Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-13, 16:43   #76
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Previzibil...
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 16:49   #77
jaku

Stage 5
 
jaku's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,347
Member of:
[Nissan]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

mult, mult sub asteptari ... masini putine si slabute, o multime de starturi ratate...timpi jenanti...
am vazut aici ceva discutii despre rca, sunteti siguri ca rca acopera un eventual accident survenit intr-una din curse, fie chiar si in cadru oganizat ?

ps: imi pare rau pt tipul cu corvette-ul, sa fi fost doar din cauza 'asfaltului' ? chiar si asa, sa rupi aderenta in halul ala si in treapta aia nu inseamna decat lipsa de experienta ...
jaku is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:10   #78
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

eu zic k sunt timpi reali ,pe jos sticla, aderenta mica..la tulcea o masina de 2.5 scoate 13 sec timp d turbo si nu inteleg cum...
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:29   #79
ctrnovice

Stage 2
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 32
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

am fost si eu astazi ca spectator, deh...masina de dat nu e gata; imi dau seama ca daca ar fi fost gata prost sa fi fost sa ma dau pe o asemenea suprafata....netratata pentru aderenta, nimic, vai steaua ei...
la intrare mi-a facut semn unu' sa scot banul dar nu am oprit...mi-am vazut de treaba in continuare
m-a deranjat foarte tare ca m-au pus sa las la intrare o sticla sigilata de apa de 2l ca sa iau la supra pret din interior...

acum dupa eveniment, taxa de 150 Ron pentru participare mi se pare exorbitanta...corvettul ala cu siguranta valoreaza mai mult
ctrnovice is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:38   #80
bogdan matei

Stage 2
 
bogdan matei's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 73
Member of:
[Hyundai]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Valora..!! http://www.***********/chevrolet-cor...C29121197.html ..pacat.frumoasa masina...da' prea puternica pt pista "amenajata"...
bogdan matei is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:38   #81
Hooliganu`#1

Stage 5
 
Hooliganu`#1's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 535
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Mda...tocmai am revenit de acolo...frumusel,dar extrem de dezamagitor din urmatoarele puncte de vedere:1- brusc se marise parcarea,in loc de 10 era 15 ron(nu era problema daca ziceau de la inceput ca oricum e o nimica toata,dar a fost tipic romaneste ca doar nu te mai intorceai,nu?);2-"pista" avea aderenta extrem de scazuta,nici 4x4 cu slickuri nu pleca cum trebuie(am stat chiar la start langa masini,deci stiu ce zic);3-grupele nu mi s-a parut ca au fost facute cum trebuie,erau diferente mari intre masini dintr-o grupa;4-extrem de multi soferi au pierdut startul ca se uitau nu stiu unde in loc sa se uite la "semafor"...;5-Premierea a fost cam jalnica ca sa nu zic penibila, desi s-au premiat doar locurile 1...majoriatatea luau diploma si un sticker cu 4tuning si "norocosii"(nu stiu cum s-a decis asta)au luat si 2 litri(parca)de ulei motul(la cati bani s-au facut,eu zic ca meritau sa primeasca macar toti ulei)...nu mai zic ca nu era macar un podium(putea fi facut 1 mic,de forma din lemn macar)si lumea nu-i aplauda pe castigatori, ci doar pe sponsori cand se anuntau in microfon...mi se pare tipic pentru romania, vai de noi ! Eh, poate data viitoare iese mult mai bine ca spectatori si impatimiti sunt extrem de multi...bafta !
__________________
Bling bling...money ain`t a fuckin` thing...but 4 u is everything... !
Meine Ehre heißt Treue !!!

Last edited by Hooliganu`#1; 19-05-13 at 17:43.
Hooliganu`#1 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:44   #82
floringsm

Stage 1
 
floringsm's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 14
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Da, aderenta cam proasta.
La fiecare start nsx a stat f bine , insa diferenta de cp puls 2 ratari de viteza a 2 a a schimbat finalul.
Taxa de parcare a fost 15 ron in loc de 10 .
Din cate stiu era anuntata 10 pt autoturisme si 15 pt dubite.
Mergem inainte si vedem pe viitor ce putem schimba.
floringsm is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 17:47   #83
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by floringsm View Post
Taxa de parcare a fost 15 ron in loc de 10 .
Din cate stiu era anuntata 10 pt autoturisme si 15 pt dubite.
Probabil le era greu sa faca diferenta dintre dubite si autoturisme, asa ca pt a nu iesi dezorganizatorul in pierdere le-a taxat pe toate cu 15 lei.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:03   #84
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

una peste alta...toata lumea dezamagita de toate ce s-au intamplat! concluzia e sa nu mai organizati niciodata nimic ca noua nu ne place...noi vrem fitza!

lasati-o'n plm ca v-ati trezit vorbind! de ce n-ai turnat florica tu un strat de bitum,de ce nu le-ai platit intrarea la oameni si sa mai le dai si doi mici premiu de prezenta? asta a fost,cineva s-a straduit,a muncit sa iasa bine si sa aveti voi unde sa cascati ochii...data viitoare daca o sa mai fie o sa va ceara voua sfatu'
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:08   #85
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Multa reclama falsa.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:13   #86
radubmw

Stage 4
 
radubmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 294
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Da se cronometreaza timpii!



Aparent nu se leaga dar in cazul unor probleme ce includ vina pilotului RCA acopera daunele si la acest tip de eveniment dar important este sa fie ITP valabil. Nu este obligatoriu dar este recomandat. Este posibil pentru cei care nu au ITP si RCA sa se completeze un formular mai complex.



Este explicata mai sus situatia cu ITP, dar nu e obligatoriu.



Cu s-a scris si in postul de mai sus de informare pot participa masini neinamatriculate sau din alte tari ori cu ITP expirat.

Exista o comisie tehnica care analizeaza orice masina doreste in special in ce priveste sistemul de directie, franare si suspensie.

Daca se observa un pericol iminent la unele masini acestea nu vor fi inscrise sau vor fi scoase imediat din competitie.
de tot rahatul!!!!!! 50 ron/rulare (doua pe slick + una pe anvelope de strada), aderenta foarte, foarte proasta, cronometrarea dracu stie pentru ce a fost, k nu s-a tinut cont de ea. Eliminarea facuta piramidal fara sa se anunte. "Bravo" Sebastian!!!!!
__________________
Condusul e ca si dragostea: intai te dai pe doua trei harburi si apoi ramai pe BMW...
radubmw is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:16   #87
ctrnovice

Stage 2
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 32
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
una peste alta...toata lumea dezamagita de toate ce s-au intamplat! concluzia e sa nu mai organizati niciodata nimic ca noua nu ne place...noi vrem fitza!

lasati-o'n plm ca v-ati trezit vorbind! de ce n-ai turnat florica tu un strat de bitum,de ce nu le-ai platit intrarea la oameni si sa mai le dai si doi mici premiu de prezenta? asta a fost,cineva s-a straduit,a muncit sa iasa bine si sa aveti voi unde sa cascati ochii...data viitoare daca o sa mai fie o sa va ceara voua sfatu'
s-a "muncit" romaneste...sa se faca banu' gros; la cat s-a facut reclama si la ce preturi au fost, trebuia sa fie fita...
ctrnovice is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:19   #88
alex.sparco

Stage 5
 
alex.sparco's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 352
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Repartizarile in grupe nu prea a fost buna.
Pista era buna...dar nu de drag...ci de drift.
Starturi proaste...dar nu din vina concurentilor...ci din vina semaforului pentru ca era pe LEDuri, batea soarele exact in el si dabea se vedea.
Pacat de cel cu Corvette.Stie cineva daca a fost scos pana la urma de acolo?Are cineva si o filmare?
__________________
I cars.
alex.sparco is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:24   #89
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
una peste alta...toata lumea dezamagita de toate ce s-au intamplat! concluzia e sa nu mai organizati niciodata nimic ca noua nu ne place...noi vrem fitza!

lasati-o'n plm ca v-ati trezit vorbind! de ce n-ai turnat florica tu un strat de bitum,de ce nu le-ai platit intrarea la oameni si sa mai le dai si doi mici premiu de prezenta? asta a fost,cineva s-a straduit,a muncit sa iasa bine si sa aveti voi unde sa cascati ochii...data viitoare daca o sa mai fie o sa va ceara voua sfatu'
Da parca nu stii cum e Romanul doar sa critice , intr-adevar nu au fost cele mai bune conditii , dar din greseli invata omul. Toti vorbesc "fratee da nu se mai fac curse in Bucuresti??? ce se intampla .. etc" si acum cand se fac .. aa varza .. aaa nu stiu ce , aa s-a cerut 15 lei in loc de 10 si asa mai departe.. Toti astia samantari si aplaudaci care criticati si faceti atat haos PE NIMIC . chiar as fi curios ce organizati voi. De ce nu ati iesit sa organizati VOI pana acum?? Nu tin partea nimanui dar poti vedea din ce a fost si partea pozitiva.
__________________
e30 forever love!
e34 first love!
Slim29 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 18:25   #90
StickerBOMB

Stage 2
 
StickerBOMB's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 49
Exclamation Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Se pare ca paznicul de la poarta a vrut sa faca un ban gramada si ne-a cerut 15 lei, in loc de 10 lei.

Dupa faza asta mi-am dat seama ca o sa fie un eveniment de .....!
StickerBOMB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -