Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-13, 12:26   #181
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

sebi .....la urmatorul eveniment sa le dai 15 lei la spectatori sa vina) sa numai fie discuti... oricum dak a fost asa naspa organizat de ce nu ati plecat? ca a fost prost organizat? cred ca e de la soare... singurul lucru prost a fost asfaltul....si eu am intrat cu sticla si nu mi a zis nimeni nimic ca se plang multi de chestia asta..
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:29   #182
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by robert_zed2112 View Post
si eu am intrat cu sticla si nu mi a zis nimeni nimic ca se plang multi de chestia asta..
La cat esti de mare, cred si eu ca nu ti-au zis nimic )))
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:30   #183
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

nu bro aveam sticla mica)))
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:32   #184
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

lumea nu vede partea buna.... sunt anii de zile de cand nu a mai fost ceva in bucuresti ....doar drifturi... asta e un inceput si o sa fie din ce in ce mai bine... ))))esti pe vall
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	desc?rcare.jpg
Views:	277
Size:	4.48 MB
ID:	2778366  

Last edited by robert_zed2112; 20-05-13 at 12:35.
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 12:43   #185
elman

Stage 2
 
elman's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 73
Member of:
[CHEVROLET]
[Toyota]
Talking Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Dupa ani de mistouri, dume, imbarligaturi, ce v-ati astepta cand organizati, obsesiv repetat de catre voi cu atata "experienta" in spate, asa batjocura. S-a intors roata. Banuiesc ca nu aveti bunul simt sa va lasati pana nu intra vreunul in spital sau pamant la cursele astea ale voastre. Hai ca a treia e cu "noroc".

La asa tupeu...

1. Ambulanta era cu medic? Fiind MCV nu avea dotarea necesara tratarii ci era bun doar pentru transport. Rusine!
2. Pompieri da. Descarcerare? Rusine!
3. 6o de etape experienta si nu poti macar banui ca acel beton nu este adecvat. La altii ce va ma dati cu parerea... Rusine!
4. Cronometrare. Cu cuc. Rusine!
5. Cupe? Rusine!
6. Nr. masini? Rusine!
7. Taxa? Enorma. Rusine!
8. Public? Putin. Rusine!
9. Durata? Rusine!

E doar o parere, nu dati cu pietre!
Hai man ca esti tare suparat! La toate punctele enumerate poti avea raspunsuri, dar pana la urma ce te-ar fi multumit pe tine??? La nr. 6..Nr. Masini? Rusine.. Crede-ma ca e un efort ptr toti sa vina. Iar publicul a fost ok! Unde crezi ca ar fi intrat mai multi??? La drift vin jumatate din ce au venit ieri, si nu se plange nimeni. Crede-ma, te superi prea tare si inutil. In fon daca nu-ti place, nu te prezinti! Acum stii despre ce e vorba si decizi singur.
Priveste in jur...esti in Romania!!! Abia avem 2 autostrazi si tu vrei piste speciale? Organizarile sunt pe masura tarii in care locuim...si in mare parte multe din probleme sunt din cauza noastra ) In fine, stai calm ca viata-i scurta si nu merita s-o traiesti chiar asa nervos
__________________
Toyota & Cadillac
elman is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:00   #186
A N D

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
nu stii cum e romanul vede NUmai partea proasta , masina de pompierii transformata din acell Jeep Nou nu a vazut-o nimeni , decat autospeciala din dotarea complexului fie ea veche dar dotata cu tot ce este nevoie si omologata !
dar la noi toti comenteaza de ce ? a fost cu bani , a fost acum 2 seri noaptea Muzeelor ...toata lumea MOCA era full paralizat Bucurestiu unu se lauda ca nu a fost de 10 ani la antipa si acum a avut TIMP ...pai da ca era MOCA
acum 1 luna cam asa a fost un eveniment cu ziua Lecturii in Bucuresti in centrul vechi pe Lipscani unde s-a facut un covor de carti de vreo 3000 de bucati .......care urmau la sfarsit sa se imparta cate o carte fiecarui spectator ...a fost Bucluc ca la Pomul de 30 de metri de la Unirii de acum cativa ani ...

deci daca pe viitor se organizeaza asa ceva ar trebui sa vorbim cu Vanghelie de la sectorul 5 sa organizam la el asa ceva si sa vina si el cu echipa cu mici si bere din partea primariei....... ar fi NEMAIPOMENIT !!!


Bai prietene, romanul e fix ca tine. Lasa ba ca merge si asa !
Ce ati facut voi e o mare teapa. Cum sa ceri 15 lei in loc de 10 lei (asa cum a fost promis). E o suma nesemnificativa, dar principial vorbind, e o porcarie. Ati facut asa un PR de parca era evenimentulu anului in mtorosport ( mai important decat Raliul Sibiului ) si a fost o mare varza: cu masini putine.. cu obligativitatea de a lasa la intrare sticla cu apa, pentru a o putea cumpara de la comerciantii de acolo la niste preturi f mari... cu o suprafata de rulare ce le-a dat batai de cap tuturor.

Si acum tot organizatorii sunt cu gura mare si cu tupeu impotriva celor ce comenteaza negativ la adresa evenimentului.
Da comentez negativ pentru ca o fac pe banii mei. Am lasat 50 de lei si imi permit sa comentez chiar daca o fac negativ sau pozitiv. Una a fost ce s-a promis, iar alta a fost la fata locului.
Iar romanul este fix ca voi, ce daca nu e asa cum ni s-a promis? lasa ca nu are nimic, asta e !!!
A N D is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:02   #187
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Cel mai penibil mi se pare sa stai in spatele unui monitor si sa dai din degete, cat esti tu de nemultumit, sa arunci cu c*c*t si sa-ti plesneasca venele de spume, in conditiile in care nici macar n-ai fost prezent.

De ce ? Pentru ce ? Ai ceva de castigat ? Te-a deranjat pe tine cineva, cu ceva, personal, pentru faptul ca ne-am rupt masinile acolo ?

Aveti prea mult timp liber, va indemn la ceva mai constructiv

Eu unul zic multumesc, pentru faptul ca am avut ocazia sa-mi petrec duminica bucurandu-ma de pasiunea mea.

Last edited by phaeton; 20-05-13 at 13:06.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:03   #188
dj_eros

Stage 4
 
dj_eros's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 205
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
Eu sunt proprietarul corvette-ului, vina este in totalitate a mea pentru ca am ignorat problemele de aderenta ridicate de asfalt care le-am observat clar la primul run. Faptul ca intr-un final am pus frana si am tras de volan este pentru ca in prima instanta masina o luase spre public dupa ce am am incercat sa o controlez din gaz. Am constatat apoi cu groaza ca urma de derapaj era la 5 cm de bordura de pe partea cu publicul .

Nu vreau sa bat campii, dar probabil ca a fost cea mai puternica (sa zicem cu cel mai mare cuplu) masina prezenta acolo si nu exista comparatie cu o alta masina care sa fii avut probleme similare la fel de grave, dar tind sa cred ca daca mai incercau unii din cei consacrati in drag cu tractiune spate cu puteri mult mai mari decat mine, se putea intampla mult mai rau.

Clar nu e o suprafata de concurs pentru masini si puteri de genul asta. Nici cu vht nu ar fi fost, decat s-ar fi dat toata pista.

Eu nu am avut nimic, masina a scapat surprinzator de bine (o aripa si far sparte, de revopsit usa si bara spate, un prag desprins si cam atat). Eu cand vad filmarile imi vine greu sa cred ca a fost "norocul" asta.

TIN SA LE MULTUMESC DIN SUFLET fratilor mei de club de la PPR fata de care nu am cum sa nu ma revansez vreodata, baietilor mei de la service, baietilor de la UNKNOWN care au aratat ca prietenia transcede "rivalitatea" dintre cluburi, organizatorilor si membrilor din staff-ul de la china town si tuturor celor care m-au ajutat sa scot masina de acolo si m-au sustinut moral .
tot respectul din partea mea ai avut prezenta de spirit desii uni nu vad asta dupa ei mai bine te duceai cu masina in public in rest tu nu ai nici o vina
__________________
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
dj_eros is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:03   #189
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

E greu cu locatiile la noi in tara.. Atat s-a gasit.. Oricum sunt sigur ca Sebi o sa invete din ce s-a gresit aici si mai mult ca sigur urmatorul o sa fie mult mai tare... Eu il felicit pt curajul de a face asa ceva.. E un pasionat si trebuie sa incercam sa il intelegem nu sa jignim..
Felicitiari la toti participantii..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 13:08   #190
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Elspa stiam de anul trecut de la GTT Brasov ca masina ta e foarte greu sa puna puterea jos pe o strada normala.. Chiar te-am urmarit atunci si era fooarte greu sa pleci cu ea... Bine ca nu ai patit nimic.. Iar despre baietii din PPR se stie ca sunt cam cei mai sufletisti (Love u Kenzo )) ) Bafta..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 14:36   #191
Matrixxul

Stock
 
Matrixxul's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 2
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

In primul rand, ma bucur sa va cunosc pe voi, ZEII curselor ! Eu sint doar un incepator care am dorit sa vin cu sleeper-ul meu modest (Volvo-ul 850 verde) si sa va cunosc, sa simt si eu un pic din febra aceasta.
Mie mi-a placut mult, asa ca nu am ce sa comentez negativ evenimentul ci tin sa-l felicit pe Sebastian (singurul pe care-l cunosc) si echipa organizatoare pentru tot ce au reusit sa faca acolo.
Pentru o prima participare, locul 2 obtinut la grupa G (la care eu nu am ce cauta acolo cu cei 155 kw) mi s-a parut o mare realizare

Va doresc multa bucurie tuturor ce aveti "microbul" in sange si sa ne revedem cu placere. Ca o viata avem si merita traita, asa cum e ea.

Cu deosebit respect pentru aceasta comunitate, Matrixxul.
Matrixxul is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 14:36   #192
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Ce trebuie sa fac pentru a mi se sterge contul?
Sa urmezi exemplul Madalinei Manole

(Glumesc evident)
kimi is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 14:40   #193
ment

Stage 3
 
ment's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 107
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Matrixxul View Post
In primul rand, ma bucur sa va cunosc pe voi, ZEII curselor ! Eu sint doar un incepator care am dorit sa vin cu sleeper-ul meu modest (Volvo-ul 850 verde) si sa va cunosc, sa simt si eu un pic din febra aceasta.
Mie mi-a placut mult, asa ca nu am ce sa comentez negativ evenimentul ci tin sa-l felicit pe Sebastian (singurul pe care-l cunosc) si echipa organizatoare pentru tot ce au reusit sa faca acolo.
Pentru o prima participare, locul 2 obtinut la grupa G (la care eu nu am ce cauta acolo cu cei 155 kw) mi s-a parut o mare realizare

Va doresc multa bucurie tuturor ce aveti "microbul" in sange si sa ne revedem cu placere. Ca o viata avem si merita traita, asa cum e ea.

Cu deosebit respect pentru aceasta comunitate, Matrixxul.
Jos stickerele si chiar ar fi un sleeper (nu se potrivesc deloc cu masina, culoarea originala fiind superba).
Oricum o masina foarte misto, asteptam de ceva timp sa apara un "turbobrick" dopat si pe la noi.
__________________
1984 Mk2 Golf GTI - daily
1989 Dracia 1310 - rabla
ment is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 15:14   #194
elman

Stage 2
 
elman's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 73
Member of:
[CHEVROLET]
[Toyota]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Matrixxul View Post
In primul rand, ma bucur sa va cunosc pe voi, ZEII curselor ! Eu sint doar un incepator care am dorit sa vin cu sleeper-ul meu modest (Volvo-ul 850 verde) si sa va cunosc, sa simt si eu un pic din febra aceasta.
Mie mi-a placut mult, asa ca nu am ce sa comentez negativ evenimentul ci tin sa-l felicit pe Sebastian (singurul pe care-l cunosc) si echipa organizatoare pentru tot ce au reusit sa faca acolo.
Pentru o prima participare, locul 2 obtinut la grupa G (la care eu nu am ce cauta acolo cu cei 155 kw) mi s-a parut o mare realizare

Va doresc multa bucurie tuturor ce aveti "microbul" in sange si sa ne revedem cu placere. Ca o viata avem si merita traita, asa cum e ea.

Cu deosebit respect pentru aceasta comunitate, Matrixxul.
Salve Matrix! Felicitari ptr rezultat si abia astept revansa pe drum spre Constanta am vazut la ce era bun butonul ala de Over-drive pe care nu l-am folosit cand trebuia! Defapt nu stiam la c e bun :d daca-l foloseam cu cap poate schimbam istoria!!! oricum ma bucur ca te-am cunoscut pe tine si pe restul baietilor. Oameni deosebiti cu o pasiune ce ne aduce impreuna indiferent de vreme, rasa, culoare sa bhp la roata. Si Supra mea e incepatoare, dar nu va mai ramane asa ptr mult timp
Da-mi un pm daca ai timp ,cu adresa sa ta email. Numai bine tuturor.
elman is offline   Reply With Quote
Old 20-05-13, 15:15   #195
Matrixxul

Stock
 
Matrixxul's Avatar
 
Join Date: May 2013
Posts: 2
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Am sa dau jos stickerele - a fost doar asa, pentru acest eveniment, am crezut ca "vor da bine". Multumesc pentru primirea in randul vostru !
Matrixxul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -