Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-13, 06:10   #226
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Referitor la taxa de acces auto este adevarat ca s-a gresit.
Am luat legatura cu cei care se ocupau de treaba asta `(nu era taxa luata si isusita de Legal Racing) si am stabilit sa fim foarte traspareti si corecti cand anuntam ceva, deoarece acest fapt mi-a creeat oarecate deservicii si disconfort.
Pe viitor sper sa nu se mai repete.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 11:43   #227
elman

Stage 2
 
elman's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 73
Member of:
[CHEVROLET]
[Toyota]
Thumbs up Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by CCR View Post
Imi scriu si eu parerea pentru ca am fost si mi-a placut. Cu bune si cu rele asa le retii in timp si razi cand iti aduci aminte.

1. Pretul parcarii era de preferat sa se pastreze cel anuntat. Nu consider ca a fost unul exagerat. Aceeasi bani ii dadeam si daca lasam masina in parcare la Universitate. Intrebarea mea este: ce importanta sau rol are faptul ca ne-am iscalit pe foile alea cand am intrat? E doar o curiozitate.

2. Nu mi-a placut deloc faptul ca nu am fost lasat sa intru cu sticla de apa de acasa. Am fost fortat sa imi cumpar dinauntru la suprapret si nu prea inteleg de ce. Acest lucru consider ca trebuie remediat pe viitor.

3. Cea mai mare dezamagire am fost eu. De bolovan ce sunt nu mi-am luat o sapca, palarie sau umbrela si m-am ars pe frunte si pe nas ingrozitor. Poate niste tribune cu acoperis erau ideale )

Felicitari pentru initiativa si organizare! Sa fie cat mai multe ca asa va veti perfectiona si ne vom bucura cu totii.
Salve CCR! Cred ca pot sa-ti dau eu niste raspunsuri la punctele tale, asta ptr ca la fel ca tine, si eu sunt spectator la cursele de drift. Insa inainte de toate vreau sa multumesc tuturor ce au venit ca spectatori, ptr ca voi faceti atmosfera frumoasa ptr cei care participa cu masinile proprii si care investesc din putinul lor venit ptr aceasta pasiune, tocmai ptr a fi apresiati de voi.

1. Cu parcarea nu aveau ce face, e spatiul complexului si ei impun pretul, tinand cont ca au pus la dispozitie pista. E normal sa incerce sa castige ceva.

2. Cu sticla d apa nu a intrat nici sotia mea desi a venit cu mine, am venit cu 2 masini, ptr una am platit parcarea si ptr cealalta taxa de participare. Nici ea nu a intrat cu sticla de apa asa ca a luat local. Puteam s-o tin eu in masina (apa), dar stiu f bine ca toata lumea trebuie sa castige ceva. Crede-ma, la ultima cursa de drift din Baneasa de exemplu, micii erau parca 4 sau 5 lei, aici au fost 2,5, apa era tot asa, 4-5 si aici era 3... Intrarea cu abonament a fost 50 roni ptr 2 zile, aici gratis ptr spectatori...deci fa un calcul! Nu e usor sa organizezi asa ceva ptr nimeni. Nici ptr organizatori si nici ptr cei ce pun la dispozitie spatiul.

3. Cu tribunele acoperite nici sa nu te gandesti )) Chiar si eu din masina m-am bronzat tractorist...manecute si dungi in cap de la ochelari si bandana )
Dar am experienta ca spectator si car mereu in masina cu mine umbrelute, ca nu se stie niciodata unde ma mai duc! Dar si tu vei prinde experienta si te vei obisnui s-o faci daca pe viitor mai asisti la asemenea evenimente.

In fond la asa ceva vi sa-ti folosesti timpul si altfel, nu doar telecomanda in mana, calculator in fata sau frecat cafelele prin baruri. Socializezi, cunosti oameni deosebiti de multe ori, si nu in ultimul timp, vezi masinile si eforturile baietilor de a si le intretine.
Oricum eu iti multumesc tie si celorlalti spectatori ptr prezenta.
Numai bine si la mai multe pe viitor!
__________________
Toyota & Cadillac

Last edited by elman; 22-05-13 at 11:45.
elman is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 12:02   #228
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Ati innebunit cu o apa.
Cu cata bautura puteati sa veniti la voi ? Nu se incalzea si ea la un moment dat ? Ati fi venit cu lada frigorifica dupa voi ?

Stati si faceti scandal pentru cativa lei.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 12:17   #229
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by elman View Post
Salve CCR! Cred ca pot sa-ti dau eu niste raspunsuri la punctele tale, asta ptr ca la fel ca tine, si eu sunt spectator la cursele de drift. Insa inainte de toate vreau sa multumesc tuturor ce au venit ca spectatori, ptr ca voi faceti atmosfera frumoasa ptr cei care participa cu masinile proprii si care investesc din putinul lor venit ptr aceasta pasiune, tocmai ptr a fi apresiati de voi.

1. Cu parcarea nu aveau ce face, e spatiul complexului si ei impun pretul, tinand cont ca au pus la dispozitie pista. E normal sa incerce sa castige ceva.

2. Cu sticla d apa nu a intrat nici sotia mea desi a venit cu mine, am venit cu 2 masini, ptr una am platit parcarea si ptr cealalta taxa de participare. Nici ea nu a intrat cu sticla de apa asa ca a luat local. Puteam s-o tin eu in masina (apa), dar stiu f bine ca toata lumea trebuie sa castige ceva. Crede-ma, la ultima cursa de drift din Baneasa de exemplu, micii erau parca 4 sau 5 lei, aici au fost 2,5, apa era tot asa, 4-5 si aici era 3... Intrarea cu abonament a fost 50 roni ptr 2 zile, aici gratis ptr spectatori...deci fa un calcul! Nu e usor sa organizezi asa ceva ptr nimeni. Nici ptr organizatori si nici ptr cei ce pun la dispozitie spatiul.

3. Cu tribunele acoperite nici sa nu te gandesti )) Chiar si eu din masina m-am bronzat tractorist...manecute si dungi in cap de la ochelari si bandana )
Dar am experienta ca spectator si car mereu in masina cu mine umbrelute, ca nu se stie niciodata unde ma mai duc! Dar si tu vei prinde experienta si te vei obisnui s-o faci daca pe viitor mai asisti la asemenea evenimente.

In fond la asa ceva vi sa-ti folosesti timpul si altfel, nu doar telecomanda in mana, calculator in fata sau frecat cafelele prin baruri. Socializezi, cunosti oameni deosebiti de multe ori, si nu in ultimul timp, vezi masinile si eforturile baietilor de a si le intretine.
Oricum eu iti multumesc tie si celorlalti spectatori ptr prezenta.
Numai bine si la mai multe pe viitor!
Ma bucur ca in tara asta mai exista oameni ca tine

Te mai asteptam pe viitor.

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
Ati innebunit cu o apa.
Cu cata bautura puteati sa veniti la voi ? Nu se incalzea si ea la un moment dat ? Ati fi venit cu lada frigorifica dupa voi ?

Stati si faceti scandal pentru cativa lei.
Apa apaaa apaaaa lalalalalala

https://www.youtube.com/watch?v=R-PGMgy5nds

Ciudat este ca gasca mea de prieteni a intrat cu sucuri cu apa cu lada frigorifica cu pungi de gheata scaune si nu le-a zis nimeni nimic...

Intradevar si eu as fi fost deranjat sa mi se spuna sa arunc sticla cu apa, ca doar nu intram pe un stadion...dar asta a fost, pe viitor se va indrepta..

Numai bine
kimi is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 14:42   #230
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Nu se compara un eveniment de doua zile, organizat profesionist, cu premii si al carui rezultate conteaza intr-un campionat cu ce s-a intamplat si inteleg ca se va mai intampla.
Multi apreciati "socializarea" deci inteleg ca nu au fost curse ci un fel de hi5 live. Sau "sentimente"?
Timpul va demonstra ce si cum. Aveti rabdare, ca LR are obiceiul sa nu-si dezamageasca fanii. Pana la urma sunt banii vostri, timpul vostru.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 14:54   #231
iulica097

Stage 4
 
iulica097's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 248
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Nu stiu cum are obiceiul legalracing dar e adevarat ca se putea mai bine , a fost accident si nici nu s-au sinchisit sa scoata masina de acolo , nu descarcerare , nu macara . Ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost mai grav ?nu putea omul sa iasa sau lua foc , atunci se alegea praful de tot . Proasta a fost si bodura aia ca se putea rasturna orice masina peste spectatori din cauza ei . Vedeti cum din niste nimicuri care nu s-au luat in seama se poate intampla o tragedie ?
__________________
iulica097 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 15:50   #232
DjNickBlue

Stage 2
 
DjNickBlue's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 28
Thumbs up Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Pot sa zic sincer ca mie mi-a placut evenimentul.
Nu mai iau nici de apa sau parcare.
Pt mine a fost prima data la un eveniment de tip drag racing si a fost frumos, ba chiar mi-a parut rau ca nu m-am inscris si eu, nu aveam nimic de pierdut.
Dar sper ca la urmatorul concurs organizat de Sebi & Legal Racing in Bucuresti sau in apropiere de Bucuresti, daca va mai fi, sa ma dau si eu .

Concluzia : Multumesc Sebi & LR.
DjNickBlue is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 17:24   #233
Gaby_Slo

Stage 4
 
Gaby_Slo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 281
Member of:
[DACIA]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by iulica097 View Post
Nu stiu cum are obiceiul legalracing dar e adevarat ca se putea mai bine , a fost accident si nici nu s-au sinchisit sa scoata masina de acolo , nu descarcerare , nu macara . Ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost mai grav ?nu putea omul sa iasa sau lua foc , atunci se alegea praful de tot . Proasta a fost si bodura aia ca se putea rasturna orice masina peste spectatori din cauza ei . Vedeti cum din niste nimicuri care nu s-au luat in seama se poate intampla o tragedie ?

) ma amuzi cu masina. Au procedat foarte OK cu masina din punctul meu de vedere. Au fost la masina, soferul era bine, masina intreaga, nu fum nu nimic. Ce vroiai sa faca? Sa opreasca evenimentul si sa scoata masina de acolo asa in vazul tuturor? Sa vada tot romanul ca e busita? Mi se pare chiar decent ca masina s`a scos la sfarsit, dupa ce s`a imprastiat lumea.
__________________

I`m A Driver Now
Gaby_Slo is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 17:27   #234
speeedy

Stage 4
 
speeedy's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SEAT]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by iulica097 View Post
Nu stiu cum are obiceiul legalracing dar e adevarat ca se putea mai bine , a fost accident si nici nu s-au sinchisit sa scoata masina de acolo , nu descarcerare , nu macara . Ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost mai grav ?nu putea omul sa iasa sau lua foc , atunci se alegea praful de tot . Proasta a fost si bodura aia ca se putea rasturna orice masina peste spectatori din cauza ei . Vedeti cum din niste nimicuri care nu s-au luat in seama se poate intampla o tragedie ?

copilu`, comentezi mult si prost!
ai contul de 1 sapt si-ti dai cu parerea peste tot, mai ia o pauza si pune mana pe carte..
speeedy is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 17:35   #235
CCR

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Multumesc pentru raspunsuri elman si sebastian.

Ori de cate ori vor mai fi curse voi face tot posibilul sa ajung.
In perioada urmatoare am un program foarte incarcat, dar sper ca pe viitor sa va pot da chiar si o mana de ajutor la organizare in cazul in care aveti nevoie.
CCR is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 17:36   #236
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by iulica097 View Post
Nu stiu cum are obiceiul legalracing dar e adevarat ca se putea mai bine , a fost accident si nici nu s-au sinchisit sa scoata masina de acolo , nu descarcerare , nu macara . Ce s-ar fi intamplat daca ar fi fost mai grav ?nu putea omul sa iasa sau lua foc , atunci se alegea praful de tot . Proasta a fost si bodura aia ca se putea rasturna orice masina peste spectatori din cauza ei . Vedeti cum din niste nimicuri care nu s-au luat in seama se poate intampla o tragedie ?
my idi.. friend, a fost si alegerea lui Elspa sa lase masina acolo, ca sa mai scape de ziaristii pu...

Admin: abtine-te!
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 23-05-13, 11:04   #237
CristiMJP

Stock
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 7
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20130523_120334.JPG
Views:	318
Size:	479.6 KB
ID:	2780842  
CristiMJP is offline   Reply With Quote
Old 23-05-13, 11:16   #238
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by bogddanel View Post
my idi.. friend, a fost si alegerea lui Elspa sa lase masina acolo, ca sa mai scape de ziaristii pu...

Admin: abtine-te!

am inteles, ne cenzuram...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 19:58   #239
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Ordinea celor mai buni timpi:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ordine.JPG
Views:	127
Size:	135.8 KB
ID:	2782006   Click image for larger version

Name:	ordine2.JPG
Views:	97
Size:	131.6 KB
ID:	2782007   Click image for larger version

Name:	ordine3.JPG
Views:	84
Size:	19.7 KB
ID:	2782008  

ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 22:58   #240
alexxss

Stage 5
 
alexxss's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

pana la urma se mai organizeaza odata pe aeroport?
alexxss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -