne c*căm pe noi în cluburi? Nu mai puteţi pune spoilere şi chipa maşinile dacă n-aveţi parasolar după care să vă ascundeţi? Nu am nicio problemă cu cluburile şi membrii lor, să fim înţeleşi, da' parcă au luat-o toţi pe ulei cu treaba asta, nu pot să-şi care murăturile cu ciuveiul dacă n-are sticker de mare club....
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 01:17   #5719
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by TheFasterMan View Post
deci ca sa fii membrul a unui club trebuie sa stii cate magazine de tuning sunt???referitor la ce a zis markizu...exista clubul Crazy Team Racers...au o sectiune la cluburi,are un presedinte de filiala,membrii sunt....deci nu putem sa zicem ca nu exista...stiu ca toti membrii de acolo sunt prieteni...ii cunosc personal....toti ati vrut sa fiti in NSL....dar cand a venit vorba sa dati niste bani...toti v`ati facut nevazuti....ca sa fiti intr`o Asociatie Club Sportiv sa stiti ca trebuie sa cotizati....nu e nimic moaca in tara asta....sa fiti intr`un club No Name e usor si e moaca....

ai fabrica de tuning-areli acasa? nu tot de la magazin le iei? la asta ma referam. nu te pricepi sa le faci, le cumperi. dar cand vad ca multi isi dau cu parerea ma iau crizele( gen: "e kitch", "e zgaraiata", "defect").

apropo de nsl, mai are rost sa mai vorbesc cum a fost la bucuresti, cum m-am simtit? laurentiu, stii bine, cred, parerea mea. poate ai aflat, macar. de bani nu ar fi fost o problema, poate... nu lungesc vorba ca nu da bine. si tuning-ul cere bani.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 07:41   #5720
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Până la urmă nu ştiu dacă e nevoie să fii membru într-un club ca să poţi deschide gura sau însemna ceva pentru "lumea tuningului" (ce expresie de doi bani, da' mă rog)
Eu unul am putut şi să merg la ceva evenimente în maşină la Săgeată fără să fiu membru la el în club, şi să stau la o cafea cu Zozul si cu Silviu Tun, fără să fac parte din clubul lor şi fără să-mi ceară legitimaţia ca să pot deschide gura, ce tot ne c*căm pe noi în cluburi? Nu mai puteţi pune spoilere şi chipa maşinile dacă n-aveţi parasolar după care să vă ascundeţi? Nu am nicio problemă cu cluburile şi membrii lor, să fim înţeleşi, da' parcă au luat-o toţi pe ulei cu treaba asta, nu pot să-şi care murăturile cu ciuveiul dacă n-are sticker de mare club....
Bine zis Aleks ... foarte bine zis. De parca daca esti pasionat de masini, de tuning, trebuie sa ai un certificat de "partid", care sa ateste asta.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 09:48   #5721
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

ca de regula aleks pune punctu pe i, tot se arde pe aici cu crazy, speed, s.a.m.d. formulare, avize si nu mai stiu ce, puneti mana si tunati masini daca tot atat va umflati in pene, si nu o mai vb aberatii fara rost......cum zicea si sageata tuningul cere in primul rand bani, care nu-i gasesti pe drum, nu cu vb
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 10:06   #5722
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Tare asta cu carnetul de partid, dacă mă gândesc bine chiar că aşa am ajuns.
Eu unul am renunţat la apartenenţa la clubul în care eram de ceva ani pentru că nu mă intersectam nici cu programul nici cu ideile băieţilor noi, dar sunt convins că pot oricând sta de vorbă cu oamenii de acolo fără nicio problemă şi fix la fel ca înainte.
Le urez succes multitudinii de cluburi noi, pline de entuziasm şi... cam atât, precum şi cluburilor vechi, cu mult istoric şi multe premii în spate, dar anchilozate de multe ori în structuri rigide şi depăşite de vremuri, interese, organizări proaste, dar cu toţii ştim că într-un club, indiferent de mărime, sunt 10% maşini bune pentru show şi curse, 10% oameni care fac totul pentru club şi restul diverşi oportunişti care trăiesc în spatele carnetului de partid (m-a marcat expresia) şi se bat cu pumnul în piept că ei sunt miezul, pe baza a ceea ce fac cei 10%
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 10:58   #5723
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Cele doua radarele fixe montate in comuna Nicolae Balcescu nu mai functioneaza. Informatia a ajuns abia cum la urechile presei, dupa ce la nivel central, Inspectoratul General de Politie a retras avizul de functionare a radarelor fixe amplasate în tara în urma unor contracte încheiate de primarii cu societati particulare. Motivul ar fi lipsa unui cadru legal general de functionare pentru aceste sisteme. In judetul Bacau erau instalate doar doua astfel de sisteme, in Nicolae Balcescu. Numai ca acestea nu functionau inca de pe 11 ianuarie 2009. “De la data de 11 ianuarie aceste radare nu mai functioneaza, din cauza unor deficiente constatate la sistemul activitatii de prelucrare a datelor, ne-a confirmat, abia marti, subinsp. Narcisa Butnaru, ofiter de presa la Inspectoratul de Politie Judetean Bacau. Intr-adevar, inca de pe 24 aprilie, prin dispozitia inspectorului general al Politiei Române s-a dispus ca activitatea tuturor radarelor fixe din tara sa fie suspendata la toate dispeceratele de monitorizare a traficului rutier care au implementat programul in parteneriat public privat. Numai ca la noi in judet nu a mai fost cazul.” Singurul sistem de depistare a vitezei prin radar fix care ramâne in functiune in tara este cel de pe DN1, care apartine in totalitate Politiei.
sursa: Deşteptarea.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 13:23   #5724
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Ele inca sunt aprinse , pentru ca au lumina aia rosie aprinsa si le ''simte'' si detectorul

Oricum au facut o treaba buna , ca le-au scos, poti merge linistit ,fara sa stai sa franezi in dreptul lor s.a.m.d.
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 13:30   #5725
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

da acum problema e ca stau japcarii cu radarul la drumu mare
markizu is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 13:39   #5726
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Am pe cineva cae a luat de 2 ori spre Piatra, la Dumbrava Roşie şi la Roznov, odată 80 odată 83, le-a luat pe 26 şi acum nu s-a penalizat, deşi a venit adresă acasă.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 15:00   #5727
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

si mie mi-a sosit plicul cu amenda de la cluj (camerele de care intrebam daca functioneaya si noaptea) dar nu am luat plicul. mi-e teama
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 15:14   #5728
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Am o întrebare, ştie cineva un tinichigiu meticulos? Vreau să-mi aşeze cum trebuie nişte lufturi, să-mi îndrepte nişte deformări aproape insesizabile, adică treabă de meseriaş bun, nu grosier....
V-aş rămâne recunoscător dacă m-aţi putea ajuta...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 15:21   #5729
f0cs

Stage 5
 
f0cs's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,033
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Merge cineva din Bacau sambata asta la show la pitesti?
Platesc benzina pana acolo
f0cs is offline   Reply With Quote
Old 07-05-09, 16:07   #5730
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Mergem la Suceava si noi un pic..CZI ce facem??Mergem pe 16-17 la show??
cristi_407 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -