Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Talcioc

Talcioc Vand, cumpar, inchiriez, cedez, imprumut, schimb orice nu are legatura cu domeniul auto

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-10, 22:07   #16
Dominic
Skoda Driver

Stage 4
 
Dominic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 194
Member of:
[SKODA]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Salutare...
Am revenit cu niste poze!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	06112010034.jpg
Views:	372
Size:	783.9 KB
ID:	1731543   Click image for larger version

Name:	06112010035.jpg
Views:	320
Size:	751.9 KB
ID:	1731544   Click image for larger version

Name:	06112010036.jpg
Views:	208
Size:	345.5 KB
ID:	1731545  

Click image for larger version

Name:	06112010037.jpg
Views:	227
Size:	1.01 MB
ID:	1731546   Click image for larger version

Name:	06112010038.jpg
Views:	236
Size:	559.5 KB
ID:	1731547  
Dominic is offline   Reply With Quote
Old 09-11-10, 11:18   #17
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Buna, am un teren in Comuna Pietrari, jud. Valcea. E la 5 km distanta de statiunea Baile Govora. Aprox. 1000mp.
Panorama spre muntii Capatanii. Teren izolat, doar 2 vecini in zona.
A fost casa batraneasca, dar au daramat-o.
Exista apa curenta si curent electric.

De el apartin inca 3 terenuri agricole de fanete si pomi fructiferi.
In aceeasi comuna mai avem si o padure de foioase.

In apropierea raului Otasau.

Pretul este discutabil, pentru ca vrem sa vindem tot ce avem acolo: terenul de construit, terenul cu pomi fructiferi si padurea.

Daca esti interesat o sa-ti las date de contact si vorbim mai detaliat.
Astept sa vorbim mai detaliat. Este foarte bine ca a existat constructie.

Quote:
Originally Posted by Dominic View Post
Salutare...
Am revenit cu niste poze!
Dominic, ce ai tu este exact ce cauta 99% dintre cei ce vor ..."casa de vacanta" ...insa este exact ce NU doresc eu. Nicidecum nu vreau vecini lipiti de mine,nicidecum nu vreau sa vad pe geam alte ziduri,nicidecum nu vreau sa am drum circulat la 5m de casa,mai ales in statiune cu partie si traficul din azuga. Multumesc oricum pentru efortul de a atasa poze si succes la vanzare !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-11-10, 13:22   #18
V A L I

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 34
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Cati bani esti dispus sa dai pe ceea ce vrei ? (trimite-mi te rog un PM)

Am o varianta buna pentru tine... un loc Ok in Sirnea (Fundata / jud. BV). Casa batraneasca (are curent electric) + teren + padure.
V A L I is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 09:23   #19
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Am 2100m langa breaza ! pret de criza ! nu are casa ...dar la pretul asta iti faci casa astept pm daca esti interesat!
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 12:08   #20
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Felicitari in primu rand pt postu nr 10 din topic , de mult asteptam sa citesc un astfel de post

Ontop

500 mp zona Bran-Simon , deschidere 15m, teren gol,drept ,ingradit,toate utilitatiile(gaze ,curent,apa),asfalt, paraul Simon in spate si peste drum munte .Revin cu poze si pret daca iti prezinta interes.
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 20:10   #21
RST_tutu

Stage 1
 
RST_tutu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 18
Thumbs up Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

O sa fie greu sa gasesti "casa de vis", in care sa te relaxezi si sa te simti "ca acasa". In plus, un teren, care are si casa si gradina costa aproape dublu fata de pretul pe care-l vei da pe cumpararea unui teren si construirea unei case pe acesta. Dar, iti ofer 2 variante...poate chiar 3:P

1. Teren la munte, judetul Arges, varful Negoiu, valea Topologului - comuna Salatrucu : http://www.terendevanzare.ro/index.p...arges&Itemid=2

2. Casa batraneasca (piatra+lemn+zidarie) doar cu terenul aferent curtii (~400mp) - 50.000E. Gradina (teren arabil~4600mp) 20E/mp (com. Salatrucu, jud Arges)

3. Casa(P+1) cu teren (800mp), in orasul Curtea de Arges, zona Ivancea, vis-a-vis de hypermarket Wolf - 200.000 Euro (la aceasta casa exista insa si posibilitatea inchirierii...iar daca esti dispus sa faci investitii in renovarea ei, chiria ar putea fi 1E/an ...adica zero)


Parerea mea este sa cumperi undeva, un teren, iar acolo sa-ti ridici casa ta, dupa cum poti si ti-o doresti tu. Si ai sa faci o economie financiara semnificativa.
RST_tutu is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 23:44   #22
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
Felicitari in primu rand pt postu nr 10 din topic , de mult asteptam sa citesc un astfel de post

Ontop

500 mp zona Bran-Simon , deschidere 15m, teren gol,drept ,ingradit,toate utilitatiile(gaze ,curent,apa),asfalt, paraul Simon in spate si peste drum munte .Revin cu poze si pret daca iti prezinta interes.
Foarte frumoasa zona,insa e posibil sa nu mi-o permit,inca sunt preturile sus in zona... ceea ce este foarte bine pentru tine. Multumesc pentru sustinere !

Quote:
Originally Posted by TOBA^ View Post
Am 2100m langa breaza ! pret de criza ! nu are casa ...dar la pretul asta iti faci casa astept pm daca esti interesat!
O sa te sun zilele astea sa-mi detaliezi un pic daca zici ca-i asa "superoferta"

Quote:
Originally Posted by RST_tutu View Post
O sa fie greu sa gasesti "casa de vis", in care sa te relaxezi si sa te simti "ca acasa". In plus, un teren, care are si casa si gradina costa aproape dublu fata de pretul pe care-l vei da pe cumpararea unui teren si construirea unei case pe acesta. Dar, iti ofer 2 variante...poate chiar 3:P

1. Teren la munte, judetul Arges, varful Negoiu, valea Topologului - comuna Salatrucu : http://www.terendevanzare.ro/index.p...arges&Itemid=2

2. Casa batraneasca (piatra+lemn+zidarie) doar cu terenul aferent curtii (~400mp) - 50.000E. Gradina (teren arabil~4600mp) 20E/mp (com. Salatrucu, jud Arges)

3. Casa(P+1) cu teren (800mp), in orasul Curtea de Arges, zona Ivancea, vis-a-vis de hypermarket Wolf - 200.000 Euro (la aceasta casa exista insa si posibilitatea inchirierii...iar daca esti dispus sa faci investitii in renovarea ei, chiria ar putea fi 1E/an ...adica zero)


Parerea mea este sa cumperi undeva, un teren, iar acolo sa-ti ridici casa ta, dupa cum poti si ti-o doresti tu. Si ai sa faci o economie financiara semnificativa.
Nu vreau nici "casa de vis" si ma pot relaxa si fara confortul dorit de majoritatea celor ce vor sa se retraga la liniste.
Din pacate treaba cu construitul nu mai sta deloc asa cum statea prin 92-2000... Prefer sa am "un acoperis" unde sa pot locui si eventual ajuta si supraveghea extinderea constructiei deja existente.
Din pacate nu ma tenteaza nici una din variantele expuse...a treia este cu mult peste bugetul meu... daca aveam 200k disponibili pt casa mai mult sau mai putin "de vacanta" ...mi-au gasit neamurile din italia ,undeva pe coasta N-E a mediteranei, casa pe faleza inalta (are ~200m,se face si catarare si parapanta in zona) ceva mai ieftina decat atat...sa nu mai spun ca in localitatea respectiva nimeni nu tine usile incuiate si poti lasa casa nelocuita 2 ani ,ca o vei gasi la fel (spre deosebire de ro,unde constructie neterminata spre munte,dupa iarna n-am mai gasit nimic..pana si wc-ul de lemn din curte era taiat si probabil luat ca lemn de foc).
Insa daca te ocupi de imobiliare,am sa-ti arat oferte tot in italia,casa cu amprenta de 80mp in localitate aflata la 200m de mare, coasta stancoasa si inalta...la pretul ...mai mic decat oferta ta din Salatrucu. Constructie 1984,dar arata ca una din ro ridicata in 2008....si mai ales,la ei se faceau si atunci(si acum) casele pe proiecte ale unor Arhitecti si cu avize pe bune, nu ca in romanica actuala unde proiectele sunt facute(copiate) dupa ureche,iar de avize,specializarea celor care le acorda si interesul in a-si face meseria... sunt ceva mai mizerabile decat in shikarpur ...
Oricum multumesc frumos pentru oferta si spor la treaba !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 00:03   #23
RST_tutu

Stage 1
 
RST_tutu's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 18
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Nu ma ocup de imobiliare...sunt terenuri si case mostenite de la bunicii mei. Eu sunt din zona aceea. ...Oricum, o cabanuta o ridici cu 5.000-10.000E, pt k lemnul in zona aia e ft ieftin (e chiar in spatele casei, cum s-ar zice:P).

Dar, daca vrei un teren mititel, unde sa ridici o casuta a ta, sa fie la munte ("mai sus de Campulung") putem parcela unul din terenuri, in functie de cati bani ai si, in special, de cat te va costa constructia p care o ridici acolo...

...stiu cum e sa cauti ceva ieftin, si sa dai numai peste "super oferte" care te desumfla de tot si iti taie elanul...toata lumea e disperata dupa bani, bogatie, masini, vile si alte nimicuri si uita de omenie sau, mai grav, prietenie


Daca te pot ajuta, aici ma gasesti
RST_tutu is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 19:18   #24
Sir_KnupSKull

Stage 5
 
Sir_KnupSKull's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 512
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

salut,la 350 de km de bucuresti te intereseaza? la 50 de km de targul jiu,e zona de deal spre munte,o zona destul de retrasa.

daca te intereseaza da-mi un pm ceva,nu urmaresc topicul.
Sir_KnupSKull is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 16:40   #25
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

eu as avea un teren in comuna Leresti, judetul Arges ..... in drum spre Iezer/Papusa! am 1500 de m , singura problema ar fi ca sunt vecini in zona, batranei dar sunt! oricum padurea o ai aproape, foarte aproape!

Eu stau in Constanta, dar de origine sunt din Dambovicioara , Jud Arges, si ti`as recomanda la terenuri in zona, sa`ti pui si in cap! mai ales la Dambovicioara ! e padurea langa, este foarte frumos ..... sau ar mai fi satul Satic , este si barajul Satic, tot in judetul Arges, zonele sunt superbe! ....... daca ajungi vreodata acolo , roaga pe cineva sa te indrume in Lunca Cheii, spre Ghimbavu......... e o zona .... extraordinara! daca doresti mai multe informatii despre zona respectiva, as putea sa`ti dau nr de telefon al cuiva de acolo care sigur o sa te ajute sa cauti ce doresti! sanatate si bafta multa!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 16:14   #26
Drogas

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 212
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Teren Ciuta Punct Podul frumos , 9800 m2 poiana inconjurata de padure, peisaj superb, platforma construibila(cabana montana, pensiune, han)
Vecinatati: N Manastirea Cetatuia, Ciolanu, tabara de sculptura Magura , S sat Ciuta, E padure, V drum forestier

Drum forestier acces numai 4X4

te intereseaza?
Drogas is offline   Reply With Quote
Old 18-07-11, 11:10   #27
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Quote:
Originally Posted by Sir_KnupSKull View Post
salut,la 350 de km de bucuresti te intereseaza? la 50 de km de targul jiu,e zona de deal spre munte,o zona destul de retrasa.

daca te intereseaza da-mi un pm ceva,nu urmaresc topicul.
Nu conteaza f mult la ce distanta de B.se afla. Am sa-ti dau mesaj.

Quote:
Originally Posted by tuluca.dan View Post
eu as avea un teren in comuna Leresti, judetul Arges ..... in drum spre Iezer/Papusa! am 1500 de m , singura problema ar fi ca sunt vecini in zona, batranei dar sunt! oricum padurea o ai aproape, foarte aproape!

Eu stau in Constanta, dar de origine sunt din Dambovicioara , Jud Arges, si ti`as recomanda la terenuri in zona, sa`ti pui si in cap! mai ales la Dambovicioara ! e padurea langa, este foarte frumos ..... sau ar mai fi satul Satic , este si barajul Satic, tot in judetul Arges, zonele sunt superbe! ....... daca ajungi vreodata acolo , roaga pe cineva sa te indrume in Lunca Cheii, spre Ghimbavu......... e o zona .... extraordinara! daca doresti mai multe informatii despre zona respectiva, as putea sa`ti dau nr de telefon al cuiva de acolo care sigur o sa te ajute sa cauti ce doresti! sanatate si bafta multa!
Cunosc zona ,insa nu musai si localitatile. Da, este foarte frumoasa..din pacate s-a cam construit aiurea in dracii aia mari anii trecuti... atunci cand fiecare roman se visa cu pensiune facuta pe bani europeni, care sa asigure fiecaruia dintre dumnealor, o viata tihnita...eh, au uitat ca in ciorchinii de pensiuni mai trebuie sa se si cazeze cineva ca sa fie profitabila...si nu 20zile/an, ca ..asa s-a ajuns la preturi mai mari si servicii mai slabe decat aproape oriunde in europa de est. Ma intereseaza , astept si alte detalii pm. Multumesc.

Quote:
Originally Posted by Drogas View Post
Teren Ciuta Punct Podul frumos , 9800 m2 poiana inconjurata de padure, peisaj superb, platforma construibila(cabana montana, pensiune, han)
Vecinatati: N Manastirea Cetatuia, Ciolanu, tabara de sculptura Magura , S sat Ciuta, E padure, V drum forestier

Drum forestier acces numai 4X4

te intereseaza?
Este o zona foarte frumoasa, accesul nu-i problema, insa eu vreau sa-mi fac pt mine doar o casuta mica, un refugiu pentru linistea mea... iar suprafata ta, este mult prea mare, ar necesita sa ma combin si cu altii si stii cum e...oamenii se schimba si ma pot trezi cu un hotel langa mine peste 1an. Si parca n-as vrea asta..
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 22:25   #28
marlen

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Nu conteaza f mult la ce distanta de B.se afla. Am sa-ti dau mesaj.



Cunosc zona ,insa nu musai si localitatile. Da, este foarte frumoasa..din pacate s-a cam construit aiurea in dracii aia mari anii trecuti... atunci cand fiecare roman se visa cu pensiune facuta pe bani europeni, care sa asigure fiecaruia dintre dumnealor, o viata tihnita...eh, au uitat ca in ciorchinii de pensiuni mai trebuie sa se si cazeze cineva ca sa fie profitabila...si nu 20zile/an, ca ..asa s-a ajuns la preturi mai mari si servicii mai slabe decat aproape oriunde in europa de est. Ma intereseaza , astept si alte detalii pm. Multumesc.



Este o zona foarte frumoasa, accesul nu-i problema, insa eu vreau sa-mi fac pt mine doar o casuta mica, un refugiu pentru linistea mea... iar suprafata ta, este mult prea mare, ar necesita sa ma combin si cu altii si stii cum e...oamenii se schimba si ma pot trezi cu un hotel langa mine peste 1an. Si parca n-as vrea asta..



Am un teren in zona inalta de deal in Dambovita ,cu priveliste superba, vecini nu aveti pe o raza de aproape 1 km, deci esti izolat din acest punct de vedere,nu este scoala ,nu este alimentara,nu este spital,terenul este putin in panta,in spatele gradinii la maxim 50m aveti padure,terenul are 2250mp,cu deschidere de 40ml,curent electric peste drum,apa daca vreti va trebuie fantana,drumul este cam greu accesibil daca nu ai masina pentru ca este la 3 km de cea mai apropiata comuna, iar mijloc de transport in comun nu exista, pe jos daca vreti sa mergeti nu va sfatuiesc se urca de iti vine rau,pe teren a fost casa bunicilor mei, actualmente demolata.
Zona este "enervant "de linistita fonic vorbind. Pretul este de bun simt nu sunt camatar cred ca putem ajunge la o intelegere convenabila in cazul in care sunteti interesat,va las tel.0723615898
marlen is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 16:02   #29
torya

Stock
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2
Smile Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Schimb/vand,in Prahova-Banesti, teren intravilan construibil
1080 mp ,d=14,25ml,cu acces la toate utilitatile(gaze,apa,el la hotar),langa padure,aproape de Telega,Campina, situat intr-o zona deosebita,subcarpatica / sau schimb cu o casuta modesta pe langa Bucuresti,sa fiu mai aproape de copiii mei. Daca cineva este interesat ,astept un pm. Multumesc!
torya is offline   Reply With Quote
Old 11-08-11, 02:10   #30
costiene

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1
Default Re: Cumpar teren cu casa f. modesta,cat mai pe munte,prefer zona de mai sus de campul

Vand un teren intravilan in Provita de Jos, e langa Campina si Breaza.
Are 832 mp si-l dau la 16 euro mp, si negociabil. Nu are casa construita, in rest utilitatile sunt la poarta.

Pot sa zic ca este o priveliste frumoasa cand urci spre Provita ca se vede Campina de sus. Si vis-a-vis de teren e un camp de fotbal (adica iarba si doua porti)

http://terenprahova.webs.com
costiene is offline   Reply With Quote
Reply
Thread Tools


- Copyright 2024 4Tuning -