Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 05-05-09, 11:45   #5701
Fi@tz3l
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Fi@tz3l's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 355
Member of:
[Fiat]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Exclamation Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
ce cluburi in Bacau? unde? cine? cu ce? cati tuning-ari sunt pe la noi ca sa faca un club? de comentarii sunt satul. toti se pricep. stiti macar cate magazine de tunig sunt? sau daca stiti ati intrat prin ele? toti intrebati: "unde va intalniti?". toti ziceti: "v-am vazut...". n-ati venit sa intrebati sau sa salutati niciunul. mai vreti si cluburi? sa faceti, ce?
Trebuie sa stii cate magazine de Tuning sunt in oras, sa devii membru Asociatie Club Sportiv...sau ma rog>>Club auto????
Cautati in Brasov magazinele de tuning, si totusi sunt destui "tuning-ari".
Ps: noi le zicem "pasionati".
Si ce am mai citit aici , ca va intalniti ca prieteni nu ca membrii club. De Ce aveti semnatura NoSpeedLimit ???
Lucica, sunt dezamagit rau de tot
Fi@tz3l is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 11:55   #5702
TheFasterMan
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
TheFasterMan's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,298
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[VW]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
ce cluburi in Bacau? unde? cine? cu ce? cati tuning-ari sunt pe la noi ca sa faca un club? de comentarii sunt satul. toti se pricep. stiti macar cate magazine de tunig sunt? sau daca stiti ati intrat prin ele? toti intrebati: "unde va intalniti?". toti ziceti: "v-am vazut...". n-ati venit sa intrebati sau sa salutati niciunul. mai vreti si cluburi? sa faceti, ce?
Quote:
Originally Posted by markizu View Post
erau 2 si atat restu doar simpatizanti ...
GRUPURILE CARE SE ADUNA NU AU NICI O TREABA CU NOI in general sunt liceeni (care au copiat pe vechii membri 4T )



nu e vorba de nici un club .. sunt doar prieteni care se cunosc



toti vor intr-un club ..toti ne cunosc .. dar nici unu nu vine .. comentarii cu duiumu... cand e sa se faca ceva ....am treaba .. nu pot veni ... nu pot sa zic decat bravo Cristi ..


deci ca sa fii membrul a unui club trebuie sa stii cate magazine de tuning sunt???referitor la ce a zis markizu...exista clubul Crazy Team Racers...au o sectiune la cluburi,are un presedinte de filiala,membrii sunt....deci nu putem sa zicem ca nu exista...stiu ca toti membrii de acolo sunt prieteni...ii cunosc personal....toti ati vrut sa fiti in NSL....dar cand a venit vorba sa dati niste bani...toti v`ati facut nevazuti....ca sa fiti intr`o Asociatie Club Sportiv sa stiti ca trebuie sa cotizati....nu e nimic moaca in tara asta....sa fiti intr`un club No Name e usor si e moaca....
TheFasterMan is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 12:00   #5703
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Ce s-a facut ma in Bacau?NSL si alte cluburi?S-a organizat ceva?Aveti vreo masina care a luat vreun premiu sau macar sa iasa in evidenta...Va puneti parasolar si gata..TUNING FRATE..In bacau nu exista tuning, doar oamenii care comenteaza si se uita pe net..De investit vreun ban intr-o masina eu nu am vazut..Sau macar sa se zbata sa faca un eveniment..Nu mai veniti voi din alte orase si va da-ti cu parerea..Eu zic sa mai face-ti selectie printre membrii vostri..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6

Last edited by cristi_407; 05-05-09 at 12:03.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 12:55   #5704
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by TheFasterMan View Post
deci ca sa fii membrul a unui club trebuie sa stii cate magazine de tuning sunt???referitor la ce a zis markizu...exista clubul Crazy Team Racers...au o sectiune la cluburi,are un presedinte de filiala,membrii sunt....deci nu putem sa zicem ca nu exista...stiu ca toti membrii de acolo sunt prieteni...ii cunosc personal....toti ati vrut sa fiti in NSL....dar cand a venit vorba sa dati niste bani...toti v`ati facut nevazuti....ca sa fiti intr`o Asociatie Club Sportiv sa stiti ca trebuie sa cotizati....nu e nimic moaca in tara asta....sa fiti intr`un club No Name e usor si e moaca....
din pacate cand am intrat in NSL pt ca am dorit sa fiu ..fiindca asa am crezut de cuvinta si eu si Sageata .. ca s-a dovedit a fi altceva decat am vrut asta e alta problema....de discutat pe PM
intalnirile de care se vb sunt intre prieteni indiferent de club ...sau altele


Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Ce s-a facut ma in Bacau?NSL si alte cluburi?S-a organizat ceva?Aveti vreo masina care a luat vreun premiu sau macar sa iasa in evidenta...Va puneti parasolar si gata..TUNING FRATE..In bacau nu exista tuning, doar oamenii care comenteaza si se uita pe net..De investit vreun ban intr-o masina eu nu am vazut..Sau macar sa se zbata sa faca un eveniment..Nu mai veniti voi din alte orase si va da-ti cu parerea..Eu zic sa mai face-ti selectie printre membrii vostri..
de organizat s-a organizat o intalnire la care au fost prezenti NSL onesti ,neamt,iasi si unii care nu erau in NSL Shorty ,Pitik,Venom,Aleks ..etc cam 35 de masini in total a iesit destul de bine avand in vedere frigul .. sunt cateva poze in urma cu cateva pagini ..
premii nu avem ca na .. nu am participat , avem pe coperta unei reviste golful lui sageata e prezentat pe 4 pagini full color ....atat din partea BaCaului dar asta a fost ...

Nu are rost sa incepem sa ne certam toti am fost si suntem 4T
__________________
Fiat tempra 1.6 ien aprox 110 cai (gone)
Lancia Delta II 1.8 132 hp ..(gone)
Alfa 156 1.8 ts 150 hp (great feeling, gone)
Golf III Rabbit 1.4 mic si rau..(gone )
Honda del Sol 1,6 soch vtec turbo on !!
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 12:58   #5705
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Da nu ma cert ma!da vreau sa vad miscare..Masini frumoase, evenimente..Lasa ca a venit Sageata si etc..Unde sunt masinile, evenimentele??Eu de ce nu vad nimic in bc???Pe forum scriu 1000 si in oras eu nu vad nimic..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 13:02   #5706
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

pai hai sa punem mana sa organizam daca se vrea asta cu pasiune ..
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 13:51   #5707
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

fara suparare markizu, aproape in fiecare post de-al tau zici ''hai sa organizam''...usor de zis dar greu de facut, chiar nu aveam ce face azi la servici si am citit inceputul threadului cu intalnirile ce aveau loc candva, si acolo la fel erau multi care ziceau ca o sa faca o sa dreaga si o sa aduca cele mai tari masini din romania si nu numai, si ei nici macar nu aveau 18ani, ce sa mai zic de masini tunate, ce sa mai zic de PERMIS, dar erau cei mai asi in d'ale tuningului.....ca sa faci parte dintr-un club, dar club sa fie, nu fantome din astea, trebe sa ai o masina modificata, fie la motor, fie la partea estetica, cum zicea cristi_407, sa atraga priviri, nu doa sa-ti lipesti pe luneta sigla NSL sau eu mai stiu care, ai vazut tu vro masina in cluburile cu renume din rom care sa fie stock?????eu unu nu, daca stii tu vrouna arata-mi si mie te rog.....
singurii care au organizat ceva in bacau u fost zozo si silviu, si inca cativa alaturi de ei care au contribuit, si atunci a fost ceva frumos si tot au iesit discutii ca eu nu am vrut sa mananc, ca ce am mancat acolo de a costat atat si tot asa...........
eu unu nu am o masina modificata, e doar putin schimbata, vreau s-o fac doar ca sunt lipit de masina si mi-ar fii foarte greu sa o tin in service vro 2 3 sapt, dar pana la urma am s-o fac si pe asta, asa ca vino modificati si tu masina sa vezi ce inseamna asta, vino cu ea, si ai sa vezi ca incet incet se construieste si un club, se vor face si adunari, asa cu vb nu se aduna nimeni, dar cand vad ceva activitate e altceva.......sunt multe de spus dar ma rezum la atat.
__________________
SEAT LEON - 19tdi.110cp
My car: https://forum.4tuning.ro/112-masina-mea-seat/66244-my-seat-leon-bc-87-crs.html
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 14:31   #5708
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

nu ma supar am zis ca hai sa organizam .. pt ca multi se plang ca nu facem nimic
asa ca eu va invit sa facem .. toti , nu unu .. ca sa fie alte discutii ... si nu cred ca zic in fiecare post nu ?
NSL nu e un club fantoma ..(s-ar putea sa iasa alte discutii de aici ) '' sigla NSL sau eu mai stiu care, ai vazut tu vro masina in cluburile cu renume din rom care sa fie stock?????''
si care ar fi cluburile cu renume din romania ?

cand au organizat zozo si silviu intalniri si curse se intmpla prin 2006 ? sau cel putin asa imi amintesc ... de atunci mai nimic ... dar daca stau sa ma gandesc nici tu nu prea stiai ce ii ala tuning sau permis sau masina .. eu atunci eram la al doilea motor care il desfaceam ca sa ii schimb supape,axe etc
faptul ca am nsl sau oricare alt sicker nu inseamna ca e tuning .. dar nici ca nu imi place sa umplu pe la masina .... si ca sa enumar ce am schimbat pe la masina mea nu are rost ..
chiar daca arata ca naiba pe dinafara .. s-a lucrat pe unde s-a putut ..(neavand o masina noua si banii ca altii de pe aici )iar sageata stie mai bine cati bani am bagat si nu se vede nimic dar sunt mandru ca din ce am bagat piese unele le-am montat singur singurel deci pot zice ca eu o modific nu ? singur si cu ajutorul unor prieteni care stiu ce fac nu doar zic

dar hai sa umplem pagini inutile cu certuri si reprosuri .. ca vad ca la astea unii sunt asi ...
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 15:06   #5709
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

nu ma cert chiar deloc, pur si simplu spun ca a se organiza ceva nu este asa de simplu pe cat pare, numai de cate autorizatii de pe la primarie si altele sunt necesare te descurajeaza intr-un fel, este foarte mult de umblat, iti trebuie ceva cunostinte etc, si de ce din 2006 nu s-a mai oragnizat nimic, cum am mai zis, si atunci au iesit discutii si normal ca odata arsi, zoz si silviu nu cred ca se mai baga..........
eu cand am inceput sa vin pe la intalniri aveam si permis aveam si masina, un matiz cei drept dar era ok, avea un tun de bass care nu multi aveau pe matiz, in fine.....
si ati prepara masina nu inseamna sa-i schimb piese, sa-i desfaci motoru pt reparatii, asta face si taikmeu care nu habar nu are cum se pronunta tuning, ati prepara masina inseamna ati inlocui unele piese/motoru sau alte componente care duc la imbunatatirea performantelor sau ai schimba radical aspectu, lucru care implica o investitie destul de mare, o investitie moarta......deci hai sa nu confundam laptele cu vodca, ca ajungem sa ziceam ca ne-am imbatat cu lapte........
eu nu stiu cum vezi tu intalnirile astea sau adunarile astea de care tot zici sa se organizeze, dar am impresia ca si aici faci o confuzie, eu unu stiu ca la o adunare ca la carte tre sa aduni masini mai din toata tara, care au ceva cupe la activ, care au ce arata, un loc unde sa le pui pe toate aliniate sa vina si spectatori, apoi niste probe de indemanare, o adunare intre membri/posesori si tot asa, lucruri care se fac greu.......daca tu crezi ca poti sa realizezi asa ceva, iti urez multa bafta, si sunt sigur ca vei primi si ajutor.....dar pana una alta hai sa lasam vb astea inutile cu ''hai sa facem, hai sa facem''nu vezi ca sunt inutile?
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 15:54   #5710
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

cand zic ca inlocuiesc piesele inseamna ca imi pun ceva mai bun decat OE ,nu ?
adunari zic la orice grup de oameni care au un numitor comun (masini ) ok
sau trebuie sa avem cupe ,premii sa ne laudam cu ele
?
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 15:59   #5711
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

nu, masini unicate in felul lor, ca asa aproape toti prietenii mei au masini si ma intalnesc mi zilnic cu ei, dar una e una si alta e alta, una e intalniri cu masini modificate, ca este un forum cu si despre tuning si alta e intalnire cu amicii, cu ei vb pe mess, vezi ca le incurci......
inchei subiectu aici, astept sa vad adunari de tuning si atunci ma voi prezenta si eu.
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 16:19   #5712
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

m-am plictisit de vb ...

Last edited by markizu; 05-05-09 at 16:33.
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 16:37   #5713
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

Quote:
Originally Posted by markizu View Post
cand au organizat zozo si silviu intalniri si curse se intmpla prin 2006 ? sau cel putin asa imi amintesc ... de atunci mai nimic ...
Nu ca as vrea sa ma bag eu in discutie ... dar de atunci au mai organizat...

Ultimul eveniment a fost la lansarea fast&furios 4 ...

Iar despre curse, tot ei au fost colaborat la un eveniment ce a avut loc in vara 2008, la selena karting club, cand a fost adus pilotul wrc Claudiu David.

Plus alte evenimente la Karting Club, saloane Auto in Bacau si in Bucuresti, etc... Intradevar ei au si o firma pe care o promoveaza in acest mod, dar au organizat sau participat la mai multe actiuni.

Pana la urma nici nu e greu sa se citeasca forumul ... au fost precizate aceste actiuni si acolo.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 17:06   #5714
markizu

Stage 5
 
markizu's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,151
Member of:
[VW]
[Honda]
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

ai dreptate SFW
au mai fost evenimente uitesem de lansare si scoala cu David ..
dar ne refeream la evenimente gen mari adunari curse intreceri legale
imi cer scuze daca v-ati suparat pt afirmatia mea ..
markizu is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 17:24   #5715
silviu_tun

Stage 4
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 241
Default Re: Cafeneaua băcăuanilor de pe 4tuning

de organizat am mai organizat , dar intr-un cadru mai restrans
a fost una la pista de karting cu Claudiu David
a fost a doua tot la pista ; un fel de intalnire Ford la care au venit si de la Bucuresti, Focsani, Brasov, Iasi
problema nu e ca ne-am fript ( dar trecem peste) - gasiti-mi voi o locatie pentru o cursa si eu va garantez ca o facem
avem in plan in vara sa inchidem centrul si sa organizam pe platoul din fata casei de cultura un tuning show si in acelasi timp sa aducem si un pilot pt demonstratii ( probabil tot Claudiu pt ca ne-am inteles bine )
in dialogul de mai sus se are mare dreptate: toti sunt mari pasionati de tuning , toti vorbesc, dar nici eu nici zozo nu am vazut unul sa treaca pragul magazinului inafara de 2-3.
__________________
silviu_tun
silviu_tun is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -