Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Evenimente Legal Racing > Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013

Curse legale 402 m Bucuresti - 19 mai 2013 China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-13, 19:03   #106
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Julyan86 View Post
A facut ea mult zgomot , dar a facut si treaba
cu vectra cand te-ai dat la liber ce ai facut ???
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:08   #107
pisiku90s

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 60
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Cea mai tare faza a locului a fost urmatoarea Vectra A 2.0 SFI care era in grupa C s-a dat la libere cu honda civic castigator la grupa D si surpriza ...Vectra a batut !! Bravo BEBE bomba masina !!!
pisiku90s is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:09   #108
bogdas

Stage 5
 
bogdas's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 318
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Dezorganizare mai mare ca la "ilegale" - unde e clar frumos; am admirat NSX ul in parcare, nu l am prins pe "pista" ... ; cu plata la intrare si au scos parleala ... un 4x4 cu troliu n aveati si voi sa scoateti Corvette ul din apa??! unde au fost masinile din anunt/reclame de 900, 1100 si nu mai stiu cate iepe? Meritati niste amenzi sa va cada plombele pt aceasta organizare ... masina pompieri era de muzeu sau cat. retromobil, salvarea si interventia au aparut pt ca urla lumea - tot spectatorii au ajuns primii la amaratul din masina !
Nu mai cautati scuze , cereti le !
bogdas is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:09   #109
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by pisiku90s View Post
Cea mai tare faza a locului a fost urmatoarea Vectra A 2.0 SFI care era in grupa C s-a dat la libere cu honda civic castigator la grupa D si surpriza ...Vectra a batut !! Bravo BEBE bomba masina !!!
nea BEBE !!! cine nu il cunoaste pe dombul Bebe cu vectra lui se insala )) e veteran apare el asa calm linistit .....si scartz !!!

Last edited by rover_cabrio; 19-05-13 at 19:15.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:10   #110
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Eu vad partea buna ca dupa anii sa organizat si in buc ceva
robert_zed2112 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:13   #111
floringsm

Stage 1
 
floringsm's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 14
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Daca se vroia o altfel de organizate sigur sumele de participare si spectatori erau mult mai mari, deci pentru cat s-a platit eu cred ca organizarea a fost cat de cat bunicica cu mici exceptii cum ar fi traseul si gruparea. Oricum s-a municit destul de mult si au fost implicati f multi . Sper sa se mai organizeze si pe viitor si sa invatam toti din greselile de azi .
floringsm is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:13   #112
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by bogdas View Post
Dezorganizare mai mare ca la "ilegale" - unde e clar frumos; am admirat NSX ul in parcare, nu l am prins pe "pista" ... ; cu plata la intrare si au scos parleala ... un 4x4 cu troliu n aveati si voi sa scoateti Corvette ul din apa??! unde au fost masinile din anunt/reclame de 900, 1100 si nu mai stiu cate iepe? Meritati niste amenzi sa va cada plombele pt aceasta organizare ... masina pompieri era de muzeu sau cat. retromobil, salvarea si interventia au aparut pt ca urla lumea - tot spectatorii au ajuns primii la amaratul din masina !
Nu mai cautati scuze , cereti le !
ai dreptate ! esti BOSS sa fii mandru de tine !!! daca erai la ilegale si stateai la 1 metru de masina de fel asa cum stau toti ???? cam in cati dadea ca la POPICE ???
salvarea a durat 30 de secunde sa ajunga la fata locului poti sa te uiti pe filmare
s-au anunatat foarte multi ca de OBICEI si nici jumatate nu cred ca au fost prezenti
la urmatoarea organizare te INVITAM sa faci parte din STAFF si sa te duci tu la POMPIERII BUCURESTI sa aduci o AUTOSPECIALA de ultima Generatie !
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:16   #113
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Ce de scuze aveti acum, nu vedeti cati nemultumiti sunt?, sau iar o sa stergeti posturile?
reveniti-va "organizatorilor", suntem in 2013, stafeta e sus de tot,



lasa-ti scuzele penibile, ca ati tras de garduri si alte cele, cand promiti ceva, faci...daca vrei sa ai cuvant mai departe
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:23   #114
Julyan86

Stage 3
 
Julyan86's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 84
Member of:
[Honda]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by pisiku90s View Post
Cea mai tare faza a locului a fost urmatoarea Vectra A 2.0 SFI care era in grupa C s-a dat la libere cu honda civic castigator la grupa D si surpriza ...Vectra a batut !! Bravo BEBE bomba masina !!!
Faza tare e ca ne.am dat amical ... Eu stiu ce poate masina , trage mult mai bine decat la tulcea si akum nu o sa caut scuze cum face toata lumea , are 2-1 ... Bravo Bebe , RESPECT , ne vedem la tulcea .
__________________
Honda Civic Type R FN2 13.85 All Motor Street Car
Julyan86 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:26   #115
dilimakess

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

baieti cand e etapa la tulcea??stie careva?
dilimakess is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:27   #116
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

https://www.youtube.com/watch?v=YmGHZR0y_p8

"Nu e surd mai mare ca acel ce nu vrea sa auda". Pacat ca a fost nevoie de inca o dovada de acest fel sa intelegem diferenta dintre o cursa organizata la nivelul anului 2013 si o cursa organizata la nivelul anului 1998 iar dupa cum se observa si in izvoarele istoriei curselor de tip sprint paralel, LR nu ar fi tocmai la primul eveniment in cadrul caruia se petrece un astfel de incident. In ciuda faptului ca multi au blamat acest concurs si parea ca nimeni nu va participa...multi "au semnat condica".

Last edited by geti; 19-05-13 at 19:55.
geti is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 19:46   #117
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

La Tulcea ca are pista de DRAG nu pe sosea
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 20:04   #118
marutzu_vti

Stage 5
 
marutzu_vti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,499
Member of:
[Honda]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by Slim29 View Post
Da parca nu stii cum e Romanul doar sa critice , intr-adevar nu au fost cele mai bune conditii , dar din greseli invata omul. Toti vorbesc "fratee da nu se mai fac curse in Bucuresti??? ce se intampla .. etc" si acum cand se fac .. aa varza .. aaa nu stiu ce , aa s-a cerut 15 lei in loc de 10 si asa mai departe.. Toti astia samantari si aplaudaci care criticati si faceti atat haos PE NIMIC . chiar as fi curios ce organizati voi. De ce nu ati iesit sa organizati VOI pana acum?? Nu tin partea nimanui dar poti vedea din ce a fost si partea pozitiva.
Horeti baaaa ca nu ati facut pentru noi ca voi vati ales cu banii si daca am venit acolo am venit pe bani nu pe nk cum va laudati voi ca vin nu stiu ce masini si nk doar coteturi si iati chemat sa ii omoriti creca nu sa se distreze lumea ,,,, aplaudacilor a fost totul facut prost . si ca sa nu mai vb ca cica nu stia ala de la poarta cit e plata parcarii pai pe ala cine la pus ba acolo eu? sau noi? voi asa ca voi raspundeti nu mai aruncati pe altu sau pe noi da noi am venit am platit asa ca voi ati luat banii si vati facut de ris si asa veti ramine .
__________________
Honda build by marutzu :ek swap k20 timpi pe 402 vechiu motor 13.2 in 2012 si in 2013 noul motor 12.7.... Dezmembrez orice model HONDA , din '88 pana azi! TEL 0764 463 693
marutzu_vti is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 20:06   #119
Julyan86

Stage 3
 
Julyan86's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 84
Member of:
[Honda]
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by pisiku90s View Post
Cea mai tare faza a locului a fost urmatoarea Vectra A 2.0 SFI care era in grupa C s-a dat la libere cu honda civic castigator la grupa D si surpriza ...Vectra a batut !! Bravo BEBE bomba masina !!!
Plus ca in momentul cand s-a intamplat in honda erau doua persoane,opelul are vreo 200 de kg in minus...oricum,a meritat omul
Julyan86 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 20:14   #120
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: China Town Racing - 19 mai 2013 - Bucuresti

Quote:
Originally Posted by marutzu_vti View Post
Horeti baaaa ca nu ati facut pentru noi ca voi vati ales cu banii si daca am venit acolo am venit pe bani nu pe nk cum va laudati voi ca vin nu stiu ce masini si nk doar coteturi si iati chemat sa ii omoriti creca nu sa se distreze lumea ,,,, aplaudacilor a fost totul facut prost . si ca sa nu mai vb ca cica nu stia ala de la poarta cit e plata parcarii pai pe ala cine la pus ba acolo eu? sau noi? voi asa ca voi raspundeti nu mai aruncati pe altu sau pe noi da noi am venit am platit asa ca voi ati luat banii si vati facut de ris si asa veti ramine .
TERMINATORULE unde erai cand s-a dat anunt si s-a cerut spirjinul tuturor ce vor sa participe la organizare ??? AAA nu ai vazut sau mai bine zis unde erati TOTI ?? aaaa AVEAM treaba .....
uite special pentru tine , o sa ii cer lui Seby scan la TOATE FACTURILE pentru organizare si incasarea pe taxa de participare si parcare ( numai ca parcarea EU personal nu stiu unde se duce ) si vom vedea cine s-a imbogatit ...si e POSIBIL sa avem o surpriza MARE de tot
pe langa asta , NOI prostii astia care ne-am luat ... in gura am venit de N ori si cu 1 saptamana inainte la locatie pe banii nostrii si benzina din buzunar mancarea si bautura noastra ....sa facem bine nu ?

Last edited by rover_cabrio; 19-05-13 at 20:17.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -