Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning > CompleteCHIP Iasi

CompleteCHIP Iasi CompleteCHIP Iasi

Reply

Thread Tools
Old 20-12-14, 18:59   #16
SEBASTIAN

Stage 5

SEBASTIAN's Avatar

Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: BMW F10 520d

Ok, daca asa credeti voi ca e corect si frumos sa va purtati... Bafta!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-14, 13:11   #17
B39738

Stage 5

B39738's Avatar

Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]

Dle Sebastian, e randul meu sa va spun sa nu o luati personal.

Dvs stiti foarte bine ca acolo unde e cazul, v-am dat credit ( prin clientii cu Subaru/Mitsu care atunci cand mi-au cerut servicii de resoftare, i-am directionat catre Dvs ) sau v-am dat dreptate, acolo unde ati postat fise dyno 100% plauzibile cu realitatea si comparabile cu valori pe care le-am obtinut in experienta proprie pe aceleasi masini supuse modificarilor, si nu "ati furat curent" asa cum ne-au obisnuit alte firme de pe la noi din tara care intotdeauna adauga aproape un TVA de Germania valorilor pe dyno pe care restul din noi le obtin pe modele similare.

Insa v-as ruga totusi sa ne lasati si pe noi "sa traim", chiar daca asta inseamna sa recunoasteti ca la Iasi si la Buzau s-au facut primele si cred ca si singurele F10 din tara pana acum, ca cele mai tari 1.8T/2.0T VAG de la noi din tara se fac inca la Buzau, ca la Iasi exista inca cel mai tare Z20LET din tara, ca tot la Iasi s-a facut si cel mai rapid si puternic 1.9/2.0TDI de pe meleagurile noastre, si exemplele pot continua.

Cu alte cuvinte, daca avem si noi momentele noastre de stralucire, putine in comparatie cu Dvs, ce-i drept, totusi v-am ruga sa nu ne stirbiti din reusitele pe care incercam sa le afisam publicului larg. Eu zic ca meritam pt ca nu am mintit cu nimic si am muncit enorm pentru respectivele rezultate.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-14, 14:21   #18
SEBASTIAN

Stage 5

SEBASTIAN's Avatar

Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]

Nici nu ma cunosti si vorbesti despre mine... asa sunteti voi. Bafta!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 21-12-14, 17:32   #19
B39738

Stage 5

B39738's Avatar

Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]

Asa suntem noi...cum? Mincinosi? - nu cred. Ingamfati? - chiar deloc. Rau intentionati? - cred ca e o gluma. Corecti? - da. Realisti? - da. Mandri de munca noastra? - da.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-15, 13:41   #20
magicmotorsport

Stage 2

magicmotorsport's Avatar

Sa va luminez, oameni buni.. mai sigur ca mine.. deci am zis si pe facebook, prima masina a fost facuta de Dragos, primul calculator nu a fost facut de Dragos, a fost facut de o alta persoana la care am fost conectat in remote suport ca sa il ajut.
Sunt sigur ca sunteti foarte buni profesionisti cu totii si sincer e buna putina concurenta, asa deveniti mai buni. :P
O zi buna, baieti!
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 14-05-15, 13:48   #21
magicmotorsport

Stage 2

magicmotorsport's Avatar

si orgoliile astea... hai mah nu fiti copii... imi pare f rau ca nu am putut sa vin cu Magicmotorsport la Autoexpotehnica ca si exponanti din pacate au pus data astia de la Bucuresti ca niste fraieri exact la 3-4 zile dupa targul din Bolognia si e clar ca este imposibil. Era bine sa ne cunoastem cu totii si sa discutam.
O zi buna!
magicmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 19-04-17, 21:20   #22
gogu

Stage 3

Un pret si detalile la testare mi le puteti arata?
gogu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2019 4Tuning -