Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Bucuresti - 21.11.2004

Bucuresti - 21.11.2004 21.11.2004 CURSA DE VITEZA DE LA BANEASA

Reply
 
Thread Tools
Old 21-11-04, 22:12   #46
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu cred ca trebuie sa taiem acum firul in 14!
A fost o cursa frumoasa cu masini super tari si show mult!
Asta e cel mai important!
maryo is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 22:19   #47
maibunu

Stage 5
 
maibunu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,752
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Au tinut cam putin liberele !!!
maibunu is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 22:21   #48
Florin1234

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Va multumim pentru participare si daca sunt lucruri care nu sunt inca bine la punct va asiguram ca avem cateva luni sa analizam fiecare posibilitate in parte.
nu stiu daca tu ai vazut pe celalalt forum dar dupa parearea mea pe viitor se pot aranja taranii spectatorii sau cum vreti voi sa le spuneti ca-n poza (ungiul dintre pista si gard e un pic exagerat )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	exemplu_copy_130.jpg
Views:	269
Size:	8.3 KB
ID:	13118  
Florin1234 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 22:22   #49
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

se intuneca... nu mai era cine stie ce ,

nu inteleg.. de ce :

1: Se stiau CLAR grupele , 8 masini pe grupa , se dadeau primi 2 , la interval de 30 de secunde plecau urmatoarele , primi 2 parcau in spate , pana ajungeau ultimii , repede , se intorceau , cei 4 castigatori , iar se itnreceau repede , si tot asa , trebe mai rapid , ca altfel , dupa cum s-a vazut , o tura de libere , si pa acasa...
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 22:41   #50
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Dupa o zi de stat in frig si facut turturei la nasuc (sambata) am avut parte de-o vreme cat de cat mai accesibila (n-a mai fost atat de cancer).

Felicitari Ceki - Seat Leon DimSport, VW Vento argintiu, Sebi - Cielo (n-am mai vazut de mult masina si n-am mai auzit cum urla ).

FELICITARI ICE RACING CLUB!!! 2x
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 23:13   #51
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

inca o data felicitari pt competitie. pacat de rabufnirea publicului si foarte bine a facut sebi ca ii calca pe picioare pe asa zisi spectatori si foarte bine a facut nu stiu cine care la bubuit pe un oarecare individ care ia zis sa plece si a inceput sa faca pe zmeu. in viitor sa speram ca se rezolva toate aceste aspecte. inca o data felicitari.
__________________


Always Behind You.
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 23:21   #52
The_Jackal
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
The_Jackal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 47
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default SUuuuper Marpha !!!!!

Totul a fost extraordinar.

Vremea a fost cat de cat frumoasa.

Organizare exemplara din partea NSL & LR.

Cai putere, motoare urland, Seby a fost tare rau cu Cielo si mai ales felicitari Andrei cu Subaru pt rusinea data Porsche-ului, Seat-ului Leon Galben care din punctul meu de vedere a fost sufletul cursei.


In rest inca o data felicitari Organizatorilor : mai ales NSL_Florian si restul gastii de la Legal Racing (imi cer scuze ca nu ii enumar dar nu il cunosc decat pe Seby !!!!!).

Pace No Speed Limit
The_Jackal is offline   Reply With Quote
Old 21-11-04, 23:32   #53
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

1. NSL&LR ar fi trebuit sa faca super clar REGULAMENTUL
2. BRAVO sgm-ule nu conteaza ce zice/crede restul, NOI stim mai bine, si data viitoare nu o sa se mai produca <<confuzia>> asta si ve castiga pe bune din toate punctele de vedere
3. BRAVO NSL&LR pentru ideea cu intimidatul spectatorilor cu <<carutzele>>dar se pare ca singura soluti ar fi cativa lunetisti care sa traga in oricine depaseste linia galbena )
4. O BILA NEAGRA pt LR&NSL ca nu ne-au cerut ajutorul si ca nu au avut mai multe veste albastre cu Legal Racing.... cred ca s-ar fi gasit voluntari printre cei din cluburile prezente care ar fi ajutat la pastrarea <<liniei galbene>> si poate ar fibine sa va ganditi al ce am spus eu aici...
5. A fost cam haos cu grupele si liberele....
6. SEBASTIAN a fost mult prea EGOCENTRIST si cred ca s-a dat de cam multe ori ocupand astfel destul timp...
7. in rest a fost ok! mai putin vremea!
8. PS: il inteleg pe Sebastian ca era nervos, dar consider ca a exagerat cand l-a dat afara pe baiatul cu daca rosie care verifca sa vada daca-i ma atinge elicea de radiator care-i sarise de la locul lui, fara intentie de a face galagie.............
9. ATENTIE! eu cred ca Legal Racing si No Speed Limit au organizat o cursa buna, dar nu pana la ultimul detatliu, poate ca ar trebui sa fie mai meticulosi!
10. multa lume confunda vremea infecta cu organizarea infecta, probabil ca au indurat prea mult frig si se asteptau la maii mult.. orikum repet a fost OK (ca de...... pe om il educi mai greu)
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:14   #54
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

In spirit de gluma:
-Promit si dotarea cu calorifere a pistei.....sunteti acceptati si cu radiatoarele personale.
-Pentru lunetisti propun gloante de cauciuc!
-Regulamentul va fii clar : In limba Romana,Engleza ,Araba, Chineza, Malgasa,Turca,Rusa,Basca etc.
-Pentru viitor la intimidare promit sa invatam sa lartam,muscam,zgariem etc.
-Tot pe viitor vestele le vom trage la Xerox ,sa fie mai multe nu conteaza ca sunt alb/negru.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:18   #55
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
In spirit de gluma:
-Promit si dotarea cu calorifere a pistei.....sunteti acceptati si cu radiatoarele personale.
-Pentru lunetisti propun gloante de cauciuc!
-Regulamentul va fii clar : In limba Romana,Engleza ,Araba, Chineza, Malgasa,Turca,Rusa,Basca etc.
-Pentru viitor la intimidare promit sa invatam sa lartam,muscam,zgariem etc.
-Tot pe viitor vestele le vom trage la Xerox ,sa fie mai multe nu conteaza ca sunt alb/negru.
HA HA HA ... treaba asa ... cred ca asa o sa fie un succes si mai mare ...

P.S. Florica ... cand ma inveti si pe mine limba malgasa ... ca pana acum nu am auzit de ea ... J/k ... respect la toata lumea ...
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:27   #56
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Florica: decat sa muscam noi, mai bine aduci iar BGS-u' cu pittbullii Sunt mult mai eficienti
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:31   #57
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Cursa a fost SUPER!!!
Dar in legatura cu jandarmi, au fost de-a dreptul culmea.
Ar fi trebuit sa li se faca si lor un instructaj, in momentul cand lumea a inceput sa fuga peste gard la Start, unul de langa mine l-a intrebat pe un jandarm daca poate sa treaca si el, si raspunsul jandarmului a fost: \"Hai duceti-va\"!!!
Daca pana si jandarmi permitea la lume sa treaca atunci d c mai sunt pusi acolo???
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:32   #58
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

In Romania nici spectatorii shi shi nici oamenii de ordine nu sunt civilizatzi!
Nici batai ale \"organelor\" de ordine nu mi se par ok.... totul e interpretabil!
Investitzie mai mare in planul locului, tribune, garduri etc.
In momentul in care pretzul biletului va fi mai mare, sponsorizarile substantziale samd... toate acestea vor fi posibile!
Viitorul suna bine!
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:34   #59
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aicad\"
1. NSL&LR ar fi trebuit sa faca super clar REGULAMENTUL
2. BRAVO sgm-ule nu conteaza ce zice/crede restul, NOI stim mai bine, si data viitoare nu o sa se mai produca <<confuzia>> asta si ve castiga pe bune din toate punctele de vedere
3. BRAVO NSL&LR pentru ideea cu intimidatul spectatorilor cu <<carutzele>>dar se pare ca singura soluti ar fi cativa lunetisti care sa traga in oricine depaseste linia galbena )
4. O BILA NEAGRA pt LR&NSL ca nu ne-au cerut ajutorul si ca nu au avut mai multe veste albastre cu Legal Racing.... cred ca s-ar fi gasit voluntari printre cei din cluburile prezente care ar fi ajutat la pastrarea <<liniei galbene>> si poate ar fibine sa va ganditi al ce am spus eu aici...
5. A fost cam haos cu grupele si liberele....
6. SEBASTIAN a fost mult prea EGOCENTRIST si cred ca s-a dat de cam multe ori ocupand astfel destul timp...
7. in rest a fost ok! mai putin vremea!
8. PS: il inteleg pe Sebastian ca era nervos, dar consider ca a exagerat cand l-a dat afara pe baiatul cu daca rosie care verifca sa vada daca-i ma atinge elicea de radiator care-i sarise de la locul lui, fara intentie de a face galagie.............
9. ATENTIE! eu cred ca Legal Racing si No Speed Limit au organizat o cursa buna, dar nu pana la ultimul detatliu, poate ca ar trebui sa fie mai meticulosi!
10. multa lume confunda vremea infecta cu organizarea infecta, probabil ca au indurat prea mult frig si se asteptau la maii mult.. orikum repet a fost OK (ca de...... pe om il educi mai greu)
Da sunt cateva aspecte de lamurit, in ce a facut si foarte bine am urmarit, azi pe Baneasa LEGAL RACING cu NO SPEED LIMIT.
In primul rand e foarte bine ca au aparut si altii inafara de LR si NSL care au organizat cate ceva.A aparut concurenta si asa poti aprecia mai usor adevarata valoare.
Dar despre concurenta cine ea? Am fi tentati sa spunem ca MR, fals sau adevarat?
MR nu a organizat pana acum de fapt nici un eveniment, doar a sprijinit coorganizat sau cum vreti sa-i spuneti. nu ma luati cu vorbe ca la ei nu tin nu a-ti vazut cum au luat fata celor de la LR si NSL la Prisma?Au aratat un act, un contract de colaborare, care de fapt atesta ca ei nu sunt organizatori asa cum am subliniat mai sus.
Referitor la punctele ridicate pot spune urmatoarele:
1.Daca cititi regulamentul e foarte, foarte clar si sunt suverani la cursa organizatorii.
2.SGM-ul a lasat senzatia unui mic hot, dar vina mare e a cui l-a pus acolo pe liste de la clubul de unde apartine.Nu puteti acuza organizatorul de partinire mai ales ca a penalizat intr-o finala un membru MR, referitre directa la R5 turbo GAM-membru LR.
3.Lunetisti pot trage si cu vopsea, o idee...
4.Cred ca atunci cand ai o vesta de organizator ai mari responsabilitati si nu stiu cum ar fi responsabilizat atat de multa lume erau cca 100jandarmi+BGS(cam putini)+forte proprii(de baza pe la start)
5.Eu spun ca si participantii au mare vina, un exemplu simplu KWX, a anuntat ca vine, dar dupa cu si-a luat-o in ultimele curse nu a aparut decat cu sportul turbo si a blocat un loc in grupe fara sa anunte. totul a mers bine inainte dar asta mananca timp si poate o taxa de participare de 1000 lei, la concurenti, ar fi un stimulent bun ca sa nu-si mai permita sa nu vina cand se inscriu.
Liberele au fost cerute pe net si nu numai de LR, le-au primit, am informatii ca cei mai seriosi au fost Insomnia.
6. Sebastian -egocentrist, oare greseste daca e asa?Cine da tonul la aceste curse?Poate ca s-a dat mai mult pt ca lumea vroia sa vada ce mai face Cielo sau noul Subaru.Atentie cu Cielo nu a fost doar el, Cielo are un nou proprietar.
L-ati intrebat pe Sebastian cat a muncit ca sa poata sa-si permita sa fie egocentrist?
7.Vremea a fost super pentru motoare aer rece cu mult oxigen.
8.Oare acel baiat cu Dacia rosie care cand are insemne de Mr cand de 4tuning, e la prima abatere? Sigur nu cel putin la Prisma data trecuta a fost din nou atentionat, l-as interzice de tot.
9.Sti intodeauna finisajele costa enorm, oare cat ar fi fost pretul pentru perfect?Eu apreciez superpozitiva aceasta etapa si fara termen de comparatie.
10.Publicul cel mai mare dusman al ordinii, daca era mai frig poate veneau mai putini si iesea chiar PERFECT.Timpul a fost scurt din cauza zborurilor.
Azi s-a anuntat zapada si totusi oricat de frig a fost Legal Racing organizat de Clubul Legal Racing, coorganizat de Clubul No Speed Limit a reusit sa ne incalzeasca sufletele.
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 22-11-04, 00:36   #60
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

sa pun o selectie din galerie






RoSonic is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -